Skocz do zawartości

Na jakich prędkościach zmienia się biegi


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, ks-rider napisał:

Tomek, nie wymiguje sie od odpowiedzi, tylko po prostu nie widze sensu aby na sile ciagnac tasiemca. Zauwaz co napisal Monter !

 

 

.

Ale jako jedyny napisałeś jakiś konkret, czyli przedział 3000-3500 obr. Skąd go wziąłeś i dlaczego np. nie 3500-5500 kiedy silnik osiąga pełny moment obrotowy?

Po to jest obrotomierz żebyś nie musiał się zastanawiać czy to wycie, to jest już to wycie, kiedy zmienia sie biegi, czy jeszcze nie 🤣

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tommo napisał:

Chyba sam się już pogubiłeś.

Rozmawiamy o tym przy jakich obrotach zmieniać bieg na wyższy a nie przy jakich obrotach jeżdżę.

To są dwie różne. sytuacje. Mogę sobie spokojnie jechać przy tych 3000-4000 obr. po czym odwijam gaz i rozpędzam się do 5000-6000 tyś i zmiana biegu. 

I tak właśnie jeżdżę. Jak chcę przyspieszyć to wykorzystuje potencjał silnika. Za wczesna zmiana biegu na wyższy szczególnie w dużym singlu może zaowocować nieprzyjemnym szarpaniem i ograniczeniem możliwości przyspieszania. To są oczywiste rzeczy. Nie wiem co tu więcej jest do dodania.

Ja pogubiłem? 😳

Żle napisałem jedno słowo, poprawiam się.
Czy Ty zawsze zmieniasz biegi między maks momentem a maks mocą? (bo nie wiem czy Twój motocykl ma ten zakres miedzy 5000 a 6000 tysięcy)

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, _Monter_ napisał:

Ja pogubiłem? 😳

Żle napisałem jedno słowo, poprawiam się.
Czy Ty zawsze zmieniasz biegi między maks momentem a maks mocą? (bo nie wiem czy Twój motocykl ma ten zakres miedzy 5000 a 6000 tysięcy)

W obecnym HD przy przyspieszaniu zmieniam biegi między 3-4 tyś obr. 

Sprawdziłem w danych katalogowych, że max moment mam przy 3500 obr/min.

Nie wiem jak jest z mocą maksymalną bo producent oficjalnie nie podaje.

Ja lubię obroty bo staram się hamować silnikiem. Nie znoszę zamulania i silniki też.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tommo napisał:

W obecnym HD przy przyspieszaniu zmieniam biegi między 3-4 tyś obr. 

Sprawdziłem w danych katalogowych, że max moment mam przy 3500 obr/min.

Nie wiem jak jest z mocą maksymalną bo producent oficjalnie nie podaje.

Ja lubię obroty bo staram się hamować silnikiem. Nie znoszę zamulania i silniki też.

Dobrze...więc puenta.
Nawet nie wiedziałeś, że nie zmieniasz biegów miedzy maks momentem a maks mocą (której nie znasz bo producent mnie podaje) a radzisz to robić zielonemu, który szuka porady.


Zastanów się proszę następnym razem czy chcesz komuś ułatwić naukę jazdy na motocyklu czy tylko zaistnieć w temacie. Jeśli chcesz pomóc to wysil się na bardziej rozbudowaną odpowiedź, która naświetli obraz albo skieruj do źródła gdzie można dużo o tym przeczytać aby nie wyważać otwartych drzwi (nie ma co przepisywać googla lub YT na FM).
A jeśli chcesz zaistnieć zdawkowym zdaniem to licz się z tym, ze jeśli trafię na coś takiego to (nieważne czy to będziesz Ty czy ktoś inny) napiętnuję to bo jest na forum kilka osób, które nadal chcą przekazać trochę wiedzy a kilka co tylko się pucuje.

 

Wypada też przypomnieć sobie jakie zagwozdki my mieliśmy na początku...i uszanować czyjąś niewiedzę, nikt nie urodził się omnibusem.

Dlaczego o tym piszę? Bo po 16 miesiącach na pewnej grupie na FB zauważyłem jak z tych co zadawali dla zaawansowanych już dość zabawne pytania teraz kpią z zielonych choc gdy zaczynali otrzymywali konkretne odpowiedzi...i to mnie wkur...nerwuje. 


 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tommo napisał:

Nie wiem jak jest z mocą maksymalną bo producent oficjalnie nie podaje.

Tomek, nie podaja aby sobie wstydu nie narobic, przeciez te silniki generuja z tej pojemnosci gora polowe tego co iferuja inni !  🤣

 

Godzinę temu, Tommo napisał:

Ale jako jedyny napisałeś jakiś konkret, czyli przedział 3000-3500 obr. Skąd go wziąłeś i dlaczego np. nie 3500-5500 kiedy silnik

Bo jest tow zupelnosci dla tego motocykla wystarczajace do normalnej jazdy o ile i to, nie bedzie juz za duzo !  

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monter, co mogę powiedzieć. Przykro się czyta kiedy pisząc SWOJĄ opinię na dany temat, nikogo nie atakuję, nikomu nie ubliżam, mimo że co drugi wpis jest atakiem na mnie (szkoda że jako moderator tego nie widzisz i nie reagujesz) Ty w sposób ironiczny i wykluczający z dyskusji piszesz że "chcę zaistnieć". 

To jest kolejny dla mnie dowód, że w tym "klubie" odmienne zdanie, nie ważne na jaki temat, jest sygnałem do bezwzględnego zwalczania oponenta. 

Nie pozostaje mi nic innego jak sie usunąć z dyskusji, bo ta nawet kiedy poruszam czysto merytoryczne kwestie, napędza jeszcze większą wrogość.

 

8 minut temu, ks-rider napisał:

Bo jest tow zupelnosci dla tego motocykla wystarczajace do normalnej jazdy o ile i to, nie bedzie juz za duzo !  

Odpiszę Ci bo chyba jako jedyny nie wchodzisz w personalne ataki.

Ok. tylko w ten sposób jakby podważasz sens posiadania tego motocykla jako zbyt mocnego i szybkiego, bo wykorzystujesz zaledwie połowę jego parametrów.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, KLAUDIUSZ napisał:

Obstawiałem ze Damianek zdobędzie główną nagrodę ale jednak tym razem Tommy emoji106.png

Gratulacje!!!!!!!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A dziękuję.

A mogę poprosić nagrodę?

Myślę że w tak uroczystej dla mnie chwili znajdziesz odrobinę czasu i mnie zbanujesz 😊

O takiej nagrodzie od dawna marzę...

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Tommo napisał:

Odpiszę Ci bo chyba jako jedyny nie wchodzisz w personalne ataki.

Ok. tylko w ten sposób jakby podważasz sens posiadania tego motocykla jako zbyt mocnego i szybkiego, bo wykorzystujesz zaledwie połowę jego parametrów.

Nie dales powodu abym Cie atakowal !  🤣

Tomek, im mniejsza pojemnosc i mniejsza moc, tym mniejszy moment obrotowy. Ja mam tyle wszystkiego, ze nie musze krecic wysoko. 

Ja generalnie oczekuje od sprzetu elastycznosci i dobrych hamulcow. Po prostu na VI - tym biegu odwijasz manetke i sprzet idzie.

I owszem, wykorzystuje tylko czesc wszystkiego.

 

🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tommo napisał:

Monter, co mogę powiedzieć. Przykro się czyta kiedy pisząc SWOJĄ opinię na dany temat, nikogo nie atakuję, nikomu nie ubliżam, mimo że co drugi wpis jest atakiem na mnie (szkoda że jako moderator tego nie widzisz i nie reagujesz) Ty w sposób ironiczny i wykluczający z dyskusji piszesz że "chcę zaistnieć". 

