Skocz do zawartości

Leci olej przez odmę skrzyni biegów s&s evo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Co prawda pytanie dotyczy Indiana Chiefa ale z silnikiem S&S na spodzie evo. Nagle bez jakiś wcześniejszych objawów zaczął mi rzucać olejem ze skrzyni biegów przez wężyk odpowietrzający.

Nawet przy odpaleniu po krótkiej pracy silnika olej pojawia się. Miał ktoś może taki przypadek?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wywala przez odpowietrzenie skrzyni biegów? Nie pomyliłeś się?

Jeśli tak to wg mnie zawór to jedno, ale z tego co piszesz to pewnie jeszcze uszczelnienia padły.

Uszczelnienia padają tez w wyniku zbyt dużych luzów na łożyskach...

Pomierzyć to warto przed naprawą..

 

P.S.

W tym Indyku nie ma całego silnika w 100% S&Sa - to "fabryczny składak" parunastu części S&S i chińszczyzny marnej jakości.

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Drogi nowy kolego, to jest post z maja i problem do pazdziernika zostal chyba rozwiazany, a FIS jest akurat forumowym specjalista od harleyowej mechaniki bo ma warsztat reperujacy te motocykle. Napisac mu ze sie nie zna to troche strzal kula w plot. Nie znam dokladnie ukladu olejenia tej skladanki, ale jaki moze byc powod  naglego wyrzucania oleju ze skrzyni biegow oprocz padniecia uszczelnien, bo ja nie widze zadnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Fakt może na starcie trochę za ostro, ale zdecydowanie wolę tak, niż obwijać w bawełnę.Ten Pan nie ma pojęcia o czym pisze. Myślę, że sam sobie strzela w kolano wypisując bzdury. Dziś każdy może mieć warsztat i nie musi się znać, czego Pan Fis jest dobrym przykładem. Nie jestem ko kurencją i nie znam tego Pana, ale to co on wypisuje, to poprostu żenada. Przepraszam, ale żeby zabierać głos, trzeba mieć wiedzę. 

Opisz dokładnie w którym miejscu leje się olej.,jeśli nie rozwiązałeś problemu oczywiście. Spróbuję Ci pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...