Skocz do zawartości

Zakup klasyka kawasaki honda lub Yamaha [ogłoszenia]


Rekomendowane odpowiedzi

Drogi Karolu, mialem ten motocykl w innej budzie i jak pisalem wyslalem do Polski gdzie dalej jezdzi ( a bylo to w latach 90 tych ).

Motocykl ze zdjecia jakos mi sie nie widzi, wydaje mi sie ze to model L ( softchopper ) do ktorego ktos wsadzil maszynerie z tego modelu:

W ddatku dodal ta straszliwa kanape i rure z tylu. Wroc, sprawdzilem jednak to oryginal mysle ze model L na rynek amerykanski. Wydawalo mi sie ze ladowali do nich silniki 2 zaworowe, ale okazalo sie ze 4 zaworowe rowniez. Co cie interesuje na jego temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanapa wydaje sie oryginalna, rura ja okalajaca jest rura podstawy tego bagaznika, dlatego wydaje sie taka duza. To motocykl wiekszy niz XJ i bedzie bardziej pasowal do twego wzrostu i wagi. Silnik to prosta konstrukcja, tyle ze wal na lozyskach tocznych, wiec praktycznie bezobslugowy ( jesli ktos nie zapomnial o wymianach oleju ), DOHC ale z regulacja srubowa zaworow, wiec wygodniejsza niz plytki, ale za to trzeba ja sprawdzac raz w roku. 4 zaworowa glowica, wiec troche roboty jest. 5 biegowa skrzynia i wielotarczowe sprzeglo mokre, to wszystko powinno dalej dzialac bez poblemow, naped pierwotny kolami zebatymi. Silnik jest dosc chalasliwy, ale warto sprawdzic w jakim stanie jest lancuch rozrzadu i slizgi. Pokazane jest to w watku o wymianie slizgow w Suzuki GS 550. Jesli wlasciciel cos robil to powinien przedstawic rachunki, same zapewnienia to za malo.

Zawieszenia i hamulce kiedys uwazalo sie za "state of the art", teraz sa ledwie dostateczne, ale dalej o niebo lepsze ( rama tez ) niz Kawa Z1.

Tak ze czynnosci obslugowe to zawory raz w roku ( w przypadku twojej jazdy to moze raz na 2 lata ), olej raz w roku, filtr powietrza w zaleznosci od potrzeby, swiece w zaleznosci od potrzeby. Zaplon jest elektroniczny, nie przestawialny, gazniki jesli motor jest stale uzywany powinny byc OK, jezeli nie to moze trzeba je przeczyscic i ustawic. Motocykl ma 70 KM i chodzi do 200 km/godz, na jazde ktora planujesz zupelnie wystarcza. 

Jedna rzecz ktora moze byc problemem to instalacja ladowania, warto sprawdzic miernikiem na chodzacym silniku czy dziala poprawnie, jesli nie to naprawa jest dosc prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam zostala w sumie ta yamaha 75x ,  i może najpewniej było by ją kupić , dwa oglądane radiany są w kiepskim stanie dwa inne się sprzedaży .

Zaciekawił mnie też ten model https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-xv-yamaha-virago-750-bardzo-zadbany-zapraszamy-klasyk-ID6DFfsG.html#d4ce97b74b

czemu wygąda inaczej niż klasyczne virago ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsza gl1000 albo cb750four 😛

motocykl jak motocykl - jak się podoba, w dobrym stanie i w dobrej cenie to bierz. z kwestii eksploatacyjnych to np. wujowy rozmiar ogumienia - 18" z tyłu i 16" z przodu

 

edit . na fotkach wygląda ładnie, ale piątala to bym za to nie dał 😛 dla mnie to warte (mimo sentymentu) 3-3,5kzł

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan wizualny ładny do tego porobionew Oststnio wymiana świec, oleje/filtry, nowy zestaw napędowy zębatki/łańcuch, gaźniki po czyszczeniu ultradźwiękowym i synchronizacji, nowy zestaw naprawczy kranika oraz gaźników(zaworki/gniazda).

Cena 5tys cena ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...