Skocz do zawartości

Aprilia Leonardo 150 - problemy


Lukxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich
Zakupiłem kilka dni temu Aprilia Leonardo 150 z 2000r i za cholerę nie moge znaleźć jaka powinna byc kompresja dzwoniłem nawet do serwisu to powiedzieli mi tylko ze 12.5:1 ale ja chcialbym wiedzieć ile ma być bar czy ktoś mógłby mi pomoc z góry dzięki.
Ps mam jeszcze mały problemik zalecany olej to 5w40 U mnie nie ma go na miejscu pozatym kosztuje ponad 45zl za litr czy mógłbym zalać 10w40 syntetic czy nie mozna tak zrobić , na Youtube gdy pytałem posiadaczy to 2 na 3 odpisalo ze 10w40 syntetyk a 1 ze 5w40 mam dylemat czy musi być ten 5w40 obowiazkowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich
Zakupiłem kilka dni temu Aprilia Leonardo 150 z 2000r i za cholerę nie moge znaleźć jaka powinna byc kompresja dzwoniłem nawet do serwisu to powiedzieli mi tylko ze 12.5:1 ale ja chcialbym wiedzieć ile ma być bar czy ktoś mógłby mi pomoc z góry dzięki.
Ps mam jeszcze mały problemik zalecany olej to 5w40 U mnie nie ma go na miejscu pozatym kosztuje ponad 45zl za litr czy mógłbym zalać 10w40 syntetic czy nie mozna tak zrobić na Youtube gdy pytałem posiadaczy to 2 na 3 odpisalo ze 10w40 syntetyk a 1 ze 5w40 mam dylemat czy musi być ten 5w40 obowiazkowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do wymiany termostat w Aprili Leonardo 150 slyszalem ze jest to dosc latwa sprawa czy ktos moglby mi wytlumaczyc gdzie znajduje sie ten termostat i jak go wymienic bede bardzo wdzieczny i mam jeszcze jedno pytanko czy da rade wymienic automat ssania bez wyciagania gaznika jesli nie to dam to do warsztatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Chcialbym wymienic termostat w skuterze mam pytanie czy do jego wymiany musze spuszczac plyn czy poprostu jak odepne waz od termostatu to troche plynu wyleci wymieniam i pozniej dolewam to co wylecialo ?

Edytowane przez Lukxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie przeszkadza. Jakkolwiek oleje syntetyczne sa najlepsze moim zdaniem to jednak w ealiach pracy skutera i kieszeni mlodej osoby nie zawsze trzeba wybierac rozwiazania najlepsze, wystarcza dobre. Regularna wymiana oleju jest na pewno waniejsza niz jego jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podczas jazdy cos strzelilo skuter zgasl zjechalem na pobocze odpalil normalnie moc ta sama itd  co moglo sie stac ??   

Moglo to miec zwiazek ze chcialem sie upewnic ze mam zablokowany modul i z predkoscia 95kmh jechalem i czulem te lekkie przerywanie zaczelo byc troche z gorki moglo byc to przyczyna te odciecie zaplonu czy blokada obrotow czy jak to sie zwie ??

 

Edytowane przez Lukxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie uspokoiles faktycznie bylo na rezerwie swoja droga ten wskaznik paliwa chyba troche szwankuje nie raz spada powoli a nie raz jak dzisiaj z polowy baku spadl do rezerwy po przejechaniu 20 km. Mam pytanie stan oleju sprawdza sie na zimnym silniku na centralnej stopce ale wkrecac bagnet czy nie wkrecac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera od kilku dni zauwazylem plamki oleju pod skuterem teraz wszystko wyczuscilem odpalilem zeby zobaczuc skad leci i okazalo sie ze wycieka spod bagnetu wyjalem bagnet patrze na gwint niby ok ale z jakiejs przyczyny wycieka co jest nie tak ??   Dodam ze te plamki byly wczesniej zanim cos strzelilo i skuter zgasl wiec to raczej nie od tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...