Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam takie pytanie czy jest różnica w oleju dla silników chłodzonch cieczą(płynem) powietrzem, a silników chłodzonch olejem? Chciałbym kupić Repsola 10W-40 i mam 40tyś przebiegu. Z góry dziękuję za pomoc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie posiadam chłodzenie olejem, wybacz nie zaznaczyłem tego 😄 i się zastanawiam czy są jakieś różnice bądź może nie wiem w tym wypadku może gęstość i lepkość inna będzie, bo nie słyszałem by były specjalnie oleje do silników chłodzonym nim, a bynajmniej do gej pory nie potrzebowałem tej informacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisówka pokazuje 10W-40 przy moim przebiegu, a szczerze każdy mi poleca inny olej niż shell co powinien być, szczerze temat olejów jest naprawdę głęboki i szeroki i ciężko dopasować coś idealnego dla naszych maszyn, chyba że to tylko mnie sprawia problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 tyś to żaden przebieg. Producent moto zaleca 10W40 ale masz w tabeli, która zapewne jest w serwisówce wykres aby olej dostosować do warunków w jakich jeździsz.

Tak dla ciekawości mój Moto Guzzi zalewany jest 10W60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do silników chłodzonych powietrzem / olejem przeważnie zalewało się olej o wyższej lepkości. Producent w książce umieszcza tabelkę z rozpiską lepkości w zależności od sposobu użytkowania motocykla. Najbardziej uniwersalny do tego Ducati jest 10W40 - co nie znaczy, że najlepszy. Jak jeździsz tylko w ciepłe dni, sporo miejskiej jazdy to dobierasz coś pokroju 10W50 lub 10W60. 

Ja np. do swojego boxera leję 20W50 bo na motocykl wsiadam od 10 stopni wzwyż, nie lubię marznąć 🙂  Ale gdybym jeździł w temperaturach bliskich zera to już bym lał 15W50 lub nawet 10W50 gdyby miała być jazda w mrozy.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info takich konkretnych info było mi trzeba, 10W-50 zamówiłem, również nie lubię marznąć i w zasadzie też tylko po mieście jazda chodź w zasadzie taka zrównoważona, między miastami po wiochach też się jeździ. Więc dzięki wszystkim za pomoc ale naprawdę to trudny temat gdy chcemy jak najlepiej dla naszych maszyn a rynek olejowy jest duży 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...