Skocz do zawartości

Wymiana kasku kiedy?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześ wam ja myślicie czy powymieniać zużyte części na nowe kasku Schuberth  koszt około 500 zł czy nowy około 2 tyś.  Kask mam 8 lat. Wiadomo zawsze  kasy brakuje. Kask wygląda  dobrze. Nie wiem jak spadła wytrzymałość skorupy? 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sydney77 napisał:

Cześ wam ja myślicie czy powymieniać zużyte części na nowe kasku Schuberth  koszt około 500 zł czy nowy około 2 tyś.  Kask mam 8 lat. Wiadomo zawsze  kasy brakuje. Kask wygląda  dobrze. Nie wiem jak spadła wytrzymałość skorupy? 

Tomek

Inwestycja w nowy kask będzie zdecydowanie tańszą opcją, niż ewentualne koszty służby zdrowia. Poza tym homologacja. Często zapominamy, że to ważniejszy parametr niż 'wygląd'.

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, sydney77 napisał:

Cześ wam ja myślicie czy powymieniać zużyte części na nowe kasku Schuberth  koszt około 500 zł czy nowy około 2 tyś.  Kask mam 8 lat. Wiadomo zawsze  kasy brakuje. Kask wygląda  dobrze. Nie wiem jak spadła wytrzymałość skorupy? 

Tomek

co dasz radę wymienić w kasku w limicie tych pięciu stów?

skorupa z włókna szklanego?

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia ma racje w 100%.Nie oplaca sie ryzykowac Glowy do kasy.Stare to jest dobre wino i skrzypce 😉

Moge powiedziec ze mialem taki sam dylemat jak Ty .Odnowic starszy schuberth C3 za ? monety , czy zainwestowac kase w cos nowego pewniejszego.Wybralem ta druga mozliwosc , ktora jakis czas pozniej w praktyce okazala sie sluszna.

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.01.2021 o 18:45, Taurus 61 napisał:

Natalia ma racje w 100%.Nie oplaca sie ryzykowac Glowy do kasy. Stare to jest dobre wino i skrzypce 😉

Amen 😉

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Arti... said:

(...) ile w tym prawdy też nie dociekałem.

no... to spróbuj następnym razem. raz już masz napisane powyżej. generalnie podobnie jak z wymianą starych opon: plastyfikatory ulegają degradacji, skorupa traci właściwości - jeśli wykonana z tworzyw sztucznych, a takich jest znakomita większość

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to czytałem że motocykle powinny być max 5 letnie bo te starsze to złom , psuje się i to śmierć na kołach . A na dodatek są strasznie niebezpieczne 😉

Tylko ja wiem gdzie to czytałem - tu na forum 😉

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź na takie pytanie jest np tutaj na samej górze

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=ile+czasu+rozkłada+się+plastik

jeśli przyjmiesz że będziesz wystawiać kask na słońce ciągle na 50 lat to MOŻE  coś tam się osłabi 😉 uwzględnij jeszcze że 90% kasków jest malowanych więc promieniowanie UV oddziałuje na lakier a nie bezpośrednio na plastik  więc można mieć domniemanie graniczące z pewnością ze czas się wydłuży 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...