Jump to content
Sign in to follow this  
elermano

Poręczenie kredytu

Recommended Posts

Witam wszystkich. Potrzebuję kredyt hipoteczny lecz na jego uzyskanie mam raczej marne szanse. Dość dużo przeciw niż za. Czy posiadanie działki lub poręczenie żyranta obecnie coś znaczy ? Ktoś może doradzić ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poważnie..? Idz do banku i pytaj u zródła.. Każdy bank ma własna politykę lub jej brak i wtedy każdy na każdego dostaje kredyt.., a nawet dwa..


Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamiast do banku polecam udać się do jakiegoś pośrednika ale takiego z polecenia. Potrawią załatwić o wiele lepsze warunki i to nawet w tym samym banku niż jakbyś sam się do niego udał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

By otrzymać kredyt hipoteczny przede wszystkim musisz mieć zdolność kredytową czyli stabilny, akceptowany przez bank dochód. Jeżeli takiego nie masz to należy pomyśleć nad wspolkredytobiorca spełniającym ten wymóg.

Z tego co jednak wiem niewiele osób decyduje się na poręczenie kredytu. Jest to niebezpieczne, poza tym bardzo obniża zdolność kredytową. Tak wiec nie zdziw się jesli nikt nie będzie chcial brać w tm udziału 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Działka jest bardzo solidnym zabezpieczeniem hipotecznym, ale dochód też musisz mieć. I nie zdziw się, jak bank wyceni Twoją działkę na X zł i powie, że udzieli pod nią kredytu maks. 50% jej wartości. No wiesz, komornik, licytacje... to czasem się przeciąga, a żyć trzeba.

A jak tylko Twoja nowa nieruchomość dostanie KW, zwalniasz hipotekę działki i obciążasz hipotekę kredytowanej nieruchomości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć.

Działka jest/może być traktowana jako dodatkowe zabezpieczenie niskiego udziału no, nie ma nic wspólnego ze zdolnością kredytową. Kredyt hipoteczny jest generalnie na zakup nieruchomości, kredyt pod już posiadaną działkę/nieruchomość to pożyczka hipoteczna = gorsze warunki, mniejsza potencjalna kwota kredytu w stosunku do wartości niż w przypadku zakupu.

Poręczyciel to dodatkowe zabezpieczenie, jak ktoś wyżej wspomniał, nie podwyższa zdolności kredytowej, tę zapewnia dodatkowy współkredytobiorca.

P.S. Uważaj na pożyczki pozabankowe pod nieruchomość, wydajesz się być targetem dla tego typu operacji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...