Skocz do zawartości

Motocykl A2


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam pytanko a mianowicie jestem w trakcie zdawania prawo jazdy na Kat. A2.

Przymierzam się do kupna moto, myślałem nad czymś gotowo zblokowanym na A2, ewentualnie samemu zblokować.

I tutaj moje 2 pytanka.

1.Szukam w miare świeżo/sportowo/agresywnie wyglądających motocykli 4 cylindrowych (kocham ten dźwięk) ;d

2.Czy możliwe jest zblokowanie motocykla np. cbr 600 f4i na Kat. A2, motocykl fabrycznie dysponuje mocą ok. 110km,

Niby w przepisach jest napisane, że motocykl blokowany na A2 nie może przekraczać fabrycznie 70kw czyli 95km, jednakże 

w ogłoszeniach na olx/otomoto widzę wiele r6/ninja 600/gsx co mają fabrycznie ponad 100km I są zblokowane na A2.

Jeżeli mógł by mi ktoś wytłumaczyć jak ma się sprawa z tym blokowanie , bo nie wiem, czy w końcu blokowanie takiej cbr 600 f4i na a2 jest legalne czy nie

Dzięki każdemu za komentarz i poświecony czas na odpowiedz miłego dnia ;3

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PanzLasu napisał:

.....jestem w trakcie zdawania prawo jazdy na Kat. A2.

Przymierzam się do kupna moto, myślałem nad czymś gotowo zblokowanym na A2, ewentualnie samemu zblokować.

Wez powiedz temu orlowi ktory Cie szkoli, ze zadasz zwrotu kasy jaka zaplacilesza szkolenie !

Nie wiem jak w PL szkola ( znaczy wiem ) ale pewnie to tez taki sam szkoleniowiec ktoremu wpisali w avatarze SPEC !  🤣

Zapytaj w OSK i nich Ci ten SPEC wyjasni ! Bo m/i za to wziol kase od Ciebie ! 

 

🙂

 

 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PanzLasu napisał:

w ogłoszeniach na olx/otomoto widzę wiele r6/ninja 600/gsx co mają fabrycznie ponad 100km I są zblokowane na A2.

 

Nie są zblokowane pod wymagania kategorii A2 tylko mają zblokowaną moc do 35 kW. A to spora różnica. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Qadrat napisał:

Nie są zblokowane pod wymagania kategorii A2 tylko mają zblokowaną moc do 35 kW. A to spora różnica. 

Czyli teoretycznie motocykl np cbr 600 ma wpisane w dowodzie 35kw wszystko sie zgadza ale nie spełnia tych wymagań ze fabrycznie ma wiecej niz 95 km.

I to jest traktowane jako brak odpowiedniej kategorii? czy niebieski w pl wogole zwracaja na to uwage? ;D bo szczerze mówiąc mało jest ciekawych sportowych nakedów/sportów gotowych na a2

11 minut temu, jonaszko napisał:

Z czym ta moc jest zblokowana?

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
 

Moc ci blokuje mechanik, jeżeli motocykl jest na wtrysku zmiejsza elektrycznie dawke paliwa jeżeli na gaźniku/gaźnikach zmiejsza dysze min, zwężki do wydechu blokuje przepustnice żeby sie do końca nie otwierała takie bajerki

A ktoś jakieś ciekawe propozycje motocykli naked/sport które są na a2 fabrycznie albo można legalnie zblokować kupić zblokowane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PanzLasu napisał:

A ktoś jakieś ciekawe propozycje motocykli naked/sport które są na a2 fabrycznie albo można legalnie zblokować kupić zblokowane?

Żeby na to odpowiedzieć z jakimkolwiek sensem musiałbyś podać jaki masz budżet na moto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PanzLasu napisał:

I to jest traktowane jako brak odpowiedniej kategorii? czy niebieski w pl wogole zwracaja na to uwage?

 


Policja raczej na drodze nie zweryfikuje czy masz założoną blokadę. Ale jak nieoznakowani zmierzą cię przy 200 km/h to od razu wyjdzie, że tam jest trochę więcej niż 35 kW. A jak trafisz na policjanta - motocyklistę (wbrew pozorom sporo ich jest, szczególnie w grupach "pościgowych") to od razu rozpozna, że R6 czy inne F4i to na A2 nie można prowadzić, nawet po zdławieniu. 

