Jump to content
HipooliT

Terkotanie w silniku bandit 650

Recommended Posts

Witam. zakupiłem ostatnio Suzuki bandit 650 z 2010 roku. przy wymienie oleju na korku spustowym przyklejone były dosłownie 2 opiłki. Postanowiłem rozciąć stary filtr oleju w którym też znalazłem kilka drobnych opiłków. Na domiar wszystkiego jak się dobrze wsłuchałem w silniku słychać jak coś terkocze, coś jak stuknie metal o metal ale takie delikatne i trzeba się dobrze wsłuchać. Ewidentnie słychać to najbardziej w okolicy filtra oleju, na ciepłym i zimnym silniku oraz gdy dodaję gazu terkotanie zwiększa częstotliwość.

Myślałem że może panewka ale podobno panewka daje złotawe opiłki a u mnie były szare. Jest ktoś w stanie podpowiedzieć co to może być?

52 tysiące na liczniku. To naprawdę cicho ale słychać dlatego przy zakupie tego nie słyszałem dopiero na spokojnie jak sie dobrze wsłuchałem to to słyszę. 

Taki hint - najlepiej się szuka skąd dokładnie dochodzą stuki za pomocą kijka. Przykładasz go w różnych miejscach silnika a drugi koniec możesz bezpośrednio do kości głowy koło ucha. Dźwięki się przeniosą, a będą stamtąd gdzie dotykasz kijkiem. No i może dokładniej usłyszysz. Taki stetoskop dla ubogich do silnika.

Żyj życiem, dając innym żyć. Spokojni są panami życia. Słyszą, widzą i milczą. Śpią dobrze, bo się nie szamoczą. Żyją długo, albowiem kultywują spokój wewnętrzny. Mają wszystko co trzeba, bo nie zabiegają o rzeczy zbędne lub cudze. Zachowują serce spokojne, bo nie przejmują się niczym. 
Baltasar Gracian y Morales

Szukanie jakis tam szmerów i innych dziwnych dźwięków w suzuki to droga do nikąd 😁

Miałem roczne suzuki Gsxf750 z przebiegiem 8kkm i też pełno róznych dziwnych dźwięków z niej dochodziło.

I żeby było śmieszniej to raz się pojawiały z jednej strony a na drugi dzień coś innego się tłukło z drugiej strony.

Przy 25kkm jak sprzedawałem nic się nie zmieniło 😂

Byłem na jeździe testowej nową Hayabusą w salonie to wydawało mi się że się tłucze gorzej jak moja stara Hayka😁

W suzuki trzeba mieć naprawdę spore doświadczenie żeby odróżnić jej naturalne dźwięki od tych których słychać być nie powinno...