Skocz do zawartości

Podróż po Europie na skuterze 50 - Lipiec'21


7Pavel7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem nowym użytkownikiem tego forum więc z góry przepraszam jeżeli ten temat powinien być w innym miejscu i proszę Administratora o ewentualne przeniesienie go …

Wracając jednak do tematu, planuje w okresie wakacji jeżeli tylko sytuacja w Europie na to pozwoli wyruszyć w podróż po Bałkanach oraz Europie Południowo-Wschodniej. Mam zaplanowane odwiedzenie 18 państw, a konkretnie:

1. Czechy
2. Słowacja
3. Węgry
4. Austria
5. Słowenia
6. Chorwacja
7. Bośnia i Hercegowina
8. Czarnogóra
9. Serbia
10. Kosowo
11. Macedonia Północna
12. Albania
13. Grecja
14. Turcja
15. Bułgaria
16. Rumunia
17. Ukraina
18. Mołdawia

Do przejechania jest ok 6.000 km i chciałbym to zrobić przez lipiec (jestem nauczycielem i mam wakacje 🙂 ). Oczywiście wiele osób uważa mnie za świra by ruszać w taką podróż na skuterze, może i mają racje ale to wcale nie zmniejsza mojego zapału do realizacji tego marzenia. Podróż jest planowana już od blisko dwóch lat, dopinane szczegóły. Jednak niema co ukrywać że chciałbym ruszyć z kimś a nie samemu. Mieszkam w województwie śląskim, mam pytanie czy są tu jacyś chętni by ruszyć w taką przygodę ????

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

PODROZ.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, 7Pavel7 said:

Oczywiście wiele osób uważa mnie za świra by ruszać w taką podróż na skuterze, może i mają racje ale to wcale nie zmniejsza mojego zapału do realizacji tego marzenia.

e, byli niegorsi 😎 

RnK1.jpg RnK2.jpg RnK3.jpg

jeszcze pamiętam komentarze na prm "dać takiemu viadro, to na księżyc dojedzie". skan kiepski i chyba nie do czytania, ale jakby co możesz poszukać całego artykułu (śm)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu bym się na to skuterem 50 nie zdecydował ale szanuję taki pomysł.
Tutaj koleś dookoła świata ruszył...ale w Australii go zdjęli brutalnie ze skutera samochodem.

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trase zaplanowales, OK, z tego co zrozumialem zamierzasz w miesiac czasu przejechac ca. 6000 km. 

Pierwsze pytanie jakie mi sie nasowa, to ile km zamierzasz przejezdzac dziennie ? 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Odessą może być problem.

I nie pchałbym się przez środek BiH, tylko do Zagrzebia wzdłuż chorwackiego wybrzeża.

Edytowane przez cezsek

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-8 godzin czystej jazdy (zakładam, że skuter nieodblokowany). Dodaj przerwy na tankowanie, rozprostowanie kości, ewentualne zwiedzenie czegoś, jakiś posiłek... to może być mordęga.

Chociaż mówią, że to droga jest celem...

Edytowane przez cezsek

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie blokady zdjęte spokojnie może jechać 70km/h ale chciałbym go nie męczyć i jechać tak max 55 km/h. Oczywiście zwiedzanie, posiłki, tankowanie również są uwzględnione. Jeżeli chodzi o noclegi to jestem zwolennikiem Booking.com i branie czegoś w ostatniej chwili (tak robiliśmy ze znajomymi w tym roku objeżdżając Chorwację, Włochy, Słowenię itd. sprawdziło się to i ceny naprawdę atrakcyjne). Oczywiście można pomyśleć o namiocie ale dobrze jakby jechały dwie osoby wtedy jedna bierze bagaż w postaci namiotu, druga coś innego i wzajemnie się uzupełniamy 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 7Pavel7 napisał:

wszystkie blokady zdjęte spokojnie może jechać 70km/h 

W krajach ktore wymieniles zdjecie blokady nie powinno nikogo interesowac z wyjatkiem chyba jednego kraju Austria. Nie chce krakac ale moga wyniknac z tego faktu powazne konsekwencje i koszta.

Mysle, ze 200 - 250 km niepowinno byc problemem. 300 w pewnych warunkach terenowych moze byc jednak optymistyczne. Grunt to miec czas !

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny plan i życze powodzenia

Ale co na to covid19

 też planuje tu i tam jechać ale ciagłe obostrzenia, kwarantanny... 

16 godzin temu, _Monter_ napisał:

W życiu bym się na to skuterem 50 nie zdecydował ale szanuję taki pomysł.
Tutaj koleś dookoła świata ruszył...ale w Australii go zdjęli brutalnie ze skutera samochodem.

 

Ten tym papakiem naprawdę dobry świr 

Też bym się nie zdecydował ale szanuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ks-rider napisał:

W krajach ktore wymieniles zdjecie blokady nie powinno nikogo interesowac z wyjatkiem chyba jednego kraju Austria. Nie chce krakac ale moga wyniknac z tego faktu powazne konsekwencje i koszta.

Mógłbyś mi wyjaśnić co masz na myśli przez powyższe określenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze w PL masz PJ / uprawnienia do jazdy kat. AM nieznaczy, ze pojazd ktory ma do 50 ccm miesci sie w kategori AM , bo sie nie miesci ! Jezeli ktokolwiek wpadnie na pomysl aby sprawdzic jaka predkosc ten Twoj sprzet rozwija i bezdie wiecej to moze byc klops, wez wiec te wszystkie blokady ze soba abys mogl je zalozyc, tak jak bylo pierwotnie przed ich zdjeciem.

Predkosc kat AM to mniejsze lub rowne 45 km/h

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ks-rider napisał:

To, ze w PL masz PJ / uprawnienia do jazdy kat. AM nieznaczy, ze pojazd ktory ma do 50 ccm miesci sie w kategori AM , bo sie nie miesci ! Jezeli ktokolwiek wpadnie na pomysl aby sprawdzic jaka predkosc ten Twoj sprzet rozwija i bezdie wiecej to moze byc klops, wez wiec te wszystkie blokady ze soba abys mogl je zalozyc, tak jak bylo pierwotnie przed ich zdjeciem.

Predkosc kat AM to mniejsze lub rowne 45 km/h

🙂

Dziękuje za wyjaśnienie, tylko pytanie na ile takie sprawdzenie jest prawdopodobne ??? Jeżeli chodzi o blokady to nie ja je zdejmowałem i niemam pojęcia jak je założyć z powrotem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 7Pavel7 napisał:

Dziękuje za wyjaśnienie, tylko pytanie na ile takie sprawdzenie jest prawdopodobne ??? Jeżeli chodzi o blokady to nie ja je zdejmowałem i niemam pojęcia jak je założyć z powrotem ...

Mało prawdopodobne ale możliwe. Jeśli policjant będzie jechał za Tobą to może mu się kontrolka zapalić. O te kraje co wymieniłeś na początku to bym się wybitnie nie obawiał ale...lepiej mieć jak nie mieć sprzęt przy sobie. W zasadzie to tylko skastrowany moduł na podmiankę.
Pamiętaj, że będzieszw  obcym kraju, bardzo prawdopodobne, że się nie dogadasz itd itd...

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...