Skocz do zawartości

Wyprawa na Nordkapp. Ktoś chętny???


klaudi 38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, myslałem wybrać się na Nordkapp a po drodze pozwiedzac Norwegię, Finlandię (wioske św. mikołaja) i wiele innych. Termin o którym myślałem to koniec czerwca poczatek lipca ok 14 dni. Spanie na polach namiotowych lub w namiocie na dziko. Może ktoś  o takiej wyprawie myslał???. Pozdrawiam Klaudiusz.

Edytowane przez klaudi 38
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Również rozważam ten kierunek w tym roku, w okresie wakacyjnym z tym że w moim przypadku namioty odpadają. 
Zaplanowałem sobie trasę przez Szwecje i powrót przez Norwegie.
Ciekawy jestem czy w związku z sytuacją uda się zrealizować plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja byłbym chętny. Urlop mam 4-16 lipca i to termin sztywny. Mieszkam w Niemczech. Gdybyś jechał przez Danię mógłbym się dołączyć po drodze.  Do tej pory byłem 3 razy w Chorowacji na moto.  Nordkapp chodzi mi już od dawna po głowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podpinam się bo też mam ten kierunek w rozpisce. Termin dowolny.

Nocleg bardziej pod dachem .. Szczególnie że bywałem już w Skandynawii i wiem że warto mieć suche i ciepłe łóżko.

Zresztą jest dużo kampingów z domkami i polem namiotowym...

Edytowane przez Paku_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie sytuacja pomału się klaruje i jeżeli otworzą granice to najprawdopodobniej wyjazd będzie miedzy 10 a 25 lipca.
Miałem jechać samemu, ale ponieważ droga jest długa może małe towarzystwo nie będzie złe, z powodów bezpieczeństwa i wspólnych piwek wieczorami.

Trasa przez Świnoujście do Szwecji, potem Norwegia z ciekawymi miejscami i drogami i do góry na Norkapp. Powrót przez Szwecję do Sztokholmu i prom do Gdańska.

Swoje lata mam (43 l), wiec preferuję spanie pod dachem i porcelankę z rana 😂, ale bez luksusów. Namiot u mnie odpada. Raczej nie planuję też wchodzenia na szczyty jeżeli miało by to zając cały dzień, a na szczycie miały by być tłumy ludzi.

Jadę Kawasaki GTR 1400 i raczej nastawiam się na cale dni jazdy + ewentualne krótkie zwiedzanie i postoje na fotki. 
Jeżeli ktoś ma podobne plany to zapraszam na wspólny wyjazd, wiadomo że ludzie są różni i gdyby nie udało nam się dogadać zawsze można się rozdzielić i kontynuować wyjazd samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planuje ten kierunek jako opcje drogi na wschód, w zależności od sytuacji.

Interesuje mnie spanie na dziko i czysta natura, nie zwiedzam miast itp atrakcji.

Jeżdżę co najwyżej w dwa, 3 motory max, 

 

Z tego co widzę na razie można wjechać bez problemu do Szwecji (z testem) nie wiem jak z Norwegią.

Ktoś może się orientuje?  Wiem że można wjechać z Norwegii do Szwecji natomiast. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, motif napisał:

Z tego co widzę na razie można wjechać bez problemu do Szwecji (z testem) nie wiem jak z Norwegią.

Ktoś może się orientuje?  Wiem że można wjechać z Norwegii do Szwecji natomiast. 

Na stronie MSZ cały czas wisi info: 

29 stycznia br. Norwegia zamknęła granice dla osób, które nie mają stałego zameldowania w Norwegii, z nielicznymi wyjątkami. Granice pozostaną zamknięte do odwołania

Zalecenie to obowiązuje do 25 maja więc pewnie w przyszłym tyg. będzie wiadomo więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze 14 dni to strasznie malo !  Koledzy na 125 - kach zrobili trase

Pinneberg - Nordkap - Pinneberg 

w czasie niecalych 7 dni, z tego co pamietam do rownych 7 dni brakowalo 3 h ! 

Dorzucil bym tydzien. 

 

🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witajcie w 2022 

Planuję jechać na początku lipca na max 2 tygodnie,nastawiony byłem na samotną wyprawę ale doszedłem do wniosku że na pierwszą taką długą trasę fajnie byłoby mieć kogoś w razie w. Jeżeli ktoś ma ochotę dołączyć to proszę o wiadomość prywatną a jeśli nie to cóż.. ahoj przygodo 😏

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 2 tygodnie to stanowczo za mało. Mam w planie zobaczenie jak największej liczby dróg widokowych z nastawieniem na północną część kraju. W razie czego południe zawszę będę mógł dojechać innego roku.

https://www.nasjonaleturistveger.no/en/routes/
Powodzenia w realizacji planu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjeżdżam 4 lipca . Jadę na wędkowanie w okolice Tromso, gdzie będe przebywał do18 lipca  Na chwilę obecna jest nas dwóch, więc chętnie dołączymy do większej grupy, która potem może odbić dalej na północ. Wracamy potem tak, żeby 20 wypłynąć z Nynashamn do Gdańska. Jeżeli komuś pasuje to prosze o kontakt. Noclegi planujemy pod namiotami bo tak jest najwygodniej a w lipcu raczej nie powinno nas sdhłodzić. Ewentualnie w przypadku dużego deszczu - jakiś motel. Trase do Tromso rozkladam na trzy etapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...