Skocz do zawartości

Obrazy olejne.


F.I.P. Berek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Malowałem na tylnej (chropowatej) stronie płyty po uprzednim zagruntowaniu emulsją. Prawdopodobnie efekt sitodruku na zdjęciach wynika z tego, że światło uwypukliło strukturę chropowatości. Generalnie malowało się dość ciężko i zrezygnowałem z malowania na płycie.

Jeszcze jeden z tamtego okresu... Potem standardowo na płótnie.

plug  40x50 cm.jpg

Tommy&Bob.jpg

Willis  90x120 cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty super 🙂 każdy ma swój styl u Ciebie jest charakterystyczny.  Podziwiam portrety to jedyna rzecz której nie potrafię narysowac/namalować ale wiem że to wyższą szkoła jazdy. Ja głównie węgiel, ołówek,akwarele...na kolejne zawsze czasu brakowało albo bardziej cierpliwości..😉 

Z drugiej strony olejne można długo poprawiać 🙃

A poradzisz czym zagruntować plastik typu plexe? Czy farby do plastików tylko w sprey występują? Orientujesz się może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommo... dzieła to za duże słowo - jakiś tam poziom rzemiosła pewnie udało się osiągnąć. Był okres, kiedy trochę malowałem kopii na zamówienie. M.in. kopia obrazu Wojciecha Siudmaka wisi w hotelu SPA w Szwajcarii, a druga w Paryżu ( muszę odnaleźć twardy dysk gdzie mam je zapisane ). Ale wracając do Twojego pytania - generalnie tak - ale nie było moim zamiarem prowadzenie jakiejś komercyjnej działalności na forum, więc jeśli jesteś zainteresowany to poproszę o prywatną wiadomość.

Malując kopie - zrobiłem to również dla siebie - obraz Alfonsa Keifera po prostu mi się podobał zatem namalowałem na własny użytek - wisi w sypialni ( zdjęcie nr 1 - ...co prawda nie skończony w 100%).

Skopiowałem jeden z obrazów Beksińskiego... A potem, żeby pogłębić depresyjny nastrój domalowałem swój autoportret 😱

Generalnie mam trochę obrazów w domu - od wejścia poczynając (zdjęcie nr 2).

 

Agnes... Dawno temu głównie ołówek (m.in. Boris Vallejo), ale poszły w świat...

Nie mam rozeznania  na polskim rynku, ale liczę, że są analogiczne produkty - w Holandii w marketach budowlanych dostępne są podkłady ftalowe do twardych plastików i PCV ( w puszkach - pod pędzel lub wałek ). Do plexiglasu pod farby olejne powinno się dobrze sprawdzić (plexi zmatować papierem ściernym przed położeniem podkładu).

 

 

Dobry S&S nie jest zły 😉

 

 

 

Alfons Keifer.jpg

1.jpg

Edytowane przez F.I.P. Berek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...