Skocz do zawartości

Nagły brak sprzęgła CBR 900 SC33


Lukasz12211
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Sprężyny są w ilości 5 sztuk, jednak czesc już odkręciłem, a dzisiaj resztę. Dzisiaj rozebrałem osłone kosza i sprawdziłem tarcze. Wyglądają ok, jednak najbardziej ciekawi mnie jedno - czy kosz powinien się poruszac bez problemu zgodnie ze wskazówkami zegara? Mój ani drgnie, tak jakby był zablokowany. Druga sprawa - wczoraj biegi jeszcze działały ok, a dzisiaj po zdjęciu kosza wajcha od biegów jest luźna i praktycznie nie ma biegów, tzn czuć nawet jakiegoś oporu w rzucaniu biegu. To normalne po zdjęciu tarcz w koszu?

 

P.s.

Ten element, który wskazał Damian jest OK. Sprawdziłem go dokładnie i wchodzi idealnie na ten trzpień, który wychodzi z kosza i zazębia się, jednak strasznie luźno ten trzpień chodzi, bez jakichkolwiek oporów.

 

 

Yamaha R6 - aktualny stan przeróbek mojego motocykla - ZAPRASZAM!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzny kosz nie będzie się ruszał, bo silnik go trzyma. Wewnętrzny kosz powinien się swobodnie obracać jeśli jest wbity luz. Biegów nie da się zmieniać pewnie dla tego, że po demontażu dekla i kosza wałek zmiany biegów wysunął się że swojego miejsca.
Jak wygląda łożysko docisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ja całego kosza nie demontowalem. Odkręciłem jedynie śruby że sprężynkami i zdjalem tylko tarcze i przekładki, które są OK. W koszu jest śruba do jego demontażu - z tego co mi wiadomo, kosz powinno się blokować, żeby odkręcić ta śrubę. Ja mam kosz na tyle zablokowany, że nie muszę wykorzystywać żadnej blokady, żeby tą śrubę odkręcić, więc chyba coś jest nie tak.

Co do biegów - kosz jest nadal na miejscu, bo ta dolna cześć została, gdyż nie odkrecalem go jeszcze z Moto. Jedynie tylko odkręciłem tą pierwszą osłonę kosza, dzięki której wyciągnąłem tarcze i przekładki jednak wszystko jest OK.

Yamaha R6 - aktualny stan przeróbek mojego motocykla - ZAPRASZAM!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, mam ten sam temat w CBR 929. Sprzęgło nagle przestało działać, linka, tarczki w porządku, dźwignia od wysprzeglania również ok. Wew. koło sprzęgłowe i zew. Nie obracają się niezależnie. Tulejka na której pracuje koło zewnętrzne w granicach wymiaru. 

Gdzie dalej szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...