Skocz do zawartości

Twardy zawias BMW F800 GT


Rekomendowane odpowiedzi

Mam F800GT z 2017 roku, ma bardzo twardy przód mam podejrzenia że coś z olejem może być nie tak w pierwszej kolejności chce zmierzyć poziom oleju w lagach, nie znalazłem nigdzie ogólnodostępnej serwisówki może ktoś ma informację jak sprawdzić poziom? czy musi być określona ilość czy da się jakoś sprawdzić poziom od górnej krawędzi?

Podejrzewam ze serwisówka będzie ta sama do F800 S i ST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynając od początku, mam bmw f800GT ale zawias z przodu mi się nie podoba, jakiś strasznie twardy na dziurach. Nie mogę nigdzie znaleźć konkretnej informacji jak sprawdzić poziom oleju, znalazłem info odnoście f800S i gość pisal 520 na lage à inny do f800ST 585 à potem do poziomu 94mm od krawędzi bez sprężyny i tulei, ja rozebralem swoje lagi i mam poziom 165mm. 

Pytanie czysto teoretyczne czy jeżeli dolałbym oleju do poziomu np 95mm to będzie jeszcze twardszy? Wydaje mi się że tak ale to tylko spekulacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak z tym że teraz w ogóle się nie uginają więc nie ma jak tego sprawdzić. Spróbuję jeszcze jakoś spuscic cały olej i wlac 520, zobaczymy ile to wyjdzie do krawędzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez oleju chodzi gładko więc nie sądzę à moto ma też ok 7 tyś więc nic tam się nie zatarło. Spuściłem dziś ten olej i wyszlo lekko ponad 500, trochę zostalo trochę rozlałem wyszło by ok 520ml czyli zgadzało by się z serwisówka z ST.  Nie wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto kupiony uszkodzony, wymienione lagi, według ekspertów nic więcej nie było uszkodzone, ja też nie widzę naocznie żadnych uszkodzeń. Bez oleju lagi w goleniach pracują prawidłowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

520ml to jest ok 95mm do krawędzi bez sprężyny i tulei bo sobie już to mierzyłem. Miałem tak zalane, wrzuciłem nowe sprężyny, złożyłem i próba. Tak jak wspominałem kicha, rozebralem i odciągnąłem na oko jakieś 20-30ml z każdej, teraz jest tam około 490 w każdej, poziom jest jakieś 3 zwoje od krawędzi sprężyny. Zrobiłem to na próbe no i efekt zadowalający, gdybym nie był drobnostkowy to bym tak zostawił no ale męczy świadomość że coś jest nie tak. Jaki olej to nie ma większego znaczenia w tym przypadku ale jest to motul 10W Medium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...