Skocz do zawartości

Jaki motocykl enduro (dual-sport?) dla kobiety 160cm wzrostu?


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić dla swojej kobiety pierwszy motocykl. W planach 50% lekki teren i 50% asfalt.

Wymagania są następujące:

1. Motocykl musi mieć nisko usytuowane siedzenie tak aby mogła normalnie położyć obie nogi na ziemi.

2. Pojemność do 125ccm i max 15 koni mechanicznych - tak aby można było jeździć na prawo jazdy kat. B.

3. Motocykl z homologacją - będziemy jeździć też po drogach publicznych.

4. Zależy mi na normalnym serwisie - tak jak w DRZ400s, a nie, że co 50 motogodzin trzeba tłok wymieniać.

5. Motocykl używany i możliwie tani. Nie mam ustalonego budżetu - jak już się coś dostanie rozsądnego za 3tyś to fajnie a jak minimum trzeba dać 6tyś to też ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Qadrat napisał:

Przy 160 cm wzrostu to bez obniżania zawieszenia się nie obejdzie. Plus do tego buty podwyższające. Ewentualnie Suzuki Van Van 125 i te buty.

Motocykl musi mieć jakąś dzielność terenową.

Czyli wszędzie trzeba będzie robić obniżenie zawieszenia? Jakie to są +- koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale enduraki mają kanapy na poziomie 810 - 850 mm. Moja kobieta ma 160 cm wzrostu i też sporo kombinacji braliśmy pod uwagę. Skończyło się na kościach obniżających zawieszenie plus do tego buty motocyklowe na podwyższeniu, dla lepszego komfortu. Motocykl to był BMW F650 ale wysokość kanapy jest tam taka jak na sprzętach enduro 125. 

Dodam, że po obniżeniu motocykla zupełnie zmienia się jego charakterystyka prowadzenia, niestety na gorsze.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...