Skocz do zawartości

Podróż po Europie na skuterze 50 - Lipiec'21


7Pavel7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, cezsek napisał:

Chyba, że kolega ma kategorię A.

1. Gdyby mial " A " to nie jechal by kibkem

2. Jak zaczna sprawdzac, to na tym sie nie skonczy, bo sprawdza na bank index opon i moga sobie wymyslec dostarczenia papierka na homologacje ukladu hamulcowego powyzej 45 km/h + !  W Austri naprawde rozne dziwne rzeczy widzialem ! 

 

🙂

5 godzin temu, 7Pavel7 napisał:

Dziękuje za wyjaśnienie, tylko pytanie na ile takie sprawdzenie jest prawdopodobne ??? Jeżeli chodzi o blokady to nie ja je zdejmowałem i niemam pojęcia jak je założyć z powrotem ...

Tak jak napisal MOnter, przypadkowa kontrola, policja boku ulicy / drogi bedzie sie nudzilo, wyda im sie, ze ciuuut za szybko i pojada za Toba. Gorzej gdy po prostu przypadek sprawi, ze sie napatocza i beda za Toba jechali. 

Dla policji innego kraju jestes leszczem do odstrzelu i tyle.

2. Nikogo nie bedzie interesowalo kto sciagal blokady, Ty jedziesz i Ty jesets odpowiedzialny = TY masz problemy ! 

Jest jeszcze trzecia opcja, wypadek ! Wyjedzie Ci ktos z podporzadkowanej  a Ty w niego przygrzmocisz i jak trafisz na sprytnego, to zarzada sprawdzenia sprzetu - lezysz i kwiczysz + pokrywasz koszta, bo takim sprzetem nie miales prawa jechac - homologacje straciles poprzez sciagniecie blokad !

Nie musi tak byc i oby ie bylo, ale wykluczyc tego nie jestes w stanie. 

 

3 godziny temu, _Monter_ napisał:

Mało prawdopodobne ale możliwe. Jeśli policjant będzie jechał za Tobą to może mu się kontrolka zapalić. O te kraje co wymieniłeś na początku to bym się wybitnie nie obawiał ale...lepiej mieć jak nie mieć sprzęt przy sobie. W zasadzie to tylko skastrowany moduł na podmiankę.
Pamiętaj, że będzieszw  obcym kraju, bardzo prawdopodobne, że się nie dogadasz itd itd...

Z tym zgadzam sie calkowicie !

 

🙂

Godzinę temu, 7Pavel7 napisał:

Słyszałem że mając 125 wtedy upoważnia kategoria PJ - B

Natomiast do 50 wystarczy dowód osobisty, a to B też nie ogarnie ???

1. Jak dlugo masz juz kat " B " ?

2. Kwestia tego czy Ty w swoim dokumencie PJ masz juz wpisana kat. AM ? czy " A 1 "  ?

O ile np niemiecka policja wie o tym przepisie, tak horwacka czy inna wiedziec nie musi a jak znam zycie to i w Niemczech znajdzie sie i policjant ktory tego znac nie bedzie. 

Wolno Ci prowadzic pojazdy ktore masz wpisane w PJ !  Jezeli niemasz PJ to musisz zalatwic sobie miedzynarodowe PJ i sprawdzic, ze jest tam odpowiedni wpis. 

Lajf is brutal and full of zasadzkas !  🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się w pełni z KaeSem zgadzam. Bądź gotowy na najtrudniejszą sytuację a nie, że się uda. Tak to można w PL ale za granicą...wolę nie mieć problemów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7Pavel7:: O ile w północnej części Twojej zaplanowanej trasy nie musisz się spodziewać żadnych trudności i wówczas możesz osiągnąć dzienny przebieg nawet sporo więcej, niż 300 km, to na południu już tak różowo nie będzie... Z moich doświadczeń - MOTOCYKLOWYCH - wynika, że _podróżując_ (nie zapier...jąc) po Bałkanach średnia, dzienna prędkość wychodzi ok. 50 km/h. W Twoim wypadku może wyjść niższa, bo skuterem już tak łatwo się nie wyprzedza, a jazda po górach też jest trudniejsza... Dlatego przyjmij na wstępie, że na odcinku wjazd do Bośni - wyjazd z Rumunii przejedziesz dziennie 200 km. Wynika to również z tego, że po drodze są granice, na których zawsze traci się czas - w okresie wakacyjnym więcej.

