Skocz do zawartości

Dlaczego podczas slalomu wolnego nie wystepuje " przeciwskret "


ks-rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No ale w  przeciwskręcie odpychasz kierownicę od siebie, a tu przybliżasz?

czyli do skręcania w lewo pchasz dla przeciwskrętu prawą stronę, no i skręcasz dla odmiany w prawo zamiast jak Bóg przykazał w przeciwskręcie - w lewo?

  • Haha :) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Staszek_s napisał:

No ale w  przeciwskręcie odpychasz kierownicę od siebie, a tu przybliżasz?

czyli do skręcania w lewo pchasz dla przeciwskrętu prawą stronę, no i skręcasz dla odmiany w prawo zamiast jak Bóg przykazał w przeciwskręcie - w lewo?

Ales namieszal !  🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Staszek_s napisał:

No ale w  przeciwskręcie odpychasz kierownicę od siebie, a tu przybliżasz?

czyli do skręcania w lewo pchasz dla przeciwskrętu prawą stronę, no i skręcasz dla odmiany w prawo zamiast jak Bóg przykazał w przeciwskręcie - w lewo?

Pchasz prawą ręką w lewo i skręcasz w prawo. Jest dobrze. I wszyscy zadowoleni. Praktyka zgadza się z teorią.

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Staszek_s napisał:

Ba, a jak działa przeciwskręt gdy jedzie się powoli takim "zabawowym" rowerem, który ma tak poprzestawiane, że skręcając kierownicę w lewo koło skręca w prawo?

wszystko jest tak samo ... tylko, że odwrotnie 😉

jedna z wielu umiejętności do niczego niepotrzebnych 😄 - choć czasem uda się jakiś pieniądz na tym skosić 😄

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grizzli napisał:

Tak. Dentyście.

swojego czasu jakaś wesoła ekipa wyłudzaczy, na starym rynku w poznaniu, kasowała dychę za próbę przejechania paru metrów. jak nie dasz rady (99%przypadków) to dyszka zostaje u nich, jak dasz radę to stówka dla Ciebie. najszybciej zdobyta stówka 😛

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, konrad1f napisał:

wszystko jest tak samo ... tylko, że odwrotnie 😉

jedna z wielu umiejętności do niczego niepotrzebnych 😄 - choć czasem uda się jakiś pieniądz na tym skosić 😄

Ja nad morzem się z czymś takim próbowałem i...dołożyłem się do Twojej stówki. 🤣

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Staszek_s napisał:

Nie użyłeś przeciwskrętu odwrotnego...

 

Calkiem ciekawa nomenklatura !  🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Staszek_s napisał:

Nie użyłeś przeciwskrętu odwrotnego...

Wolno ruszałem, i nie wiedziałem czy działa. 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

 

On 4/8/2021 at 9:28 PM, kiler said:

jak przepychacie motocykl , rower czy cokolwiek innego jednośladowego to ożywacie przeciwskrętu czy skręcacie kierownicą w żądana czy w przeciwną  stronę ??

On 4/9/2021 at 9:58 AM, kiler said:

czyli dosyć jasno z tego można wywnioskować że przeciwskręt przy małych prędkościach nie występuje

Nigdy nie zrozumiem wyjaśniania pewnych zjawisk przy użyciu przykładów, które odzwierciedlają zupełnie inne warunki. Odpowiadając na pytanie - w opisywanym przez Ciebie przypadku delikatny przechył motocykla inicjuję siłą swoich mięśni a kierownicą skręcam w kierunku zakrętu. Spróbuj odchylić motocykl w przeciwną stronę przy takim manewrowaniu. I fakt, możesz tak skręcać ale będzie to siłowanie się. Uważam, że nie jest to dowód na to, że przeciwskrętem nie powinno się inicjować zakrętów przy małych prędkościach. Podobnie jak kolejny przykład:

On 4/12/2021 at 11:15 AM, Damian85 said:

Jak stoicie na skrzyżowaniu do skretu w prawo, to przy ruszaniu macie kierownicę skręconą w lewo czy w prawo? ; )

A którą nogą się podpierasz i w którą stronę jest pochylony motocykl przed ruszeniem? Zamiast przeciwskrętu do zainicjowania pochylenia robisz to opierając się na nodze w kierunku zakrętu. 

  • Lubię to! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2021 o 13:28, ks-rider napisał:

 

 

Odpowiesz mi na pytanie

w ktora strone jedzie motocykl gdy przy 10 km/h popchniesz kierownice lewa reka do przodu ?

W ktora strone jedzie motocykl gdy przy 50 km/h popchniesz kierownice lewa reka do przodu ? 

Mylicie po prostu skrecanie kierownica z przeciwskretem i tyle.

 

🙂

Mnie osobiscie ciekawilo by czy ktos wogole na to pytanie odpowie ? 🤣

 

🙂

I z tym moge sie zgodzic ! 

 

🙂

Ks ja sie nie znam .. ja tylko jezdze..

ale Ty jestes nauczycielem jazdy..

wiec prosze wytlumacz nam kiedy uzywamy przeciwskretu, przy jakich predkosciach, w jakich sytuacjach..

 

I jeszcze jedno pytanie... 

jade sobie rowerkiem, ot powolutku, ciut szybciej niz ktos sobie idzie. O zakret w prawo.. czyli jade w prawo, kierownica lekko w prawo.. rower pochykam w prawo.. 

i teraz zeby zmienic kierunek jazdy (bo jednak drugi zakret teraz skreca w lewo) to skrecam kierownice w leeo i jade w lewo???

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Croowab napisał:

wiec prosze wytlumacz nam kiedy uzywamy przeciwskretu, przy jakich predkosciach, w jakich sytuacjach..

I jeszcze jedno pytanie... 

jade sobie rowerkiem, ot powolutku, ciut szybciej niz ktos sobie idzie. O zakret w prawo.. czyli jade w prawo, kierownica lekko w prawo.. rower pochykam w prawo.. 

i teraz zeby zmienic kierunek jazdy (bo jednak drugi zakret teraz skreca w lewo) to skrecam kierownice w leeo i jade w lewo???

Przeczytaj temat pisalem o tym

2. Ja sie nie znam na rowerach, ja tylko na nim jezdze.

 

🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2021 o 19:20, ks-rider napisał:

Przeczytaj temat pisalem o tym

🙂 

Napisales ze sie nie uzywa ale zadnych merytorycznych dowodow na to nie przekazales.

ale za to jakis “glupi” Keithl mowi, ze nawet dziecko na malym rowerku uzywa przeciwskretu patrz od minuty 3

https://youtu.be/BhOomvv6oNI

 

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...