Jump to content
F.I.P. Berek

Wal Philips fuel injector

Recommended Posts

Pewnie Adam będzie wiedział "z czym to się je" 😉...

Właśnie sobie kupiłem 

shaking.gif

s-l1600 (27).jpg

Zaintrygowałeś mnie tym tematem, aż poszperałem trochę w necie. Będziesz to zakładał do silnika?  Z tego co doczytałem, to paliwo leci ze zbiornika na zasadzie grawitacji i stąd tworzy ciśnienie? Chętnie posłuchałbym jak silnik pracuje na takim rozwiązaniu. Mógłbyś wrzucić więcej zdjęć z każdej możliwej perspektywy?

Jakiś czas temu trafiłem na takowy na marktplaats i ponieważ nie spotkałem się z tym wcześniej również szukałem informacji w necie... Więc więcej niż tam można wyczytać nie wiem. Aczkolwiek miałem cały czas ochotę bliżej się z tematem zapoznać i wczoraj trafiłem na ebayu. Zasada działania jak przy motylkowych gaźnikach z tym, że bez zwężki Venturiego i bez komory pływakowej. Procedura odpalania i (może przede wszystkim) gaszenia silnika szczegółowo określona... 😎

Jak dotrze to pooglądam i poczytam więcej co i jak - jakiś silnik JAPa może się dokupi... I jakiegoś retro racera się wymodzi... Bo na razie to taki zakup "na pałę".  Jak poczta dostarczy to zrobię zdjęcia.

Chyba zeby na stale postawic w salonie. Z tego co czytalem nie jest to zbyt precyzyjne urzadzenie i paru scigantow mialo problem z pozarem motocykla bo zapomnieli zamknac kranik paliwa po zakonczeniu jazdy. Podobno dziala lepiej przy zastosowaniu odrebnej komory plywakowej stabilizujacej poziom paliwa i jakiejs popmpki paliwa dajacej stale cisnienie, ktore nie zmienia sie z zaleznosci od poziomu paliwa w gazniku. Raczej celowalbym w Amala GP dla takiego racera. Poza tym to sprzet scisle wyscigowy, wynalazca scigal sie na zuzlu i do tego zastosowania je skonstruowal.

To tyle ile przeczytalem  bo sam nigdy sie z tym nie spotkalem i nie probowalem.

Jego się chyba hasło poprzez zakrecenie kranika, więc pożary nie były od tego, tylko od przelewania kiedy zbiornik był pełen i ciśnienie w związku tym wyższe. Tak doczytałem.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

Hehe - czytałem o pożarach - stąd uwaga o procedurach. O odrębnej komorze też było... Generalnie najlepiej do jazdy "full throttle, aczkolwiek wg dostępnych materiałów, nie tylko żużel i wyścigi...

Ale zobaczymy - temat mnie zaciekawił tak, czy inaczej. Za dekorację też może robić, w razie czego...

Kiedyś w aktywnych junakowskich czasach, drogą eksperymentalną wpadliśmy (kilku nas było) na koncept doprowadzenia do gaźnika czystego tlenu... Przygotowaną na ten cel butlę mam do tej pory 😎. Na szczęście  w międzyczasie udało się pogłębić wiedzę (hahaha) o info, że jest to prosta droga do eksplozji, a tlen musi być połączony z azotem (N2O) aby możliwe było spalanie mieszanki...

tumblr_mpbsplBWv91qz9ynqo1_1280.jpg

Edited by F.I.P. Berek

Ktos na forum Nortona probowal zastosowac to do motocykla uzytkowego i polegl tyle wiem z moich czytanek.

Zobaczymy. W tym momencie jedynie będę się cieszył z posiadania, bo i tak nie mam zestawu, do którego mógłbym to ustrojstwo założyć.

Dźwignia sterowana linką dozuje dopływ paliwa i powietrza. Proporcje są ustalane przez regulację  cięgła uchylającego "motylek"/przesłonę dla dopływu powietrza. To tak na oko...

P1013642.jpg

P1013643.jpg

P1013646.jpg

P1013644.jpg

P1013645.jpg

Paliwo pewnie dozowane, na zasadzie jakiegoś prostego zaworu, kulowy, jakis inny skrętny

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka