Skocz do zawartości

Dlaczego podczas slalomu wolnego nie wystepuje " przeciwskret "


ks-rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

do dyskusji trzeba mieć podstawy. zaczyna się zazwyczaj od terminów - definicji. i każda konkretne wydawnictwo (książka/artykuł) powinien się od tego zaczynać. Ty wrzucasz klikbajtowy temat wnoszący zupełnie nic. filmik pokazujący inercję (bezwładność) kręcącego się koła właściwie w niewielkim stopniu odnosi się do kwestii wolnej jazdy motocyklem. nie kumkasz (to akurat określenie z Twojego słownika to może zrozumiesz) co oznacza kilka wyrazów w j. polskim więc po prostu nie ma sensu z Tobą dyskutować. krótko aby Ci wyjaśnić - przeciwskręt to nie jest tylko odchylenie koła od kierunku do jazdy na wprost. gdy koło motocykla jest już skręcone w jakimś kierunku (np. w lewo podczas jazdy z niewielką prędkością np. przy nawrocie w lewo) to gdy chcesz motocykl wyprostować lub przechylić w przeciwnym kierunku, tzn. do skrętu w prawo to skręcasz ją jeszcze bardziej w lewo. i to również jest przeciwskręt, choć koło do momentu wyprostowania motocykla w dalszym ciągu będzie skręcone jeszcze w lewo zgodnie z jego dotychczasowym pochyleniem.

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, konrad1f napisał:

to, że tego nie widzisz nie oznacza, że nie używasz 😉 już przy ściąganiu motocykla z centralnej podstawki dobrze jest zadziałać kierownicą w przeciwnym od siebie kierunku aby motocykla na zewnątrz nie wywrócić i nie polecieć razem z nim przy próbie utrzymania go 😉

próbował ktoś z Was kiedyś w ogóle wolnej jazdy?

 

7 godzin temu, konrad1f napisał:

na twoim filmiku wszystko widać. koleś w ciasnym slalomie jadąc dość wolno nie kieruje kierownicy stale w kierunku, w którym chciałby jechać ale non stop dokonuje korekt ... aby się nie wypier.olić. to jest istota przeciwskrętu, który powoduje bądź wytrącenie z jakiejś równowagi a w tym przypadku utrzymanie równowagi. nie chcesz wyłożyć się na lewo to kierujesz koło w lewo i jadący (nawet bardzo wolno) motocykl przestaje się walić a wstaje.

męczysz ten temat o lat i w dalszym ciągu nie potrafisz przeforsować swoich teorii

Kurde, dzięki Konrad za utwierdzenie mnie w przekonaniu, bo dokładnie tak to wszystko widzę. Bez przeciwskrętu się nie da jeździć i tyle. Nawet jak bujniemy motocyklem bez trzymanki, to on sam z siebie zrobi przeciwskręt, widać jak się kierownica zamajda na moment w odwrotną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ks-rider napisał:

 

Smiem twierdzic, ze moja znajomosc j. polskeigo jest wystarczajaca 

 

 

🙂

i to jest podstawowy problem. twoja "śmiałość" nie poparta rzeczywistością

39 minut temu, ks-rider napisał:

 

Fizyka Cie przerasta, liczyc nie potrafisz a widziec, widzisz tylko to co chcesz !

zabawne (jeśli nie żenujące) jest gdy ktoś, kto nie potrafi dodać dwa do dwóch rzuca hasłami typu "fizyka" 😄

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory, naukowcy tylko jeden rodzaj cząstek podejrzewają (tak, na razie tylko podejrzewają) o łamanie znanych praw fizyki. To kwarki piękne. 

Reszta, póki co (w tym i rzeczony "przeciwskręt"), praw znanej fizyki nie łamie.

No, to wracam do oglądania. 🙂

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cezsek napisał:

Jak do tej pory, naukowcy tylko jeden rodzaj cząstek podejrzewają (tak, na razie tylko podejrzewają) o łamanie znanych praw fizyki. To kwarki piękne. 

Reszta, póki co (w tym i rzeczony "przeciwskręt"), praw znanej fizyki nie łamie.

No, to wracam do oglądania. 🙂

Ja to myślę że prawa fizyki obowiązują jedne na cały wszechświat i nie da się ich łamać. To my co najwyżej mamy nie kompletne teorie albo czegoś nie rozumiemy.

Ale to tak na boku bez czepialstwa 🙂

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Staszek_s napisał:

Myślisz że ufoludki używają przeciwskretu jak zakręcają spodkiem?

Spodki, jak powszechnie wiadomo, wirują wokół osi pionowej. Zatem w tym przypadku możemy mówić raczej o "przeciwwzniosie". Chyba.

33 minuty temu, IZO napisał:

Ja to myślę że prawa fizyki obowiązują jedne na cały wszechświat i nie da się ich łamać. To my co najwyżej mamy nie kompletne teorie albo czegoś nie rozumiemy.

Ale to tak na boku bez czepialstwa 🙂

 

Dlatego napisałem "znanych".

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezsek napisał:

Spodki, jak powszechnie wiadomo, wirują wokół osi pionowej. Zatem w tym przypadku możemy mówić raczej o "przeciwwzniosie". Chyba.

Dlatego napisałem "znanych".

Swego czasu dr. Pajak wyprowadzil swoja teorie ja temat latajacych spodkow.....a co wazniejsze na tematich silnikow ...

 

.

 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio??

przy niskich predkosciach nie uzywa sie przeciwskretu tylko balans cialem??

serio??

 

proponuje wsiasc na rower, zablokowac kierownice do jazdy na wprost i... pojechac prosto.. powoli.. 

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stoicie na skrzyżowaniu do skretu w prawo, to przy ruszaniu macie kierownicę skręconą w lewo czy w prawo? ; )

Przy skrajnie niskich predkościach, gdzie bezwladnośc rowna się zeru lub jest minimalna, to robotę robi środek ciężkości.

Edytowane przez Damian85
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 godzin temu, Croowab napisał:

Serio??

przy niskich predkosciach nie uzywa sie przeciwskretu tylko balans cialem??

serio??

proponuje wsiasc na rower, zablokowac kierownice do jazdy na wprost i... pojechac prosto.. powoli.. 

 

Odpowiesz mi na pytanie

w ktora strone jedzie motocykl gdy przy 10 km/h popchniesz kierownice lewa reka do przodu ?

W ktora strone jedzie motocykl gdy przy 50 km/h popchniesz kierownice lewa reka do przodu ? 

Mylicie po prostu skrecanie kierownica z przeciwskretem i tyle.

 

🙂

2 godziny temu, Damian85 napisał:

Jak stoicie na skrzyżowaniu do skretu w prawo, to macie kierownicę skręconą w lewo czy w prawo? ; )

Przy skrajnie niskich predkościach, gdzie bezwladnośc rowna się zeru lub jest minimalna, to robotę robi środek ciężkości.

Mnie osobiscie ciekawilo by czy ktos wogole na to pytanie odpowie ? 🤣

 

🙂

W dniu 10.04.2021 o 20:10, konrad1f napisał:

...zaczyna się zazwyczaj od terminów - definicji. i każda konkretne wydawnictwo (książka/artykuł) powinien się od tego zaczynać. 

I z tym moge sie zgodzic ! 

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Damian85 napisał:

Jak stoicie na skrzyżowaniu do skretu w prawo, to macie kierownicę skręconą w lewo czy w prawo? ; )

 

Prosto, zawsze mam prosto jak stoję.

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...