Skocz do zawartości

Nawigacja Garmin Zumo XT


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Ktoś może używa tej nawigacji, ewentualnie poprzedniego modelu? Chodzi mi głównie o kwestię integracji z kaskiem (Sena SLR) i telefonem (iPhone), ponieważ oprócz map oraz trasy chciałbym mieć możliwość odbierania telefonów oraz wykonywania połączeń z książki telefonicznej, ponieważ Sena ma tylko 3 numery, które można zdefiniować, co jest sporym ograniczeniem. Wiem, że w teorii to powinno działać, ale pytanie jak w praktyce. Patrzyłem też na TomToma, ale z tego co widziałem, on nie jest tak dobrze zintegrowany - można podłączyć nawigację pod kask razem z telefonem, pod warunkiem, że w kasku są dwa porty Bluetooth, ale nie da się w ten sposób sterować telefonem. 

Wszelkie opinie mile widziane. 

Kal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Garmina (bmw navigator v) i tomtoma (rider450) jeśli chodzi o mapy, ich szczegółowość i informacje takie jak korki czy fotoradary to TomTom bije Garmina na głowę.
Do tego Basecamp wydaje się być o wiele mniej intuicyjny niżeli webowa wersja mapy tt.
Mi Garmin kompletnie nie podszedł i gdyby nie to że w bmw ma monopol na nawigację to już dawno by u mnie w motocyklu nie siedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że TomTom ma lepsze mapy, natomiast tak jak pisałem, dla mnie równie istotną kwestią co mapy i nawigacja jest integracja i możliwość sterowania telefonem, czego TomTom nie daje. Interkom ma poważne ograniczenie, można zaprogramować tylko trzy numery do szybkiego wybierania, co jest w moim przypadku stanowczo za mało i żeby zadzwonić, muszę się zatrzymać gdzieś, wyjąć z kieszeni telefon, zdjąć rękawiczkę, wybrać numer, założyć rękawiczkę, schować telefon itd. - lekko upierdliwe, a ja często jeżdżę na moto w godzinach pracy i kontakt powinienem mieć na bieżąco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, 
Obecnie coraz intensywniej zastanawiam się nad zakupem nawigacji motocyklowej, dużo pozytywów czytałam na temat tej: 

https://agdpro.pl/strona-glowna/753-nawigacja-motocyklowa-zumo-xt-garmin-606449116618.html

Mieliście? Możecie coś o niej napisać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w ogóle jakiś logiczny argument przemawiający za osobną nawigacją motocyklową za 2300 zł? Przecież rozwiązanie typu wodoszczelny uchwyt motocyklowy + telefon z google mapami + podłączenie pod ładowanie jest wg mnie dużo lepsze i prostsze. Dokładna mapa z aktualnym natężeniem ruchu, brak kombinacji z parowaniem bo po prostu z interkomem parujemy tylko telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...