No i jeszcze jedna kwestia - od Bośni do Rumunii będzie gorąco, bardzo gorąco! Na południu, w głębi lądu spodziewaj się temperatur ~40 stopni... Pytanie, jak Ty będziesz je znosił... i jak będzie je znosił Twoje Kymco, które ma silnik chłodzony powietrzem... Każda przerwa na odpoczynek lub chłodzenie pojazdu będzie zmniejszać Twoje dzienne przebiegi. 

Życzę powodzenia, ale radzę przemyśleć, czy pierwszej takiej podróży nie zrobić jednak o połowę krótszej... Nabierzesz doświadczenia, sprawdzisz siebie i swój sprzęt. Dodatkowo, nie będziesz ryzykował, że przez Covida utkniesz na kwarantannie gdzieś daleko od domu i cały misterny plan pójdzie w piz...du 🙂

A Bałkany są zbyt piękne, że aż szkoda tak przez nie przelecieć... I zapewne sam będziesz żałował będąc w jakimś niezwykłym, uroczym miejscu, że za chwilę musisz gnać dalej... 

 

P.S. Na pewno musisz wykupić jak najlepsze Assistance!

Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilbo, ja w kazdym razie zgadzam sie z Twoja wypowiedzia calkowicie.

 

Po ALpach czy we Francy srednia predkosc motocyklem BMW K 1200 S wynosila srednio 47 km/h

Tam mimo tego ze sie zapyeddäla to czas sie cofa do tylu. 

 

🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś zdawał sobie sprawę, ze my tutaj z KaeSem nie bajduzymy to w zeszłym tygodniu np. e-hulajnogę kontrolowali dla goscia z grupy e-pojazdów w DE.
BTW tak samo wygląda kontrola skuterów...na rolki i tyle.
A wszelkie magiczne przyciski itp. to oni doskonale znają.
Tutaj link do artykułu (a jak nie masz FB to wklejam tłumaczenie)
 

Koledzy i koledzy z serwisu transportowego zatrzymali w zeszłym tygodniu kierowcę e-skutera. Zauważył kolegów ze względu na jego podwyższone tempo. 25 km / h osiągnięto na hamowni. Teraz jest ogłoszenie o jazdę bez ubezpieczenia i jazdę bez prawa jazdy.
▶ Jazda bez ubezpieczenia to ryzyko dla kierowców i dla ogółu społeczeństwa! Ubezpieczenie musi pokryć szkody osobowe w wysokości co najmniej 7,5 mln euro i szkody materialne w wysokości co najmniej równej 1,2 mln euro.
Informacje na ten temat są dostępne także tutaj: https://fcld.ly/e3ml6wf


https://www.facebook.com/Polizei.NRW.BN/posts/5599878643363129

e-hu.jpg

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enjoy

roller tuning polizeikontrolle - YouTube

roller polizeikontrolle - YouTube

roller polizeikontrolle fail - YouTube

polizeikontrolle roller lustig - YouTube

 

Tu z PL i innych krajow

kontrola skutera - YouTube

 

W dniu 6.04.2021 o 18:04, 7Pavel7 napisał:

4. Austria

10. Kosowo

12. Albania
13. Grecja
14. Turcja

17. Ukraina
18. Mołdawia

Moldawia, bywa roznie, cudzoziemcow zatrzymuja do kontroli. O tyle dobrze, ze mozna sie po rosyjsku dogadac ( jak ktos zna ! - nie mylic z polskim ) 

Ukraina,  ! mnie zatrzymywano i pruby wyludzenia, leca w jajo, tak samo jak Rosjanie ! 

W Turcji przed granica z Bulgaria stala policja i na dloni mial juz dlugopisem napisane 140 km/h .... Bakszysz sie to po ichniemu nazywa

Tez potrafia zatruymac ! 

