Skocz do zawartości

Dozwolone przeróbki ramy.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim to mój pierwszy post po powitaniu w którym chciałbym zapytać o dozwolone przeróbki. przebudowy ramy w motocyklach. Staram się znaleźć coś w internecie ale ciężko z tym a zwłaszcza po zmianie przepisów dotyczących pojazdów typu SAM. Moje pytanie na razie nie dotyczą niczego konkretnego jeżeli chodzi o istniejącą maszynę. Szukam odpowiedzi na pytanie ile mogę legalnie zmienić w ramię motocykla jeżeli oczywiście wszystko zostanie zrobione ze sztuką wymiary, obciążenia, spawy osiowości i inne? Np czy mogę w Ruskim motocyklu zmienić tylny wahacz na mono wahacz z centralnie zamontowanym amortyzatorze? Jeżeli tak to czy potrzebuję to jakoś zgłosić i zrobić jakiś przegląd? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przerobiona rame musisz miec certyfikat.

 

Jezeli przerobisz rame, tojej wymiarynigdy nie beda zgadzac sie z oryginalem.


Mono wahacz moglbys zamontowac o ile jest seryjny i byl w swoim pierwotnym zyciu w innej konstrukcji.

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KS, w którym kraju?

Krogulec: jest na fm Tommo, jest diagnostą, powinien mieć informacje z pierwszej ręki. jak się tu sam nie odezwie - napisz do niego

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jestem diagnostą ale żyjew w tym kraju już wiele lat i wiem że 99% diagnostów w przypadku motocykla sprawdza czasami jej numer  🙂

A coś takiego jak przeróbka ??

Jeśli tylko nie będzie to pospawane tak że woła o pomstę do nieba i to jeszcze bardzo grubym głosem 🙂 to wiem że w/w99% diagnostów nie zwróci na to najmniejszej uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ja też wiem, podobnie jak fakt, że niejeden nie ma pojęcia czym się różni gołąb od zwłaszczy jak trafia na motocykl. z treści pytania natomiast wynika, że ("dozwolone przeróbki") chodzi o kwestie formalne

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krogulec125 - broń Boże nie bierz do serca tego co bazgra KS

Tnij i niczym się nie przejmuj!

A diagnoście nie wspominaj o przeróbkach - oni wuja się znają - zwłaszcza na radzieckich sprzętach.

no i jeśli chodzi o sławnego ... baristę. nie czekaj 😉

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za chęć pomocy. Dzisiaj będę się zabierać za robotę. Zobaczymy w planach mam zostawić oryginalne 40 może 50 % ramy zobaczymy jak to wyjdzie może nawet więcej pod ten silnik który chce założyć. Zobaczymy bede się martwić jak go skończę. A powiedzcie mi jak to jest z trajkami? Przecie z oryginalnego moto często zostaje tylko kawałek ramy z numerem a reszta to własna robota czy to ma silnik z przodu czy z tyłu często VW. Jakos muszą to rejestrować bo cały czas widzę jakieś nowe wydumki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe w sensie?

jaki silnik pakujesz do sowieta?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii aktualnego prawa mówiącego o przeróbkach nie wypowiem się , bo nie wiem...

Stacje diagnostyczne generalnie się tym nie zajmują, więc w razie wątpliwości, co do oryginalności konstrukcji pojazdu powinni odesłać sprawę do oceny przez Biuro Rzeczoznawców. Będąc nieco bardziej aktywnym w tym temacie w latach '90 tych, kilka przebudowanych przeze mnie motocykli uzyskało pozytywną opinie wspomnianej instytucji i dokument na wprowadzone zmiany. Ale to już kawał czasu temu...

To prawda, że konstrukcje różne nadal powstają - jak zostają teraz zarejestrowane ? Hmmm...

Wejdź na Bobber Forum i znajdź gościa o ksywie Zalo (dzisiaj nawet ma urodziny). Może zechce się podzielić doświadczeniami, bo mam wrażenie, że jakąś rejestracyjną akrobację przeprowadził. Możesz napisać, że z pozdrowieniami od Berka - nie wykluczam, że będzie łatwiej rozmawiać 😎

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krogulec125 napisał:

Nowe w sensie że np zrobione tydzień temu z jakiegoś starszego moto. A wkładam Nic specjalnego trochę nieznacznie wiekszego. Pewnie was rozbawienie a co poniektórych szlag trafi. 1.9 TDI 1z 90KM

prawdę mówiąc nie znam nikogo, kto rejestrował cokolwiek na SAMa od zmiany przepisów na obecnie obowiązujące (nawet przyczepy)

co z napedem? chyba ruskich skrzyni i dyfra nie masz zamiaru zostawiać?!

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAk apropo, to przepisy dopusczyjace pojazdy do ruchu sa jednolite w calej uni.

Wszystko moze byc wiec cacy dopoki nie pojawi sie KARMA i bedzie bum !

Trafisz na kumatego bedzie problem, bo nie miales dopuszczenia do ruchu.


Nie moja brocha, rub jak chcesz tylko pozniej nie placz 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...