Skocz do zawartości

Dlaczego podczas slalomu wolnego nie wystepuje " przeciwskret "


ks-rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiler, przecież jak pchasz, to go trzymasz w pionie i kręcisz kierą w żądanym kierunku. Mówimy o jezdzie, wolnej, ale jezdzie. Więc to żaden argument.

Choć i tak nie wiem, czy w wolnej jezdzie używam przeciwskrętu. Wsiądę na moto i zdam relację.

Chyba, że się wypierdolę, wtedy nic nie powiem, bo będę wku**wiony, że się dałem wciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, grizzli napisał:

Gdyby nie występowała sila żyroskopowa, nawet w slalomie wolnym, tobyś się od razu wyjebał.

Smiem twierdzic, ze niema takiej opcji ( przynajmniej dzisiaj, bo kiedys bylo o nia latwiej !  🤣 )

 

15 godzin temu, kiler napisał:

jak przepychacie motocykl , rower czy cokolwiek innego jednośladowego to ożywacie przeciwskrętu czy skręcacie kierownicą w żądana czy w przeciwną  stronę ??

Generalnie nic dodac, nic ujac !

 

2 godziny temu, grizzli napisał:

Kiler, przecież jak pchasz, to go trzymasz w pionie i kręcisz kierą w żądanym kierunku. Mówimy o jezdzie, wolnej, ale jezdzie. Więc to żaden argument.

Choć i tak nie wiem, czy w wolnej jezdzie używam przeciwskrętu. Wsiądę na moto i zdam relację.

Chyba, że się wypierdolę, wtedy nic nie powiem, bo będę wku**wiony, że się dałem wciągnąć.

Grizzli, zadna strata, masz dwa motury, jeden bedziesz jeszcze mial a i na ubezpieczeniu zaoszczedzisz, bo tylko jedno bedziesz placil a nie dwa !  🤣

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ks-rider napisał:

 

 

Grizzli, zadna strata, masz dwa motury, jeden bedziesz jeszcze mial a i na ubezpieczeniu zaoszczedzisz, bo tylko jedno bedziesz placil a nie dwa !  🤣

Ha, mam trzy. Kto bogatemu zabroni...

Andrzej, a jak jedziesz, to co Cię utrzymuje w równowadze? Tylko balans ciałem? Nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, grizzli napisał:

Andrzej, a jak jedziesz, to co Cię utrzymuje w równowadze? Tylko balans ciałem? Nie sądzę.

A tu kto rownowage utrzymuje ? To zalezy czy akuratnie nie pluje w zupe moturowi nie nie robie czegos glupiego. 

 

Selbstfahrendes Motorrad von Honda - Prototyp wurde vorgestellt - Spannende Technik - YouTube

 

.

Edytowane przez ks-rider
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, IZO napisał:

To jaka będzie minimalna prędkość, która wytworzy na tyle siły żyroskopowej żeby utrzymać motocykl w pionie ?

IZO, nato pytanie malo kto Ci odpowie, bo bedzie kilka Vektorow od ktorych bedzie zalezec ! 

Srednica i Masa to dwa glowne.

Mowi sie jedynie, ze impuls skretu zaczyna sie przy predkosci stabilnej - wtedy gdy np lewa reka przesowasz kierownice do przodu a motocykl idzoe w lewo, wszystko ponizej to predkosc Quasi stabilna.

Kazdy motocykl bedzie mial podobnie ale nie do konca tak samo.

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaka będzie minimalna prędkość, która wytworzy na tyle siły żyroskopowej żeby utrzymać motocykl w pionie ?

Na filmiku co wrzuciłem koleś np powiedział ze dopiero u niego nieco czuć bylo, że motór reaguje na przeciwskręt okolo 10 mil/h


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2021 o 21:28, kiler napisał:

jak przepychacie motocykl , rower czy cokolwiek innego jednośladowego to ożywacie przeciwskrętu czy skręcacie kierownicą w żądana czy w przeciwną  stronę ??

to, że tego nie widzisz nie oznacza, że nie używasz 😉 już przy ściąganiu motocykla z centralnej podstawki dobrze jest zadziałać kierownicą w przeciwnym od siebie kierunku aby motocykla na zewnątrz nie wywrócić i nie polecieć razem z nim przy próbie utrzymania go 😉

próbował ktoś z Was kiedyś w ogóle wolnej jazdy?

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie,   🤣

ale w Niemczech ten slalom jest obligatoryjny czyli kazdy kto podchodzi do jakiejkolwiek z kategori PJ wykonuje go na egzaminie.

