Jump to content
Tommy 1200

Szkoła croos Warszawa okolice

Recommended Posts

Cześć,

Do niedawana na moto trzymałem się tylko asfaltu i o crossach nie wiedziałem prawie nic. W zeszłym roku pierwszy raz spróbowałem pojeździć moto w terenie. Stwierdziłem, że to mega zajawka i chciałbym częściej. 

Mieszkam w okolicach Warszawy i nie za bardzo widzę tu możliwość jazdy po bezdrożach, "na dziko".

Czy ktoś może polecić jakąś szkółkę lub tor, gdzie można wypożyczyć moto i dostać parę rad od instruktora? 

Dzięki

Pozdrawiam 

Po naukę to 2x byłem w Poland Position pod Jankami. Na co dzień jeżdżę na V-Sromie, to było dla mnie takie oswajanie szutrów, za drugim razem nawet oderwałem się na kilka cm od ziemi 🙂

Odnośnie dzikich tras na Mazowszu, to nie pomogę.

A co organizuje Poland Position? myślałem że to dealer Yamahy.

Szutry fajnie ale myślałem o głębszym błocie 🙂 

Posted (edited)

Tam jest tor crossowy/quadowy/terenowy. Jakieś hopki do poskakania. Może dla wyjadaczy mało ambitne, ale dla takiego jak ja przejechanie się po piachu bokiem to ciekawe doświadczenie. Nie muszę zjeżdżać z asfaltu, żeby trafić na syf na zakręcie, który zafunduje mi drift, pełne gacie i glebę.

Tylko sorry za dezinformację: chodziło o Pole Position, a jeszcze dokładniej o Drive Position (bo to ta sama firma pewnie, w sensie ludzie i sprzęt, bo NIPy raczej osobne): https://drive-position.pl/. Myślę, że jak popada, to tam też znajdziesz to, czego szukasz - głębokie błoto 🙂

https://www.google.com/maps/place/Drive-Position/@52.1196313,20.8890808,1549m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x0:0xe1c7eb268e9678a!8m2!3d52.1238702!4d20.8899387?hl=pl

Edited by PiotrEm

O super, dzięki za info coś takiego szukałem. Mają pakiet moto + strój, akurat żeby raz na jakiś czas wyskoczyć. 

Chyba będzie trzeba poszukać wspólnika na jakiś crossik 🙂

No ja za crossik na razie dziękuję, jak za drugim razem pojeździłem i nawet trochę poskakałem, to przez 4 dni w nogach czułem 🙂

Całą zimę wybierałem się na pit-bajka. W sumie to już można, bo w końcu się ociepliło, wcześniej w ujemnych temperaturach - to dla mnie nie frajda.

22 godziny temu, PiotrEm napisał:

No ja za crossik na razie dziękuję, jak za drugim razem pojeździłem i nawet trochę poskakałem, to przez 4 dni w nogach czułem 🙂

Całą zimę wybierałem się na pit-bajka. W sumie to już można, bo w końcu się ociepliło, wcześniej w ujemnych temperaturach - to dla mnie nie frajda.

Piotr, gdzie pojawiałeś się na Pitbajkach? Jak wrażenia?

Jeszcze nigdzie, ale się wybieram. Tylko jak były mrozy, to mi się nie chciało. W okolicach Wawy jest parę miejscówek, każda jest podobno dobra. Na tym Pole Position też są. JC Group organizuje, coś jeszcze w Piasecznie jest. Pomysł podrzucił ktoś na forum v-stromów "jak dbacie o formę poza sezonem". Odezwali się ci, co byli, wszyscy polecali. Najlepszy komentarz jednego kolegi po pierwszym treningu (cytuję z pamięci): "moje wyluzowanie jest porównywalne z elastycznością metrowego kawałka szyny kolejowej ... jeszcze tam wrócę" 🙂

W dniu 23.03.2021 o 21:34, PiotrEm napisał:

No to wymagający sport, 500 km na trasie to jak 15 min na crossie  🙂 

O pitbike też słyszałem, że dobra zajawka. 

Nie wiem czy miałeś okazję jeździć KLX 230, czy tam KLX 250, ale to moto idealny żeby pojechać na ryby. albo grzyby. W terenie dla zabawy tym nie pojeździsz.
Jeśli myślałeś coś ze stajni zielonych poszedłbym w KX'a. Dzisiejsze krosy nie są zerojedynkowe jak te sprzed 15 lat i coraz łatwiej znaleźć coś z homologacją.
Dużo dobrego słyszałem o CRF 250 Rally - wygląda kozacko. a teraz nawet już wychodzi CRF300 Rally https://powersports.honda.com/off-road/adventure/crf300l-rally-crf250l-rally

Nie ma tutaj co prawda, ale gdzieś widziałem ofertę podobnego z homologacją:
https://www.kawasakisklep.pl/pl/kawasaki-kx250-p.html
Cena odstrzelona w kosmos, ale myślę później spieniężysz w moment.