Skocz do zawartości

Wal Philips fuel injector


F.I.P. Berek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu trafiłem na takowy na marktplaats i ponieważ nie spotkałem się z tym wcześniej również szukałem informacji w necie... Więc więcej niż tam można wyczytać nie wiem. Aczkolwiek miałem cały czas ochotę bliżej się z tematem zapoznać i wczoraj trafiłem na ebayu. Zasada działania jak przy motylkowych gaźnikach z tym, że bez zwężki Venturiego i bez komory pływakowej. Procedura odpalania i (może przede wszystkim) gaszenia silnika szczegółowo określona... 😎

Jak dotrze to pooglądam i poczytam więcej co i jak - jakiś silnik JAPa może się dokupi... I jakiegoś retro racera się wymodzi... Bo na razie to taki zakup "na pałę".  Jak poczta dostarczy to zrobię zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zeby na stale postawic w salonie. Z tego co czytalem nie jest to zbyt precyzyjne urzadzenie i paru scigantow mialo problem z pozarem motocykla bo zapomnieli zamknac kranik paliwa po zakonczeniu jazdy. Podobno dziala lepiej przy zastosowaniu odrebnej komory plywakowej stabilizujacej poziom paliwa i jakiejs popmpki paliwa dajacej stale cisnienie, ktore nie zmienia sie z zaleznosci od poziomu paliwa w gazniku. Raczej celowalbym w Amala GP dla takiego racera. Poza tym to sprzet scisle wyscigowy, wynalazca scigal sie na zuzlu i do tego zastosowania je skonstruowal.

To tyle ile przeczytalem  bo sam nigdy sie z tym nie spotkalem i nie probowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - czytałem o pożarach - stąd uwaga o procedurach. O odrębnej komorze też było... Generalnie najlepiej do jazdy "full throttle, aczkolwiek wg dostępnych materiałów, nie tylko żużel i wyścigi...

Ale zobaczymy - temat mnie zaciekawił tak, czy inaczej. Za dekorację też może robić, w razie czego...

 

Kiedyś w aktywnych junakowskich czasach, drogą eksperymentalną wpadliśmy (kilku nas było) na koncept doprowadzenia do gaźnika czystego tlenu... Przygotowaną na ten cel butlę mam do tej pory 😎. Na szczęście  w międzyczasie udało się pogłębić wiedzę (hahaha) o info, że jest to prosta droga do eksplozji, a tlen musi być połączony z azotem (N2O) aby możliwe było spalanie mieszanki...

 

 

tumblr_mpbsplBWv91qz9ynqo1_1280.jpg

Edytowane przez F.I.P. Berek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...