To jest kolejny dla mnie dowód, że w tym "klubie" odmienne zdanie, nie ważne na jaki temat, jest sygnałem do bezwzględnego zwalczania oponenta. 

Nie pozostaje mi nic innego jak sie usunąć z dyskusji, bo ta nawet kiedy poruszam czysto merytoryczne kwestie, napędza jeszcze większą wrogość.

 

 

Daj spokój Tommo..zachowujesz się jak murzyn, który krzyczy "rasizm" bo ktoś zamówił czarną kawę przy nim albo Żydzi, którzy jak im coś nie pasuje to od razu antysemityzm.

Nadal nie zrozumiałeś większości co napisałem.
Poradziłeś zielonemu "optymalnie jest zmieniać bieg na wyższy w zakresie obrotów między maksymalnym momentem a mocą maksymalną silnika" i nadal upierasz się, że jest to dobra rada dla początkującego adepta motocyklizmu? 
Moja uwaga to tylko fakt, ze mogłeś albo w ogóle tego nie pisać albo na tyle rozwinąć myśl aby zielony wiedział, że to tyczy chwili gdy chce mieć najlepsze odejście (co napisałeś ale po tym jak Cię ciągnąłem za język) ale w codziennym turlaniu to wystarczy aby znalazł zakres obrotów kiedy nie wyrywa mu silnika z ramy i zawory nie klepią jak MIchoa gimnazjalistę  na dole i zeby odcinki nie łapał na górze.
Jak tego nie rozumiesz to ja prościej nie potrafię.
 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, _Monter_ napisał:

Daj spokój Tommo..zachowujesz się jak murzyn, który krzyczy "rasizm" bo ktoś zamówił czarną kawę przy nim albo Żydzi, którzy jak im coś nie pasuje to od razu antysemityzm.

Nadal nie zrozumiałeś większości co napisałem.
Poradziłeś zielonemu "optymalnie jest zmieniać bieg na wyższy w zakresie obrotów między maksymalnym momentem a mocą maksymalną silnika" i nadal upierasz się, że jest to dobra rada dla początkującego adepta motocyklizmu? 
Moja uwaga to tylko fakt, ze mogłeś albo w ogóle tego nie pisać albo na tyle rozwinąć myśl aby zielony wiedział, że to tyczy chwili gdy chce mieć najlepsze odejście (co napisałeś ale po tym jak Cię ciągnąłem za język) ale w codziennym turlaniu to wystarczy aby znalazł zakres obrotów kiedy nie wyrywa mu silnika z ramy i zawory nie klepią jak MIchoa gimnazjalistę  na dole i zeby odcinki nie łapał na górze.
Jak tego nie rozumiesz to ja prościej nie potrafię.
 

 

Dlatego w jednej z pierwszych wypowiedzi w tym temacie, proponowalem 2 000 rpm. Aby sobie chlopak krzywdy nie zrobil.

 

Monter, bardzo sluszna argumentacje 👍

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję.
A mogę poprosić nagrodę?
Myślę że w tak uroczystej dla mnie chwili znajdziesz odrobinę czasu i mnie zbanujesz 
O takiej nagrodzie od dawna marzę...

Możesz prosić

A tak poważnie to po co ban ........ nie chcesz to nie wchodź i już.

Panowie, dajcie już spokój, było przez chwile śmiesznie a teraz znów jakaś gównoburza.

SPOKÓJ


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KLAUDIUSZ napisał:


A tak poważnie to po co ban ........ nie chcesz to nie wchodź i już.
 

Próbowałem. Po dwóch dniach ciągnie spowrotem. Za długo tu jestem z Wami i ciężko zamknąć drzwi za sobą.

A ban załatwia sprawę i nie ma wątpliwości.

Klaudiusz zrób to. Ulżyj w mych cierpieniach. 😩

Edytowane przez Tommo

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Cosmoss zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...