Skocz do zawartości

Wymiana płynu chłodniczego CBR 600RR 2007r.


samolot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem wymienić płyn chłodniczy w swoim motocyklu. Pewnie od nowości nie był wymieniany. Uznałem, że warto będzie przepłukać układ chłodzenia wodą deminaralizowaną. Zlałem więc układ wodą i pozwoliłem aby silnik popracował na postoju kilka minut, aż włączy się wentylator. Następnie zlałem wodę i zalałem płynem Prestone o trwałości 10 lat. Niestety płynu nie weszło tyle co podaje serwisówka czyli 3,45l tylko około 2,2l. Uklad oczywiście odpowietrzony na postoju.

Czy zatem w układzie pozostało około 1,2 l wody czy jakimś cudem do chlodnicy i zbiorniczka wyrównawczego uda się wlać brakujacą ilość płynu?

Jeśli nie uda się dolać płynu to pozostają cztery problemy? Obniżona temperatura zamarzania, obniżona temperatura wrzenia i obniżone właściwości antykorozyjne oraz szybsze starzenie się płynu.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

 

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a za pierwszym razem ile zlałeś? i ile wody demi zalałeś?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zobaczyłem ile za pierwszym razem zlałem. Zlewałem śrubą spustową przy pompie wody i odkreciłem również śrubę w bloku silnika (zgodnie z serwisówką)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt że nigdy nie czytałem serwisówki od 600RR ale wiem że z praktycznie żadnego silnika nie spuścisz całego płynu . Zawsze coś tam zostaje .Dlatego płukanie wodą moim zdaniem jest przerostem formy nad treścią 😉

17 godzin temu, samolot napisał:

Czy zatem w układzie pozostało około 1,2 l wody

W układzie chłodzenia zostało trochę wody wymieszanej ze starym płynem a nie samej wody 😉

Ja z doświadczenia wiem że odpowietrzanie na postoju jest ....... nie najlepsze . kiedy zaczniesz jeździć jeszcze trochę ze zbiorniczka ubędzie (ale to jest takie doświadczenie "ogólne" generalnie jeśli chodzi o silniki spalinowe )

Jeśli tak bardzo martwi Cię że płyn zamiast w -35  zamarznie np w - 28 🙂  to jedynie co co zostaje to  na wiosnę , pojeździć i zlać wszystko co zalałeś i jeszcze raz nalać nowego płynu

 

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...