Skocz do zawartości

Twarde sprzęgło Honda CB600F Hornet '04


hornet_owner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z bardzo twardym sprzęgłem w Hondzie hornet. Wymieniłem linkę, wymieniłem sprężyny - nie pomogło. Z tego co widziałem po tarczach zdejmując pokrywę przy wymianie sprężyn są jeszcze znośne. Dźwignie sprawne.

Dodam, że sprzęgło na pewno nie powinno być aż tak twarde, dźwignię trzeba docisnąć dosłownie z całej siły, nie jest więc to problem z kategorii "po prostu masz takie sprzęgło", ewidentnie coś jest z nim nie tak.

Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną? Lub czy ktoś spotkał się z tym problemem?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś samą dźwignię? czy otwór (tulejka osi pracy dźwigni) jest okrągły? jakie sprężyny założyłeś? OEM?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama dźwignia działa bardzo lekko.

Sprężyny dokładnie te:

https://imready.eu/oferta/uklad-napedowy-6500000&search=a29tcGxldCBzcHLEmcW8eW4gc3ByesSZZ8WCYSBob3JuZXQ=&pfrom=40&pto=50&psort=1

 

Coś czego nie sprawdziłęm przy wymianie to łożysko. Z tego co czytam rzadko się psuje, ale zużyte chyba pasowałoby do objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sprężyn, które podlinkowałeś - napisane "wzmocnione" 😉

osobiście wolę dopłacić tylko odrobinkę (sprężyny to nie jest duży koszt) i nabyć OEMowe - kiedyś właśnie się naciąłem i kupiłem "wzmocnione" do gsx750 - na prawdę było trzeba dużo większej siły aby wysprzęglić

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do działania samej dźwigni - jeśli otwór osi dźwigni (tulejka) jest wyrobiony to bez "obciążenia" może sobie lekko chodzić. sprawa ma się inaczej gdy trzeba dźwignią napiąć sprężyny

 

2 minuty temu, hornet_owner napisał:

Jak oceniasz teorię z łożyskiem?

nigdy nie wymieniałem, nie miałem nigdy w swoich gratach potrzeby aby wymieniać

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozkładałem tarczy i przekładek - sprzęgło działało super twardo, wiec najpierw wymieniłem linkę, co nie pomogło, więc następnym krokiem były sprężyny, co też nie pomogło.

Jedyna ingerencja w sprzęgło to zdjęcie dekielka, zdjęcie sprężyn i założenie nowych.

Przyjrzę się temu ponownie, ale na prawdę nie sądzę że winę ponoszą sprężyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz w życiu kupiłem sprężyny sprzęgła EBC opisane jako +30% (twardość). Wyleciały po tygodniu i w ich miejsce wleciały nowe OEM. Jak wcześniej sprzęgło wciskałem 2 paluszkami tak na nowych sprężynach musiałem użyć 4 palców i sporej siły.

 

Wzmocnione sprężyny to sobie można zakładać jak jest początek końca sprzęgła i ktoś chce tanim kosztem zniwelować uślizgi. Chyba że mówimy o sprzęcie do latania na gumie - to inna bajka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie paru doświadczeń oceniłbym produkty EBC jako bardzo "takie sobie"...

Używam kevlarowego sprzęgła Barnetta i tam w zestawie są twardsze sprężyny. Różnica w porównaniu z oryginalnymi sprężynami jest wyraźnie wyczuwalna, ale nie w stopniu uniemożliwiającym normalne użytkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...