Skocz do zawartości

Szprychy nierdzewne Cross Center CRF1000L 2017 i STALOWE nyple.


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry, niedawno przyjrzałem się nyplom z kompletu pięknych szprych nierdzewnych   (zamontowanych na kołach) no i qrwa stwierdzam rudego na nyplach. Zagotowałem się ... Sprawdziłem na stronce producenta , ci idioci nie przewidują nypli z nierdzewki do szprych z nierdzewki. Już myślałem że przyjanuszowałem przy zakupie ale nie , taki zestaw od Cross Center wyjechał . Test magnesem potwierdził diagnozę. 

Czy ktoś widział nyple z kwasówki no i czy można je zastapić mosiężnymi (no nie wydaje mnie się bo moto ciężkie ) z oksydą ? Szprycha ma 3,45mm średnicy , długość nypla 20,5mm , średnica osadzenia 7mm , średnica główki nypla 10,6mm .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

No to polatane , dziś mało co nie wyglebiłem jak straciłem większość główek i luźne szprychy zaczęły mi dzwonić w kole . Nie żebym nic wczesniej nie zauważył tylko nie sądziłem że jest aż tak źle. Kręcąc kołem na centralne nie zauwazyłem że część główek się oddaliła , stukam wybiórczo w szprychy , no jedna może dwie brzękneły - dobra jesienią podjade na naciąganie . Temat wyjaśnił się dziś - na kole zostało się mniej niż połowa kompletnych szprych ... 

Qrwa , zrobiłem na nich 21tkm , nie byłem w Kazachstanie i nie widać tam działań o charakterze sabotażu (że niby ktoś "pomógł" ) . Co poszło nie tak ??? Czy mam rozumieć że te wyroby to jakaś żenująca ch**nia ? Majster (kolarz ) przełożył i wycentrował (i ie była to jego pierwsza robota) ,Szprychy graly mniej więcej jednakowo i podobnie jak w transalpie ,  w grudniu 2020 zawiozłem koła na przejrzenie i dociągnięcie . Miesiąc temu zmieniłem tylko laczka z tyłu bez przeglądu szprych.

MAm teraz w koszyku zestaw hondowskich oryginałów za ~450pln z przesyłką albo powtórzyć zakup szprych z tematu . Kuźwa , zapasowy trampek też zdrowo dostawał w dupe i tam nic nawet nie drgnęło , całe koło stoi dęba , żadnego brzęczenia czy ponadnormatywnego bicia .

Czy szprycharz jest w stanie aż tak przeciągnąć szprychy że pękają główki ?? 

Poleci ktoś dobrą firmę w temacie ?

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...