Skocz do zawartości

brak iskry honda hornet pc34


Swiezak224
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam honde hornet pc34 z 98-99r. Motocykl sprzedałem sprawny rok temu i po roku go odzyskałem z tą dolegliwością. 

Tak więc. W motocyklu nie ma iskry tzn w wiekszosci jej nie ma (pojawia sie na 3 sekundy i znika) Wymieniłem wiązkę, moduł zapłonowy, cewki, świece i jeszcze zastanawiam się nad wymianą impulsatora. Impulsator sprawdzałem miernikiem i pokazywał około 470om a przy kręceniu rozrusznikiem wskakiwało na 800+ więc chyba jest sprawny??

 

// dodam ze magneto jest odłączony poniewaz poprzedni wlasciciel uciął kostki a wszystkie kable mają ten sam kolor (żółty) i nie wiem ktory kabel do ktorego. a z tego co slyszalem to bez tego tez powinna byc iskra

 

Edytowane przez Swiezak224
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy żółte to trzy fazy cewki i nie ma znaczenia który żółty do którego żółtego podłączysz i fakt, bez tego też motocykl powinien odpalić. Ja jednak pierwsze co bym wymienił to impulsator a nie wiązkę z modułem itp...trochę diagnostycznie od dupy strony to robisz a mało tego to w serwisówce masz krok po kroku jak diagnozować właściwie brak iskry co bardzo ułatwia pracę i oszczędza czas i pieniądze.
Co do impulsatora to nie powinien zmieniać swojej rezystancji więc jeśli rezystancja zmienia się to co jest nie tak.
Tutaj do pobrania:
https://www.manualslib.com/manual/922653/Honda-Cb600f.html#manual

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, _Monter_ napisał:

Trzy żółte to trzy fazy cewki i nie ma znaczenia który żółty do którego żółtego podłączysz i fakt, bez tego też motocykl powinien odpalić. Ja jednak pierwsze co bym wymienił to impulsator a nie wiązkę z modułem itp...trochę diagnostycznie od dupy strony to robisz a mało tego to w serwisówce masz krok po kroku jak diagnozować właściwie brak iskry co bardzo ułatwia pracę i oszczędza czas i pieniądze.
Co do impulsatora to nie powinien zmieniać swojej rezystancji więc jeśli rezystancja zmienia się to co jest nie tak.
Tutaj do pobrania:
https://www.manualslib.com/manual/922653/Honda-Cb600f.html#manual

Pamiętam że poprzedni właściciel mówił ze jest moduł do wymiany wiec żyłem tym ze go wymienie i bedzie ok. Wiązkę wymieniłem bo był straszny makaron, ucięte wtyczki itp itd.

Impulsator przyjdzie w piątek to się okaże czy odpali 😄  dodam ze na cewkach jest 12v a przy kreceniu rozrusznikiem jest spadek na 8v

Edytowane przez Swiezak224
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stacyjka jest oryginalna i podłączona normalnie?



Co do impulsatora to nie powinien zmieniać swojej rezystancji więc jeśli rezystancja zmienia się to co jest nie tak.

Mowa była o zmieniającej się rezystancji podczas kręcenia rozrusznikiem, a to chyba normalne z tego co pamiętam (pole magnetyczne itp ;)) i nie świadczy to ani o sprawności ani o niesprawiedliwości impulsatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, że poprzedni właściciel nie kłamał co do modułu, który mógł zostać usmażony przez uwalony regulator, więc na niego też bym uważał. Choć bez niego moto powinno normalnie odpalić, to szkoda żeby ci kolejny moduł usmażył 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wymieniłem impuslator i dalej nie ma iskry...  Stacyjke tez on rozebral bo myślał ze jakas tam dioda jest uszkodzona ale nawet i ona zostala dzisiaj wymieniona. Nie mam juz pomyslu. Wymieniłem modul, wiazke, impulsator... 

// próbowaliśmy tez podać prąd na cewke z akumulatora i tez nic sie nie dzieje. Nie wiem czy akurat tutaj tak sie da

Edytowane przez Swiezak224
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem zeby dali mi diode 3.9v i taką przylutowalem. Chyba ze dali mi jakąś inną 🤔 w poniedzialek pójdę kupic kolejną. Cos czuje ze pozostanie mi elektryk... 

9 godzin temu, jonaszko napisał:

Ten spadek do 8 v to chyba jest za mały prąd? Podmieniales aku?

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
 

Spadek jest podczas kręcenia rozrusznikiem. Na innym aku nie patrzyłem czy jest spadek ale iskry i tak nie bylo

Edytowane przez Swiezak224
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...