A najgorsze co się może przytrafić to udział w jakimś zdarzeniu drogowym gdzie będą mocno poszkodowani z dłuższym pobytem w szpitalu czy jakieś ofiary śmiertelne. Wtedy wkracza prokurator z całą rzeszą biegłych i jesteś, łagodnie mówiąc, w ciemnej dupie. O takie coś naprawdę nie trudno, wystarczy chwila nieuwagi, jakiś pieszy wejdzie na pasy czy choćby na osiedlu jakieś dziecko wbiegnie wprost pod koła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Qadrat napisał:



A najgorsze co się może przytrafić to udział w jakimś zdarzeniu drogowym gdzie będą mocno poszkodowani z dłuższym pobytem w szpitalu czy jakieś ofiary śmiertelne. Wtedy wkracza prokurator z całą rzeszą biegłych i jesteś, łagodnie mówiąc, w ciemnej dupie. O takie coś naprawdę nie trudno, wystarczy chwila nieuwagi, jakiś pieszy wejdzie na pasy czy choćby na osiedlu jakieś dziecko wbiegnie wprost pod koła. 

W dodatku jest calkiem sporo ludzi ktorzy rozrozniaja motocykle, pomijam luczi ktirz ysami jezdza wiec wiedza ! 

 

 

.)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kiler napisał:

Żeby na to odpowiedzieć z jakimkolwiek sensem musiałbyś podać jaki masz budżet na moto

 

budżet na samo moto myśle +/- 12k

11 godzin temu, jonaszko napisał:

Dalej nie rozumiem. Tzn rozumiem pierwszą czesc, ze mechanik blokuje... ale później znów piszesz o ZBLOKOWANYM, wiec pytam z czym zblokowany?

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
 

Pisze że zblokowanym czyli ktoś zblokował u jakiegoś mechanika przedemną a ja kupie już taki zblokowany przez kogoś rozumiesz?

Czyli reasumując mimo że ludzie jeżdżą takimi moto które są rzekomo zblokowane do 35kw to nie jeżdżą nimi legalnie na kat A2 right?

A więc lepiej kupić np mt07 albo xj6n i zblokować albo zblokowaną na a2 aby było na legalu w dowodzie right?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, PanzLasu napisał:

Lepiej kupić np mt07 albo xj6n i zblokować albo zblokowaną na a2 aby było na legalu w dowodzie right?

Cos w tym guscie ! 

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj bo nie do końca zrozumiałem . Raz piszesz

W dniu 26.05.2021 o 14:37, PanzLasu napisał:

1.Szukam w miare świeżo/sportowo/agresywnie wyglądających motocykli 4 cylindrowych (kocham ten dźwięk) ;d

a później

12 godzin temu, PanzLasu napisał:

A więc lepiej kupić np mt07 albo xj6n i zblokować albo zblokowaną na a2 aby było na legalu w dowodzie right?

wrzucasz jako przykład golasy które może i są fajne ale w żaden sposób nawet nie udają sporta

z moto które wyglądają fajnie i udają sporty a dodatkowo fabrycznie nie przekraczają 95KM  to masz XJ6 w pełnej owiewce , suzuki GSX650F  kawasaki er6f

Jak wygląda sprawa dławienia na 35 KW  ich ew rejestracji to ci nie powiem (ale widywałem tu na forum opis formalności jakie trzeba spełnić) ale można je bez naruszania prawa po dostosowaniu do wymogów A2 eksploatować i nikt tego nie podważy

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory że dopiero teraz, ale dzieki każdemu za udzieloną odpowiedź, po głębszych przemyśleniach kupie coś zblokowanego na A2 co w pełni spełnia kryteria czyli nie przekracza fabrycznie 95 km albo zostanie zblokowane za granicą bo tam nie ma takich zoobostrzeń co do limitu fabrycznej mocy podczas blokowania na a2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, PanzLasu said:

(...) co do limitu fabrycznej mocy podczas blokowania na a2

nadal nie rozumiesz fundamentalnej kwestii: nie ma takiego pojęcia jak "zablokowanie na kategorię prawa jazdy", a2 czy jakąkolwiek inną. jest pojazd spełniający warunki ujęte w przepisach, albo ich nie spełniający - wszystko jedno, czy ogranicznik zostanie założony w Polsce czy Indochinach. jeśli - strzelam - Francja dopuszcza blokowanie niezależnie od mocy początkowej, to taka konstrukcja jest legalna do jazdy na określonej kategorii pj we Francji, ale już niekoniecznie w Polsce

więc jeszcze raz: nie ma znaczenia, co bajdurzy sprzedawca w ogłoszeniu; kategoria prawa jazdy opisuje jakim motocyklem możesz jeździć, literalnie opisuje. kropka. poza tym jest już tylko ryzyko - uda się, czy jednak nie będziesz miał dość szczęścia

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...