Skocz do zawartości

Terkotanie w silniku bandit 650


HipooliT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. zakupiłem ostatnio Suzuki bandit 650 z 2010 roku. przy wymienie oleju na korku spustowym przyklejone były dosłownie 2 opiłki. Postanowiłem rozciąć stary filtr oleju w którym też znalazłem kilka drobnych opiłków. Na domiar wszystkiego jak się dobrze wsłuchałem w silniku słychać jak coś terkocze, coś jak stuknie metal o metal ale takie delikatne i trzeba się dobrze wsłuchać. Ewidentnie słychać to najbardziej w okolicy filtra oleju, na ciepłym i zimnym silniku oraz gdy dodaję gazu terkotanie zwiększa częstotliwość.

Myślałem że może panewka ale podobno panewka daje złotawe opiłki a u mnie były szare. Jest ktoś w stanie podpowiedzieć co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki hint - najlepiej się szuka skąd dokładnie dochodzą stuki za pomocą kijka. Przykładasz go w różnych miejscach silnika a drugi koniec możesz bezpośrednio do kości głowy koło ucha. Dźwięki się przeniosą, a będą stamtąd gdzie dotykasz kijkiem. No i może dokładniej usłyszysz. Taki stetoskop dla ubogich do silnika.

 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukanie jakis tam szmerów i innych dziwnych dźwięków w suzuki to droga do nikąd 😁

Miałem roczne suzuki Gsxf750 z przebiegiem 8kkm i też pełno róznych dziwnych dźwięków z niej dochodziło.

I żeby było śmieszniej to raz się pojawiały z jednej strony a na drugi dzień coś innego się tłukło z drugiej strony.

Przy 25kkm jak sprzedawałem nic się nie zmieniło 😂

Byłem na jeździe testowej nową Hayabusą w salonie to wydawało mi się że się tłucze gorzej jak moja stara Hayka😁

W suzuki trzeba mieć naprawdę spore doświadczenie żeby odróżnić jej naturalne dźwięki od tych których słychać być nie powinno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...