Skocz do zawartości

Jak wydzielić z działki 80mkw na sprzedaż ?


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiem że pytanie mało związane z motocyklami i prawem drogowym ale

Chciałem wydzielić ze swojej działki około 80mkw i sprzedać na własność kumplowi , jak to rozwiązać ? gdzie udać się najpierw ? jest to w ogóle możliwe ?  mam oczywiście własność  i jestem jedynym właścicielem

z góry dzięki za porady

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przemek96 napisał:

No i kwestia dojazdu do owego kawałka. Chyba że przy drodze mu wydzielisz. 

tam gdzie twój i rejven motór stał tam będzie stał jego garaż

no z wjazdem słyszałem że mogą być przeżycia , dlatego pytam żeby nie wyszło że wydzielę mu 80mkw a potem się okaże że nie dostanie pozwolenia na wjazd 😄 dlatego pytam czy ktoś z ciekawości robił takie rzeczy , granica tej działki  sąsiaduje z starą krajówką ( obecnie to jest chyba droga gminna ) z tym że jest rów między działką a drogą , podobno na wybudowanie przejazdu potrzeba pozwoleń itp itd ..........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie miał bezpośredniego wyjazdu do drogi, musicie zadbać o to, aby miał służebność przejazdu przez Twoją resztę działki - gdzie przecież musi być jakiś wyjazd.

Może zrób mu długoletnią dzierżawę, nie ma wtedy problemu z wydzieleniem działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Staszek_s napisał:

Jak nie będzie miał bezpośredniego wyjazdu do drogi, musicie zadbać o to, aby miał służebność przejazdu przez Twoją resztę działki - gdzie przecież musi być jakiś wyjazd.

jego nowa działka czyli obecnie  kawałek mojej graniczy z drogą krajową ( znaczy teraz chyba gminną kiedyś krajowa ) , dla mnie nie problem wrzucić 2 dreny w rów , zasypać ziemią tymbardziej że koparkę mam ale interesuje mnie jak to wygląda prawnie , czy trzeba latać do zarządcy drogi , pisać o zgody pozwolenia , coś słyszałem że przejazd przez rów to budowa i potrzebne pozwolenie itp -serio 😄 ? ziomek się boi żeby nie zmoczyć dupy że kupi odemnie te 80mkw a nie dostanie pozwolenia na wjazd , mnie też to nie zbyt pasuje bo jakbyśmy się pokłócili to będę musiał udostępniać swoją bramę .......

 

i nie wiemy jak to ugryźć , żeby mieć pewność że będzie mógł sobie wjazd od drogi zrobić ....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że kiedyś pozwolenie na zrobienie przepustu przez rów kosztowało 200zł, kara za nie zgłoszenie 2000zł. Tak jak Jonaszko napisał, zarządca drogi i pytać. Jak to nie jest krajówka to raczej problemu nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po kolei:

- zgłaszasz się do zarządcy drogi z wnioskiem o wydanie decyzji o lokalizacji zjazdu z drogi publicznej - decyzja bezpłatna,

- po wydaniu decyzji, przed przystąpieniem do budowy, zwracasz się do zarządcy drogi o zezwolenie na zajęcie pasa drogowego w celu budowy zjazdu - tu są opłaty zależne od powierzchni zajęcia drogi w czasie prowadzenia prac i długości okresu zajęcia,

- zgodnie z treścią decyzji budujesz zjazd - jeśli jest to droga gminna nie musisz uzyskiwać żadnych innych pozwoleń.

Jeśli zachodzi konieczność zarurowania odcinka rowu, potrzebne może być pozwolenie wodnoprawne - Wody Polskie, ale to powinien ustalić zarządca drogi i napisać w decyzji.

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wypowiedzi ale odpuściliśmy z kumplem temat sprzedaży , za dużo biurokracji i latania ........

próbujemy z wynajmem ziemi w sensie wynajem na gębę i budowa blaszaka , ale też papierkologia straszna , nawet wiatę trzeba zgłaszać ( czego nie wiedziałem i wychodzi że mam przypał , ciekawe co mi grozi jak się skapną czy tylko nakaz rozbiórki czy kara -mam wiatę 2x3m bez drzwi i tylniej ściany nie zgłoszoną 😞 kiedyś mnie ktoś uczył że to jest sposób na ominięcie przepisów -brak jednej ściany , garaż wymaga zgłoszenia ale kasujesz drzwi i masz wiatę która nie wymaga   ) do tego jakieś poj**ane odległości -żeby nie łatwić zgód sąsiada musi być 3m od granicy działki , masakra 3m zostawiasz nieużytków do ściany garażu .......

 

no i sam nie wiem , kontener morski jak rzucę na glebę podobno też zgłaszać muszę..............

Jak wygląda procedura takiego zgłaszania i ile kosztuje ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybuduj wieżowiec z garażem podziemnym - napisz że połowa na cele kwarantanny a druga połowa na "przechowywanie" chorych na COVID ale nie wymagających opieki lekarskiej to zrobisz na podstawie tylko jednego zgłoszenia  😉

ps. Od kiedy obowiązuje takie prawo ?? tzn że musisz zgłaszać kontener czy blaszaka ??

 

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kiler napisał:

ps. Od kiedy obowiązuje takie prawo ?? tzn że musisz zgłaszać kontener czy blaszaka ??

blaszak podobno od zawsze , natomiast z wiatą przepisy są dramatycznie niejasne jedne mówią że do 50mkw na 1000mkw żadnego zgłoszenia tylko 3m od granicy inne że trzeba 😞

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze to chyba jestem przestępcą od lat bo postawiłem blaszak 10 cm od płotu i nie zgłosiłem 🙂

Ale ..... stoi tak już 10 lat i stoi 🙂 nikt się nie przy.....walił 🙂

Szczerze mówiąc nie wiedziałem . Zawsze myślałem że nie podlega zgłoszeniu  nic co nie jest na stałe związane z gruntem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiat o powierzchni zabudowy do 50 m2, usytuowanych na działce, na której znajduje się budynek  mieszkalny (o ile liczba wiat nie przekracza 2 na każdy 1000 m2 powierzchni działki) nie musisz nawet zgłaszać. Również budowa budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2 i rozpiętości konstrukcji do 4.80 m nie wymaga pozwolenia ani zgłoszenia. Budowa garaży wymaga zgłoszenia.

Edytowane przez cezsek

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki blaszak stojący ot tak, na ziemi (pozbawiony fundamentów) nie jest budynkiem, tylko obiektem budowlanym. Jeśli powierzchnia jego zabudowy nie przekracza 35 m2, a rozpiętość konstrukcji 4,8 m, nie wymaga zgłoszenia ani pozwolenia (o ile zapisy planu zagospodarowania przestrzennego nie zakazują lokalizacii takich obiektów, a czasem takie zakazy się zdarzają).

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...