Skocz do zawartości

Wymiana kasku kiedy?


Rekomendowane odpowiedzi

W linku na górze jest o rozkładzie plastiku a nie o wytrzymałości. Ogólnie zgadzam się z Tobą, że drastycznego spadku wytrzymałości raczej nie będzie ale wracając do meritum sprawy, myślę, że 8 letni kask warto wymienić. Przecież wnętrze, które chroni też się zużywa. No ale to niech każdy sam zdecyduje.

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jarenty napisał:

Wymieniam gdy łepetyna w kasku lata bo wnętrze się ubiło.

Kup porządny to się nie ubije 😉

Ja posiadam shoei 1100  kupionego coś koło 10 lat temu i  jak był cichy i szczelny taki został i zmieniać go nie mam w planach

wcześniej też przez lata miałem 1000  z podobnymi wynikami  ale zmieniłem bo były problemy z mechanizmem szyby  przez co zaczął szumieć

18 minut temu, Staszek_s napisał:

Wymieniam ze względów estetyczno-stylistycznych, czyli przy okazji zmiany typu lub koloru (motocykla czy stroju). 

Ale stary zostawiasz  w garażu czy w piwnicy czy wyrzucasz jako " stary niebezpieczny odpad" ???  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Staszek_s napisał:

Zwykle ktoś chętny ze znajomych „przytuli”. 

No tak . Ale "przytula" nie żeby z niego zrobić doniczkę  tylko dalej w nim jeździ i (jak myślę)  wcale nie uważa że jeździ w czymś co jest szalenie niebezpieczne bo przez jakiś czas na niego świeciło słońce 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kiler napisał:

No tak . Ale "przytula" nie żeby z niego zrobić doniczkę  tylko dalej w nim jeździ i (jak myślę)  wcale nie uważa że jeździ w czymś co jest szalenie niebezpieczne bo przez jakiś czas na niego świeciło słońce 😉

Nie, postawi na półkę, bo kaski Staszka kiedyś będą kolekcjonerskimi rarytasem.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ, jeździ. Chociaż pomysł z doniczką nie jest taki zły.

W zmniejszenie ochronnej funkcji kasku z upływem "zadanego" okresu czasu i z powodów opisanych w wątku również nie za bardzo wierzę, myślę że opinia ta to skutek marketingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

czepiasz się. ja tam jestem ciekaw ile za wklejanie linków można zarobić. chociaż jak się koleś rozpędzi, to trzeba będzie ten proceder ukrócić...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po (10 latach) kurna albo i 15tu niejeżdżenia wróciłem na 2 koła i o dziwo mieszczę się nadal w kurtkę i kask.

Problem innej natury: kask to Nolan N82 i uszczelnienia szybki już straciły swoją elastyczność, mimo owiewki przedniej i wyższej, akcesoryjnej szyby i tak huczy i to bardzo mocno w uszach od owiewajacego wiatru. Przyłożę rękę do jednego czy drugiego zawiasu i jest znacznie ciszej. Domyślam się że coś takiego jak nowe uszczelki do niego nie istnieją ale może istnieją jakieś patenty jak to doszczelnić aby nadal było funkcjonalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś dostać uszczelkę w dowolnym sklepie budowlanym - kiedyś tak tuningowałem jeden kask gdzie huczało mocniej z jednej strony. Nolan pewnie też Ci sprzeda uszczelki (prędzej do N85, który też jest już niezbyt młody) i może będą pasować. Niestety terminy dostaw w tej marce są bardzo odległe (nawet 4 miesiące od zamówienia).

Rozważ jednak pozostawienie go jako eksponatu, bo ten kask może mieć nawet 19 lat od wyplucia skorupy z wtryskarki i osobiście bym mu nie zaufał po tak długim czasie.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Arcer said:

Rozważ jednak pozostawienie go jako eksponatu, bo ten kask może mieć nawet 19 lat od wyplucia skorupy z wtryskarki i osobiście bym mu nie zaufał po tak długim czasie.

Swieta Racja!!!

Ps.Stare dobre jest wino i skrzypce 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prędzej niż znajdę podobny konstrukcyjnie. Z odseparowaną częścią oddechową dzięki czemu nie paruje szybka od wewnątrz podczas jazdy w chłodniejsze dni i zamknięty membraną od dołu dzięki której nie kołuje się nam powietrze od dołu. Nie bez znaczenia fakt że nie wpadnie mi tam żaden robal czy inna franca osa itp.

Wcześniej jeździłem w kaskach bez w/w i efekt był taki że pierwsze jazdy po zimowym postoju - miałem zapalenie spojówek. Potem oczy się przyzwyczajały ale i tak jakieś 300-400km jednego dnia (np 350 do Giżycka) i wieczorem miałem "piasek" w oczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...