Skocz do zawartości

Aprilia Pegaso. Po wymianie sprzegielka rozrusznika,i dość długim postoju 4 lata,mam problem z uruchomieniem motorku


Truskawa 94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Na wstępie chciałbym się przywitać że wszystkimi użytkownikami forum.Mam problem z Aprilia Pegaso 650 97r.Po wymianie sprzegielka rozrusznika,i dość długim postoju 4 lata,mam problem z uruchomieniem motorku. Wyczyściłem gaźniki, sprawdziłem świece i jest ok.Natomiast motor nie ma Ochoty wgl zapalić,tylko po podaniu paliwa pod świece strzeli z tłumika.Przy kręceniu rozrusznikiem zero odzewu.Licze na wasze porady.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli po wlaniu paliwa pod swiece silnik nie chce zapalic to problem nie lezy w gazniku drodzy koledzy. Podejrzewam uklad zaplonowy i degradacje kondensatora, ale motocykla nie znam wiec trzeba by przeprowadzic badanie jaki typ ukladu zaplonowego tam zamontowano i sprawdzic poszczegolne elementy. Zreszta czyszczenie gaznika po tak dlugim staniu nie zaszkodzilo oczywiscie. Pytanie jak dokladnie zostalo zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorek chodził do końca,i podejrzewam że po wymianie sprzegielka rozrusznika mechanik mógł coś przestawić.Ok koledzy dzięki za podpowiedzi

Mam jeszcze takie pytanie, czy jeżeli byłby problem z zapłonem,to świece miała by dalej ładną iskrę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak tam działa dekompresator?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy test zeby sprawdzic czy rozrzad nie zostal przestawiony to zdjac filtr powietrza, zbiornik i pokrywe zaworow, ustawic silnik przed suwem ssania  i zakrecic rozrusznikiem zakrywajac otwor wlotowy gaznika reka. Jesli nie czujesz ssania to znaczy ze trzeba sprawdzic ustawienie rozrzadu.

Podobnie mozna sprawdzic czy wystepuje jakiekolwiek sprezanie wykrecajac swiece i krecac silnikiem, z tym ze jesli wystepuje w zlym momencie cyklu to silnik rowniez nie zapali. Ogolnie przy niewielkiej wiedzy i praktyki na temat dzialania silnikow sugeruje serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo moge to sobie wyobazic, ale nie takie cuda sie zdarzaly. Nie znam tego silnika, jezeli jest to jednocylindrowiec 2 gaznikowy to  warto rowniez sprawdzic odpreznik i jego dzialanie o czym wspomnial Konrad. Na stale otwartych zaworach silnik tez nie odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...