Skocz do zawartości

Dlaczego podczas slalomu wolnego nie wystepuje " przeciwskret "


ks-rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Technick napisał:

@ks-rider odnoszę wrażenie, że sam się pogubiłeś w tym co piszesz bo sam sobie zaprzeczasz. Zacznijmy od początku. Tutuł wątku brzmi "dlaczego podczas slalomu wolnego nie występuje przeciwskręt"". Później w pierwszym poście wyraźnie zaznaczasz:

Z czego wynika, że według Ciebie zainicjowanie skrętu przeciwskrętem przy małych prędkościach nie występuje, co potwierdza Twój kolejny wpis:

Nie ma tu wielu możliwości interpretacji tego co chciałeś przekazać i wniosek jest taki, że przy wolnej prędkości kiedy skręcimy kierownicą w prawo to motocykl skręci w prawo. Zostało to rozbite na czynniki pierwsze i na wielu filmach, które zostały przez Ciebie zanegowane wyraźnie widać, że skręt jest wstępnie inicjowany przeciwskrętem. Następnie koło skręca w kierunku zakrętu.

W kolejnym wpisie dalej to podkreślasz: 

Z tej wypowiedzi wynika, że przy prędkościach niestabilnych dzieje się odwrotnie i przy popchnięciu lewej manetki motocykl skręci w prawo.

Później mamy 6 stron debaty, po której zmieniasz retorykę i nagle stwierdzasz, że inicjacja przeciwskrętem przy małych prędkościach jednak występuje i jest słusznym sposobem rozpoczynania manewru skręcania (z tym akurat się zgadzam i cały czas o to mi chodziło) :

Dokładnie tak jak było to pokazane na filmach tu zamieszczonych. Inicjacja przeciwskrętem i skręcenie kołem w kierunku zakrętu.

Jak wyżej. Wcześniej wyraźnie zaznaczałeś, że inicjacja przeciwskrętem nie występuje. Teraz piszesz, że jednak występuje. 

Dlatego nie rozumiem dlaczego na początku walczyłeś z forumowiczami starając się wpoić, że pierwszy impuls czyli inicjacja przeciwskrętem nie występuje przy niskich prędkościach. Teraz piszesz zupełnie coś odwrotnego. Z tą wersją się zgadzam. I tak, przy wyższszych prędkościach skręcanie odbywa się jedynie poprzez naciskanie manetki w kierunku zakrętu (skręcając w przeciwną stronę). Przy niższych prędkościach kierownicą trzeba skręcić w kierunku zakrętu ale po inicjacji przeciwskrętem, który umożliwia pochylenie maszyny i dalsze pokonanie zakrętu z kołem skierowanym w jego kierunku.

Naprawdę nie wiem jak wyjaśnić Twoje pierwsze wpisy bo całość nie trzyma się kupy i sobie przeczy. No ale przynajmniej ciekawie jest 😆

 

Powyciagales z kontekstu i ja mam sie teraz do tego ustosunkowac ?  Jest tak jak w calosci napisalem i tyle,

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

59 minut temu, jonaszko napisał:

? Czy w prawo i w prawo, czy w prawo ale lewo a może lewo to w lewo?

a jak jeszcze zasiadłaby za sterami moto jakaś kobieta to w ogóle było by prze....ne

ona mają dylemat czy w prawo to w lewo a czasami nawet odwrotnie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywagacje i pisanie bo trzeba, bo sie w domu siedzi i ego niskie ....... zapraszam na plac i nagrywamy co zdzialamy.

 

Czekam na filmiki bo serio niektórzy to pie**olą bzdury mocno

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kiler napisał:

 

a jak jeszcze zasiadłaby za sterami moto jakaś kobieta to w ogóle było by prze....ne

ona mają dylemat czy w prawo to w lewo a czasami nawet odwrotnie 😉

Moja ma taki przypadek. Przez większość czasu kojarzy kierunki, więc nabierasz do niej zaufania i wtedy... surprise motherfucker, lewo = prawo!

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grizzli napisał:

Bo zawsze trzeba powiedzieć, w które lewo... 

 

50 minut temu, jonaszko napisał:

A no właśnie. To w takim razie, czekam na instrukcję, które lewo.

Lewa ręka to jest ta gdzie masz kciuk po prawej stronie 😉

jakoś tak to było na "baby są jakieś inne" - może skręca tam gdzie skręca  🙂

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie. To w takim razie, czekam na instrukcję, które lewo. Bez niej nic na żaden plac mnie nie wyrwie, Panie Klod.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka



No tak ..... najlepiej pisać ......


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kiler napisał:

a jak jeszcze zasiadłaby za sterami moto jakaś kobieta to w ogóle było by prze....ne

ona mają dylemat czy w prawo to w lewo a czasami nawet odwrotnie 😉

Kiler,

wiesz kto jest zawsze najciezszym przypadkiem do wyszkolenia w nauce jazdy ?

Dentystka i jej pomoc ( o kobiecie mowa ) 

Dla niech to co jest prawe, jest lewe a toco lewe jest prawe !

Lekarstwo jest proste i jedyne

Naklaja sie plaster na gorna czesc dloni i oznacza mazakiem na lewej dloni " L " na prawej " P " 

 

🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grizzli napisał:

Tak, pooklejam swoją kobietę plastrami i napisami, to żreć przez miesiąc nie dostanę, a dwa miesiące pojadę na ręcznym.

 

Misiaczku, a Ty gotowac nie umisz ? 

na te 2 miesiace to se  zastepstwo, znajdziesz !  🤣 

🙂

 

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak tam? Pocwiczyles już na placu, bo jestem ciekaw, jak z tym przeciwskretem? Od jakiej prędkości działa?A, zapomniałem, nie masz przecież motura ale chociaż rowerem?

 

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

 

Wdupiemamto

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są problemy, na które nauka nie zna jeszcze do końca odpowiedzi, ale kapelan Andrzej, co znowu leków nie wziął i wie lepiej, oświecił to forum.

We Still Don’t Know How Bicycles Work - YouTube

 

W dniu 22.04.2021 o 10:32, ks-rider napisał:

wiesz kto jest zawsze najciezszym przypadkiem do wyszkolenia w nauce jazdy ?

niemieckie instruktory polskiego pochodzenia

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...