Skocz do zawartości

kolejne debilizmy z wiejskiej. odległość od jednośladów


konrad1f
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

widzieli? słyszeli?

http://orka.sejm.gov.pl/Druki9ka.nsf/Projekty/9-020-462-2021/$file/9-020-462-2021.pdf

EW-020-462/21

projekt poselski także nawet nie będzie konsultacji publicznych

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy dobrobyt idzie... "rower staje się (...) dostępny dla każdego".

Dożyliśmy... teraz już każdy może mieć rower. Nie to, co za komuny. Wszyscy autami się rozbijali...

Edytowane przez cezsek

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, konrad1f napisał:

widzieli? słyszeli?

http://orka.sejm.gov.pl/Druki9ka.nsf/Projekty/9-020-462-2021/$file/9-020-462-2021.pdf

EW-020-462/21

projekt poselski także nawet nie będzie konsultacji publicznych

A co chcesz wogole konsultowac ? Aco wazniejsze z kim ? Z Toba ? 

Oczywista oczywistosc ? 

U mnie dziala od lat i nie widzialem aby na forach ktos sie oburzal ! A na FM, no prosze, jeden madry inaczej poczol sie osobiscie uraziny  🤣 !  Ale z regoly tak jest , jak sie przyslowiowego kozla ogrodnikiem zrobi.


Zero pojecia ale za to .......

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony sam kiedyś poczułem jak mnie wyprzedzający na styk samochód walnął w łokieć (wiem wiem, za mało aerodynamiczną postawę przyjąłem na rowerze i łokieć za mocno wystawał 🙂 ), z drugiej strasznie irytują mnie tak modne ostatnio grupy kolarskie, gdzie kilku, kilkunastu rowerzystów jedzie w grupie i dodatkowo po dwóch obok siebie, czyli wg przepisów nie wyprzedzisz za cholerę przy ciągłej czy dużym ruchu. 

Rozwiązania optymalnego nie widzę - nawet ścieżki rowerowe wzdłuż drogi w tym wypadku nic nie dadzą, bo ci konkretni kolarze jadą za szybko na ścieżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzę kolejny raz etatowy zbawca polskich użytkowników ruchu drogowego się odezwał - najpierw myślimy, potem piszemy!

to, że w rzeszy jest 1,5m to nie znaczy, że to jest dobre. z resztą jak wiele innych przepisów i wiele rozwiązań

a w polszy się uparli i bezmyślnie kopiują wszystko co u niemca.

 

problemem dla mnie nie jest 1,5m. problemem dla mnie jest to, że "bezmyślnicy" (takie określenie trenera gdy próbowałem w piłkę za juniora) na stołkach w momencie gdy nie potrafią wyegzekwować obowiązujących przepisów ... zaostrzają je. tak jest z dopuszczalnymi prędkościami, tak jest dopuszczalną w godzinach 23-5 prędkością, tak jest z przeglądami, tak jest i w tym przypadku. do czego ogólnie to prowadzi? a ogólnie do tego, jak mawiał Kononowicz, że nie będzie niczego.

proste pytanie - kto ostatnio zginął na rowerze gdy wyprzedzający go innym pojazdem zachował obowiązującą na dziś odległość1m? co się zmieni w bezpieczeństwie rowerzystów gdy zmienią odległość w PoRD na 1,5m?

poza tym widzę dodatkowe problemy - jedziesz sobie z kumplem motocyklem i chcesz go wyprzedzić - teoretycznie, trzymając się przepisów problematyczne będzie aby to zrobić legalnie na jednym pasie ruchu.

2 godziny temu, Staszek_s napisał:

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony sam kiedyś poczułem jak mnie wyprzedzający na styk samochód walnął w łokieć (wiem wiem, za mało aerodynamiczną postawę przyjąłem na rowerze i łokieć za mocno wystawał 🙂 ), z drugiej strasznie irytują mnie tak modne ostatnio grupy kolarskie, gdzie kilku, kilkunastu rowerzystów jedzie w grupie i dodatkowo po dwóch obok siebie, czyli wg przepisów nie wyprzedzisz za cholerę przy ciągłej czy dużym ruchu.

no właśnie - w jaki sposób zmiana przepisów w zakresie minimalnej odległości poprawi bezpieczeństwo rowerzystów skoro problemem jest nieprzestrzeganie już obowiązujących przepisów?

może lepszym rozwiązaniem byłaby po prostu edukacja, może jakaś wiosenna kampania promująca bezpieczeństwo rowerzystów, a może po prostu egzekwowanie obowiązujących przepisów?

Edytowane przez konrad1f
  • Lubię to! 1

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...