Skocz do zawartości

Kawa Er 5 problem z odpalaniem na ssaniu


pkali360
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w tytule kawa er5. Moto wcześniej praktycznie nie działał lub na jeden gar. Udało się trochę mi go ogarnąć. Nowe świece, zawory nie wymagały regulacji, gaźniki wrzucone do myjki ultra, synchro. 

Ogólnie jak już kawa jest rozgrzana to jest ok działa nie przerywa jedzie itd. 

Problem pojawia się przy zimnym rozruchu a dokładniej nie może odpalić na ssaniu. Odpali bez ssania tylko i wyłącznie ale czasem trzeba pokręcić ze 3 razy nim załapie i z obrotów nie spadnie. Na ssaniu po 2 sekundach gasnie tak jak by się zalewał. Regulacja składu mieszanki wolnych obrotów nie wiele daje. Teraz śrubki wykręcone na półtora obrotu. Poniżej 1 obrotu czuć że moto już nie równo chodzi. Kombinowane na wiele sposobów. Ktoś ma jakiś pomysł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyżej w poście że tak. Czuć że chcialby pochodzić sobie na ssaniu powiedzmy 2 minuty i potem wyłączyć i by ładnie cykał no ale jest problem. Gdy stał w garażu gdzie było ponad 15 stopni bez ssania od strzała praktycznie odpalal i miał dobre obroty. Dla testów wystawiłem go na dwór pod dach a teraz nad ranem po 5c jest i podchodząc jedynie żeby go odpalić to bez ssania pali, łapie może zgasnie z raz czy dwa lub trzeba go delikatnie bardzo na gazie przytrzymać, po grzeje się z pół minuty i jest ok. A nawet gdy odpalę bez ssania i włączę je powiedzmy po 5 sekundach to zdławi się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 21.09.2020 o 01:57, Adam M. napisał:

Jesli odpala bez ssania to jest zbyt bogato ustawiony, mozliwe wiec ze z dodatkiem ssania zalewa go. Sprobuj zapalic ze ssaniem i z gazem, jesli zapali to znaczy ze powyzsze sie dzieje.

Palony tak jak piszesz czyli ssanie i gaz ale bez efektów. Zauważyłem jeszcze dziwny objaw tj. kiedy próbuje załączać ssanie podczas próby rozruchu inkrecenia rozrusznikiem słychać że moto ma ciężej kręcić. Tak jak by jakieś 70% mocy niż normalnie kręci rozrusznik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...