Skocz do zawartości

Po wymianie wał stoi w miejscu Aerox


klescik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 😉

Szukałem na forum tego typu tematu ale znajdowałem tylko "podobne" więc założyłem nowy, mianowicie...

Mam problem po wymianie wału w Aeroxie, minarelli LC. 
Po włożeniu nowego wału i nowych łożysk, skręceniu karterow, wał nie obraca się. 
Czy może to być spowodowane? Błąd przy montażu?

Trzymając jeszcze wał w ręce, nagrzałem wewnętrzną część łożyska u włożyłem na wał. Można powiedzieć że samo wskoczyło. 
Mając już łożyska założone, nagrzałem mniejszą część karteru i włożyłem wał i później zrobiłem tak z drugą stroną. 
Była jeszcze mała przerwa ale podobno można dociągnąć śrubami karterów więc tak zrobiłem, jednak wał się nie obraca teraz (kartery skręcone). 
Odprężanie nic nie daje. 

Co zrobiłem źle, lub co mogłem uszkodzić?
Czy też zakładać najpierw łożyska na wał A później skręcacie całość?
Poczytałem trochę o tym i jedni robią tak, a drudzy odwrotnie. 

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i proszę o pomoc. 
Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to łatwiej chyba włożyć łożyska w karter, a potem wał. Nigdy  nie skręcaj wału śrubami karteru, prawdopodobnie go skrzywiłeś. Możesz sprobować przesunąć go w osi, powinien się kręcić (stuknąć młotkiem albo użyć przyrządu do montażu wału). Generalnie trochę rzeźba, najlepiej rozebrać to jeszcze raz i złożyć poprawnie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zielorz napisał:

Generalnie to łatwiej chyba włożyć łożyska w karter, a potem wał. Nigdy  nie skręcaj wału śrubami karteru, prawdopodobnie go skrzywiłeś. Możesz sprobować przesunąć go w osi, powinien się kręcić (stuknąć młotkiem albo użyć przyrządu do montażu wału). Generalnie trochę rzeźba, najlepiej rozebrać to jeszcze raz i złożyć poprawnie 🙂

Ok, dziękuję za informację. 

W takim razie w poniedziałek rozbiorę od początku silnika i złożę od nowa (najpierw łożyska w karter). 

Mam nadzieję że z wałem wszystko w porządku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wał dobrze było by sprawdzić jak już to rozbierasz. 

https://m.olx.pl/oferta/wciagacz-walu-m-12-przyrzad-do-montazu-walow-korbowych-CID628-IDk7FTV.html tym się najlepiej takie wały montuje, bo niestety te wały od skuterków są strasznie miękkie i łatwo je uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wały z ciasnym pasowaniem łożysk obowiązkowo montuje się tego typu przyrządem. W przeciwnym wypadku powstają takie tematy.

 

Jeśli do montażu lub demontażu używany jest młotek, to łożyska na 80% śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...