Wegry wyciagaja zregoly z ruchu wszystko co ma zagraniczne numery rej. 

Albania to wolna amerykanka 

Kosowo to taka Albania !

Austria to wogole koszmar, na szczescie zakazano per dekret lapania na przekroczeniu predkosci na tzw. 

" Oko urzednika / policjanta  " 

Mexyk do Austri to szwajcaria w EU !  

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szalejmy znowu aż tak... we wszystkich tych krajach wymienionych przez KS-a byłem kilkukrotnie (za wyjątkiem Kosowa i Turcji). Zdarzało się przekraczać prędkość (nie, żeby w jakiś szalony sposób, ale tek kilkanaście km/h więcej bywało) i jakoś problemów z policją nie było. Nawet czasem pomagali znaleźć drogę, jak się ich grzecznie zapytało. Może miałem szczęście, ale też staraliśmy się przestrzegać przepisów. Chociaż, słyszałem  też, że w Austrii nie można mieć zamontowanej kamery na kasku, a przejechałem całą (kilka noclegów) i policja też po drodze bywała. Na Ukrainie z kolei zatrzymywała mnie policja kilka razy i ani razu nie żądali łapówki. Pytali się tylko dokąd jadę i o dane techniczne motocykla. Ale to było kilka ładnych lat temu... może się pozmieniało.

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Andrzej JK napisał:

Powodzenia, niektórzy poganiali sporo:

https://www.youtube.com/channel/UCVqpNG1R72i21jh-nAxEk4A

Super ludziki, ogólnie dla mnie masochizm ale oni są tak pogodni, że szok.
Fajny odcinek. W nim też widać, że przygoda przygodą a policja robi swoje (około od 17 minuty) Wcześniej było jedno zatrzymanie ale fajny policjant...reszta...sobie obejrzyjcie.

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cezsek napisał:

Nie szalejmy znowu aż tak... we wszystkich tych krajach wymienionych przez KS-a byłem kilkukrotnie (za wyjątkiem Kosowa i Turcji). Zdarzało się przekraczać prędkość (nie, żeby w jakiś szalony sposób, ale tek kilkanaście km/h więcej bywało) i jakoś problemów z policją nie było. Nawet czasem pomagali znaleźć drogę, jak się ich grzecznie zapytało. Może miałem szczęście, ale też staraliśmy się przestrzegać przepisów. Chociaż, słyszałem  też, że w Austrii nie można mieć zamontowanej kamery na kasku, a przejechałem całą (kilka noclegów) i policja też po drodze bywała. Na Ukrainie z kolei zatrzymywała mnie policja kilka razy i ani razu nie żądali łapówki. Pytali się tylko dokąd jadę i o dane techniczne motocykla. Ale to było kilka ładnych lat temu... może się pozmieniało.

Czesiu, ja sie z Toba zgadzam, to wszystko jest KARMA.

Dwa lata temu bedac w Hiszpani spytalem  policjantow o hotel. Lamana angielszczyzna tlumaczyli a ja dalej zoelony !

 

Widzac to kazali jechac za soba ( jechalem w srodku, oni na sygnalach )  zaprowadzili pod zajefajny hotel 30 km za Madryt'em 

Tak tez moze byc ! 

 

3 godziny temu, zygaXX napisał:

Chłopina się teraz naczyta, zrobi prawko i kupi motocykl

 

I generalnie bylo by najmadrzej !  

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albania, Macedonia, Kosowo, Mołdawia, Węgry luz, policja czy tam milicja ok. Ukraina też spokojnie. Na szybkość najwięcej razy nas złapali w Bośni i Hercegowinie, ale ten problem chyba nie dotyczy kolegi na 50ccm... Austria - mam nieprzyjemne wspomnienia z dawnych lat, ostatnio nie ale nie przeginam tam z prędkościami i ogólnie rozumianymi przepisami. Na miejscu kolegi w ostatnim z wymienionych krajów przestrzegałbym prędkości „przypisanej” pojemności 50ccm tak, aby nie dać pretekstu do kontroli. Gdzie indziej dzida! ile fabryka dała 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...