Grundfahraufgabe Zweiradausbildung - Schrittgeschwindigkeits Slalom - Motorradführerschein Klasse A - YouTube

 

 

Godzinę temu, konrad1f napisał:

to, że tego nie widzisz nie oznacza, że nie używasz 😉 już przy ściąganiu motocykla z centralnej podstawki dobrze jest zadziałać kierownicą w przeciwnym od siebie kierunku aby motocykla na zewnątrz nie wywrócić i nie polecieć razem z nim przy próbie utrzymania go 😉

Mysle, ze beda dwie szkoly, jeden bedzie robil tak, a inny inaczej. 

Osobiscie jezeli wsiadam na motura to kierownica jest albbo prosto albo skrecona w lewo.

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ks-rider napisał:

Ja nie,   🤣

ale w Niemczech ten slalom jest obligatoryjny czyli kazdy kto podchodzi do jakiejkolwiek z kategori PJ wykonuje go na egzaminie.

Grundfahraufgabe Zweiradausbildung - Schrittgeschwindigkeits Slalom - Motorradführerschein Klasse A - YouTube

 

na twoim filmiku wszystko widać. koleś w ciasnym slalomie jadąc dość wolno nie kieruje kierownicy stale w kierunku, w którym chciałby jechać ale non stop dokonuje korekt ... aby się nie wypier.olić. to jest istota przeciwskrętu, który powoduje bądź wytrącenie z jakiejś równowagi a w tym przypadku utrzymanie równowagi. nie chcesz wyłożyć się na lewo to kierujesz koło w lewo i jadący (nawet bardzo wolno) motocykl przestaje się walić a wstaje.

męczysz ten temat o lat i w dalszym ciągu nie potrafisz przeforsować swoich teorii

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to wlasnie przez polska nomenklature ? 

Przeciw - skret  

u mnei niema z tym problemu  bo mowimy na to 

impuls skretu !

Przeciw skret wystepuje przy predkosciach stabilnych.

Przeciw skret wystepuje podczas pokonywania lukow za zuzlu - lub innych  winklach ! 

A to, ze kolo kieruje raz w jedna a raz w druga strone ma tyle wspolnego z tym o czym mowimy ( lub ja mowie ) jak siodlo dla swini.

Jedzie dokladnie w kierunku w ktorym skrecona jest kierownica a nie odwrotnie !  

Chyba, ze mowimy o przeciwskrecie ktory wystepuje lub ktorego uzywamy do tago aby motocykl nie stracil rownowagi i pozostal w pionie - tu sie zgodze. 

Nie mow mi wiec prosze, ze czegos nie potrafie, bo robie to za kazdym razem.

 

 

buziaczki !

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem nie jest polska "nomenklatura" tylko Twój brak znajomości języka polskiego

tak, zgadza się ... za każdym razem udowadniasz, że nie potrafisz

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, konrad1f napisał:

problemem nie jest polska "nomenklatura" tylko Twój brak znajomości języka polskiego

tak, zgadza się ... za każdym razem udowadniasz, że nie potrafisz

To moze mnie oswiec i opisz tym jezykiem ktorego nie znam ! 

Chetnie sie czegos nowego naucze !

A jak na razie to piszesz tylko, ze Ty widzisz, ja tego o czym ja pisze absolutnie nie widze ! 

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ks-rider napisał:

To moze mnie oswiec i opisz tym jezykiem ktorego nie znam ! 

Chetnie sie czegos nowego naucze !

niejednokrotnie wielu na tym forum próbowało Cię oświecić ... nie będę po raz kolejny podejmował się rzeczy niemożliwych

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, konrad1f napisał:

niejednokrotnie wielu na tym forum próbowało Cię oświecić ... nie będę po raz kolejny podejmował się rzeczy niemożliwych

I taka z Toba gadka, 

Fizyka Cie przerasta, liczyc nie potrafisz a widziec, widzisz tylko to co chcesz !


Dyskauja z Toba przypomine dyskusje ze slepym o kolorach ! 

Podsumowujac, dajesz kontre a na argumenty nie potrafisz odpowiedziec


Dziekuje Ci wiec zy dyskusje ! 

To, ze przyjdziesz i nasikasz znaczac swoj teren,  bylo pewne jak amen w pacierzu !  🤣

 

42 minuty temu, konrad1f napisał:

problemem nie jest polska "nomenklatura" tylko Twój brak znajomości języka polskiego

Smiem twierdzic, ze moja znajomosc j. polskeigo jest wystarczajaca 

a tutaj masz dwa linki gdzie mozesz sprawdzic w ile slow / hasel opiewa dyny jezyk 

Ile słów liczy język polski - Poradnia językowa PWN

wie viele wörter hat die deutsche sprache - Google Suche

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...