Skocz do zawartości

Yamaha XT 600 1994rok dławi się z filtrem powietrza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem tu nowy i mam problem Yamaha XT 600 94rok mianowicie motocykl wkręca się gdzieś do połowy maxymalnych obrotów więc wyjąłem gaźniki i wyczyściłem oraz ustawiłem według serwisuwki Moto dalej bez zmian odkryłem że po zdjęciu króćców od filtra powietrza zaczoł się kręcić normalnie więc kupiłem nowy wkład oryginalny i dalej to samo problem występuje nadal nawet jak zamknę filtr bez wkładu więc kupiłem drugie gaźniki i problem ten sam proszę was o pomoc może ktoś miał taki przypadek?

Edytowane przez artur1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy " po zdjeciu kroccow od filtra powietrza zaczal sie krecic normalnie"? Bez obciazenia czy pod obciazeniem, czyli w normalnej jezdzie?

Czy to znaczy ze po zalozeniu golego pudla od fitra zaczyna sie dlawic, mimo ze nic w nim nie ma? Sprawdz to pudlo i krocce czy nic w nich nie siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nic nie blokuje jedynie to pluje paliwem w filtr powietrza jak dam gaz na maxa ,ogólnie to cały filtr czysciłem było pełno piachu może silnik ma słabą kondycję kto pomoże w rozwiązaniu problemu stawiam 0,7 

chetnie bym wysłał gaźniki lub moduł zapłonowy na sprawdzenie silnik odpala jak zimny wolne obroty są już mi brakuje pomysłu myślę że jestem bliski desperacji z tym Moto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzic wszystko zaczynajac od ustawienia rozrzadu - plucie paliwem do filtra powietrza pokazuje ze zawory ssace sa otwarte w momencie gdy powinny byc zamkniete, rowniez dla porzadku sprawdzilbym czy wydech na pewno jest drozny, a nie np zapchany blotem. I od tego bym zaczal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolego jestem winny ci 0,7 podaj adres wysyłam rozrząd przestawiony o ząb jeśli się nie mylę to popraw mnie koło Magneto ma dwa znaki (H) i (I) ustawiam na (I) koło wałka ma dwie kreski które powinny pokrywać się z płaszczyzną głowicy i otworek w tym kole powinien być w pionie zgadza się?

 

1621540542237.jpg

1621540622950.jpg

taki widok zastałem

Edytowane przez artur1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qpa odezwij sie bo ja XT nie robilem.

Wysylanie do mnie butelki by cie niezle zakosztowalo. Znalazlem film z ustawienia rozrzadu, i niestety trzeba ustawic do zebatki na wale ktora jest pod magnetem, ktore trzeba do tego sciagnac. Chyba ze jeden ze znakow na magnecie odpowiada znakowi na zebatce, ale ja tego nie wiem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...