Skocz do zawartości

Gdzie i jak jeździć - porady dla świeżaka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobry dział forum, jeśli zły to z góry przepraszam moderatora.

Chciałbym się spytać bardziej doświadczonych kolegów gdzie jeździcie motocyklami typu enduro? Z tego co wiem po lesie nie można, po prywatnych polach również. Czy w praktyce łamiecie zakaz i jeździcie po lesie państwowym?

Tak szczerze to myślę o tym aby wjechać do lasu i w razie czego nie uciekać tylko zapłacić mandat. Natomiast z drugiej strony nie chciałbym niszczyć przyrody, straszyć zwierząt itd. 

Jazda po prywatnych gruntach u mnie zupełnie odpada - zwierząt bym nie chciał wku**wiać a co dopiero innego człowieka. Szanuje innych ludzi i własność prywatną.

Jestem w 100% świeżak. Chciałbym zacząć naukę jazdy. Nauczyć się podjazdów pod górkę, zjazdów, pokonywania przeszkód itd. Na co zwracać uwagę na początek? Oglądałem trochę filmików na YT i to tyle jeśli chodzi o moje umiejętności 😄

Może to głupie pytania, ale jestem w 100% świeży i nie mam nikogo kto by mi coś doradził a nie chcę zrobić jakiejś głupoty czy też zrobić sobie lub komuś jakąś krzywdę.

Prawko kat A mam, doświadczenie z motocyklami szosowymi również. Enduro - nie wiem nic.

U mnie enduro to też kwestia zdrowia. Jestem niestety grubasem, ponad 110kg wagi przy 185cm wzrostu. Kiedyś bardzo lubiłem jeździć rowerem MTB po lesie. Potem jakoś mnie ten sport znudził, praca siedząca itd. no nie będę się tłumaczyć. Szukam jakiegoś sportu, do którego nie będę się musiał przymuszać a który będę uprawiać bo lubię.

Całą kasę jaką miałem wydałem na motocykl. Mam pełen ubiór na motocykl szosowy. Co radzicie w pierwszej kolejności kupić z ubrań na enduro? Abym się nie zagotował to myślę aby najpierw kupić zbroje i ciuchy enduro. Potem może buty, następnie kask + gogle, rękawice, ortezy kolan, ochraniacz karku (czy jak to się nazywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadac zKolbaskowa na Szczecin masz zajefajna miejscowke po obu stronach autostrady.

 

Moze wiec tam ? 

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do jakiej miejscowej ekipy, a wiem że sporo w okolicach Szczecina takowych.

Pojezierze masz niedaleko, Legalnych gruntówek, szutrówek, dróg śródpolnych i dopuszczonych leśnych bez liku.

Latam często różnymi zestawami na 2OO i 4x4, a zjeżdżone ułamek tego co można.

Z ubioru: najpierw hauer enduro/cross bo w innym się zagotujesz po kilkuset metrach. Drugie to buty enduro/cross. Porządne z protektorami piszczeli, kostek, pięty i palców. Trzecie rękawice, jak zaczynasz to często leżał będziesz. Zbroja owszem, na to koszulka enduro, takież spodnie z dopasowanymi do ciała ochraniaczami.

 

Edytowane przez lysy76

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...