Skocz do zawartości

Problem obroty jalowe Honda Hornet 600 pc36 gaznik


girmo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze swoim Hornetem rok 2003 gaznikowiec. Problem polega na spadku obrotow do 1000 moze i mniej po przygazowce. Gazniki dopiero co czyszczone w myjsce ultradzwiekowej jak i wszystkie dysze, swiezo po synchro, nowe swiece denso ustawione luzy zaworowe nic nie modowane wszystkie dysze oem. Moto ladnie odpala i trzyma obroty oprocz wymienionych spadkow obrotow ktore po okolo 5s wracaja do normy. W gdzie szukac przyczyny przy takich objawach.

Edytowane przez girmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku dzieki za zainterersowanie postem i odp. Niestety nie dokonywalem pomiarow zreszta nawet nie wiem jak ale po weryfikacji okiem wygladaly ok. Twoim zdaniem takie czkawki po przygazowce to bardziej zalewa czy za ubogo w paliwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nabokow napisał:

Klasyczny przypadek zbyt bogatej mieszanki na wolnych obrotach. Regulacja składu powinna załatwić sprawę.

 

Na czym polega synchro dysz w gaźnikach? 😉

Moj blad, brak przecinka juz poprawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2021 o 16:03, nabokow napisał:

Klasyczny przypadek zbyt bogatej mieszanki na wolnych obrotach. Regulacja składu powinna załatwić sprawę.

 

Na czym polega synchro dysz w gaźnikach? 😉

 

Kolega postawił tam przecinek. Chodziło pewnie o to, że dysze myte w ultra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. A wiec tak wymienilem cala baterie gaznikow kompletna myta w myjce ultra i poskladana, natepnie podmianka starych gaznikow i dalej to samo. Bawilem sie ustawieniem mieszanki i moto ladnie reaguje na kazdy ruch ale problem nadal jest. Teraz pytanie czy moze to byc wina rozrzadu? wymienialem lancuszek i walki rozrzadu plus ustawianie nowych luzow zaworowych do nowych walkow. Ustawione wszystko zostalo na znaki dodatkowo GMP na 1 cyl (najdalszym od rozrzadu). Kompresja jest ok, nie wiem juz co sie dzieje i jaka moze byc przyczyna.

Edytowane przez girmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adam M. napisał:

A jak wygladaja swiece?

I powtarzam pytanie czy regulacja gaznikow byla robiona nagoracym silniku?

Witaj. Kazda wolna chwile spedzam przy moto i regulacja byla robiona na goracym silniku po 2 razach wl i wyl sie wentylatora chlodnicy. Dla doswiadczenia mieszanka byla zubozona maxymalnie i objawy/problem pozostal jak i wykrecane na maxa i tez to samo z drobna oczywiscie roznica ale nie wskazalo mi drogi w ktora mam isc. Swiece w normie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdzałeś rozmiar dysz przy demontażu i mają taki sam rozmiar w każdym gaźniku?
Baterię rozbierałeś na sztuki?

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysze sa ori w obu gaznikach sa zgodne z serwiswoka napewno, ostatnio zrobnilem podmianke dysz membran i uszczelek od drugiego gaznika do tego org i odwrotnie i nic. Ostatnio jak i zawsze do mycia nie rozbieralem na sztuki, wykrecale co sie da i do mycia wszystko oprocz membran. Wiem ze moje posty wygladaja jak "troling" i gdzies napewno jest przyczyna lub musialem popelnic blad. To raczej niemozliwe ale co mi tam zapytam, nowy lancuszek DIDSCR0412SV-116 po zalozeniu byl tak napiety ze mailem wrazenie ze obyloby sie bez napinacza rozrzadu a kupownany byl pod ten model moto. Czy mieliscie podobne przypadki gdzie problemem byly kable wysokiego napiecia?

Edytowane przez girmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to pytam, ze są baterie, gdzie dysze dwóch wewnętrznych gaźników są inne niz zewnętrznych. To bardziej zależy od miejsca produkcji niż od marki (tak mi sie wydaje). Dlatego przy rozbiórce gaźników ważne jest aby wszystko wracało  dokładnie w gaźnik z którego zostało wykręcone. 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to prawda, natomiast od pewnego roku produkcji honda wprowadzila dysze jednego rozmiaru wszystkie. Za 15 min jak sie filmik zaladuje zobaczycie Panowie co sie dzieje bo przez noc sie nie naprawilo:)

 

 

Edytowane przez girmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...