Skocz do zawartości

Wymiana oleju Softail


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry ,

jestem nowym użytkownikiem HD wcześniej jeździłem japończykami  przyszedł czas na zmiany.

Chcę wymienić olej w softailu 2006 i teraz pytanie korek spustu oleju gwarantuje mi spust oleju z tzw górnego zbiornika czyli cały nie spłynie  a z miski olejowej?

Pod silnikiem widzę korek na tzw imbus ale w instrukcji czy też na rożnych forach i youtube nie znalazłem info na temat tego korka.

Jak Wy koledzy wymieniacie olej czy jaki sposobem zlewacie cały żeby wlać około 3,3litra .

Proszę o odpowiedz

LwG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie pojedziesz z tym do serwisu, skoro nie wiesz jak zmienic olej w swoim motocyklu?

Edytowane przez FIS

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do serwisu. W internecie (YT, fora) jest multum informacji jak wymieniać oleje w HD - jednakże trzeba uważać, bo połowa z tych informacji to bzdury. Kup serwisówkę (to jest porada, o którą prosisz), bo nie masz bladego pojęcia, o co chodzi - jesteś na najlepszej drodze do zniszczenia sprzętu. Wiedza kosztuje - dlatego płacisz w serwisie. Możesz ją sam zdobyć, ale zacznij od podstaw (serwisówka) a nie licz, że ktoś Ci napisze wypracowanie, jak zmienić olej w HD. 

HD ma silnik z suchą miską olejową, to raz. Spust oleju silnikowego nie znajduje się pod silnikiem. Masz jeszcze korki spustowe oleju ze sprzęgła oraz ze skrzyni. Naprawiałem wiele sprzętów po "samodzielnych rozkminiaczach" ale ostatnio już mi się nie chce babrać w gównie... Dla przykładu, procedura ustawiania luzu na sprzęgle musi zostać wykonana krok po kroku i dokładnie, inaczej może skończyć się wymianą całego sprzęgła - jest to opisane w serwisówce. 

To przez papraków bez pojęcia HD w Polsce ma opinię awaryjnego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...