Skocz do zawartości

Yamaha virago 125 słabo reaguje na manetke i ma mało mocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna jestem posiadaczem virago 125 rok 1998, i mam problem z wkręcaniem się na obroty, po odkręceniu manetki jest sekunda laga dopiero potem powoli zaczyna się rozkręcać, ponadto nawet przy małym kącie przekręcenia manetki obroty stopniowo wzrastają aż do maksymalnych. Silnik nie ma mocy, ruszanie to jest dramat, pod obciążeniem lag jest jeszcze dłuższy trwa ze 3 sekundy a czasem jedyną opcją jest wkręcenie jej wyżej na sprzęgle. Na wysokich obrotach reaguje trochę lepiej z tym że czuć że nie ma pełnej mocy. 

Edytowane przez grzesiek0511
Rok produkcji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl stoi u mnie od 2 tygodni, mechanik nie miał czasu, kompresje raczej bym odrzucił, ściągnąłem wężyk od podciśnienia z filtra i dmuchnąłem w niego delikatnie i motocykl zaczął lepiej reagować na gaz, co wydaje mi się dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś te objawy mi nie bardzo pasują do kompresji, wydaje mi się że przy zbyt małym ciśnieniu nie powinno mieć wpływu czy włączę ssanie a tutaj ewidentnie na ssaniu chodzi lepiej tak samo nie ma problemu z odpalaniem obróci wałem dwa razy i silnik pracuje, ale jak uda mi się pożyczyć od kogoś miernik to sprawdzę i to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze dobrze ci wyglada, jesli obroty po malym odkreceniu manetki wzrastaja do maksymalnych, to cos z gaznikiem musi byc nie tak. Sprezanie warto sprawdzic dla porzadku, poza tym nie bardzo rozumiem jak wezyk podcisnienia mogl isc do filtra powietrza ? Powinien byc miedzy kolektorem ssacycm a kranikiem, jesli jest kranik podcisnieniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...