Jump to content
Sign in to follow this  
Truskawa 94

Aprilia Pegaso. Po wymianie sprzegielka rozrusznika,i dość długim postoju 4 lata,mam problem z uruchomieniem motorku

Recommended Posts

Witam.Na wstępie chciałbym się przywitać że wszystkimi użytkownikami forum.Mam problem z Aprilia Pegaso 650 97r.Po wymianie sprzegielka rozrusznika,i dość długim postoju 4 lata,mam problem z uruchomieniem motorku. Wyczyściłem gaźniki, sprawdziłem świece i jest ok.Natomiast motor nie ma Ochoty wgl zapalić,tylko po podaniu paliwa pod świece strzeli z tłumika.Przy kręceniu rozrusznikiem zero odzewu.Licze na wasze porady.Pozdrawiam

To zlej całe paliwo i wlej nowe 🙂 4 lata to kupa czasu, w gaźniku może być niezła galareta. 

Jezeli po wlaniu paliwa pod swiece silnik nie chce zapalic to problem nie lezy w gazniku drodzy koledzy. Podejrzewam uklad zaplonowy i degradacje kondensatora, ale motocykla nie znam wiec trzeba by przeprowadzic badanie jaki typ ukladu zaplonowego tam zamontowano i sprawdzic poszczegolne elementy. Zreszta czyszczenie gaznika po tak dlugim staniu nie zaszkodzilo oczywiscie. Pytanie jak dokladnie zostalo zrobione.

Motorek chodził do końca,i podejrzewam że po wymianie sprzegielka rozrusznika mechanik mógł coś przestawić.Ok koledzy dzięki za podpowiedzi

Mam jeszcze takie pytanie, czy jeżeli byłby problem z zapłonem,to świece miała by dalej ładną iskrę?

To ja mam pytanie, jako to jest uklad zaplonowy, tranzystorowy bazujacy na akumulatorze czy CDI tez tranzystorowy ale bazujacy na kondensatorze duzej mocy bedacym czescia modulu?

Najprostszy test zeby sprawdzic czy rozrzad nie zostal przestawiony to zdjac filtr powietrza, zbiornik i pokrywe zaworow, ustawic silnik przed suwem ssania  i zakrecic rozrusznikiem zakrywajac otwor wlotowy gaznika reka. Jesli nie czujesz ssania to znaczy ze trzeba sprawdzic ustawienie rozrzadu.

Podobnie mozna sprawdzic czy wystepuje jakiekolwiek sprezanie wykrecajac swiece i krecac silnikiem, z tym ze jesli wystepuje w zlym momencie cyklu to silnik rowniez nie zapali. Ogolnie przy niewielkiej wiedzy i praktyki na temat dzialania silnikow sugeruje serwis.

Dziękuję za odpowiedzi, ogólnie istnieje możliwość że mechanik wymieniając sprzegielko mógł ten rozrząd przestawić?

Nie bardzo moge to sobie wyobazic, ale nie takie cuda sie zdarzaly. Nie znam tego silnika, jezeli jest to jednocylindrowiec 2 gaznikowy to  warto rowniez sprawdzic odpreznik i jego dzialanie o czym wspomnial Konrad. Na stale otwartych zaworach silnik tez nie odpali.

Silnik jest identyczny  jak w BMW f650 Rotaxa.Ok spróbuję coś poszperać.Dzieki za odpowiedzi.Pozdrawiam