Jump to content
Sign in to follow this  
kal800

Tekstylny zestaw na jesień

Recommended Posts

Hej, 

Jak w temacie - rozglądam się za dobrym zestawem do jeżdżenia we wrześniu/październiku i marcu/kwietniu, temperatury 10-15 stopni mniej więcej. Na lato mam skórę plus dżinsy, na upały mesh, natomiast jak się zrobi chłodniej, to skóra już tak sobie działa, zwłaszcza, że mam rękawy perforowane, a wiadomo jak to jesienią - popadać też może. 

Oglądałem Rukkę - dużo dobrego o tych ciuchach słyszałem, ale modeli jest tyle, że trudno mi naprawdę coś wybrać. Do tego cenowo bardzo konkretnie 😉. Z narciarskich doświadczeń wiem, że nie ma co oszczędzać na ciuchach, a tu poza komfortem termicznym bardzo duże znaczenie mają funkcje ochronne, ale być może nie warto przepłacać... 

Wszelkie opinie i sugestie mile widziane. 

K

Używam Rukki całosezonowo od 10 lat i nie chcę innej marki. Na warunki jesienne rozważ modele ze stałą membraną, a jeśli to możliwe, z wprasowaną membraną. Dla zwiększenia uniwersalności możesz poszukać stroju z podpinką z Outlastu (uwaga, w wielu modelach Outlast jest tylko z kurtce, a przydałby się też w spodniach). Przy dobrej bieliźnie termicznej możesz kupić wersję bez wlotów wentylacyjnych - bez obaw, poniżej 25 stopni nie ma takiej potrzeby. Od siebie mogę jeszcze polecić kołnierz z Gore-texu w kilku modelach Rukki, ale jeśli masz w kasku mało miejsca na szczękę (i np. mikrofon), kup kominiarę z kołnierzem z oryginalnym materiałem Windstopper (ośmiokątna czerwona etykieta). Tu też zaufałem tej samej marce i sprawdzała się nawet przy grudniowych przejażdżkach.

No potwierdzam, Rukka "żondzi"! 

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia''

Trochę popatrzyłem, udało mi się coś zmierzyć. 

Na ten moment skłaniam się ku takiej opcji:

http://www.rukka.com/motorsport/products/#!product/r-ex/black

Minus taki, że nie ma podpinki, ale tak sobie myślę, że ogarnę to podobnie jak w przypadku narciarskich ciuchów - bielizna termiczna nawet z outlastem, a jak jest zimniej to dodatkowo cienki polar i powinno być ok. 

Również potwierdzam, Rukka rządzi przez rok cały, pod warunkiem, że jest podpinka.

Natomiast przyjmując, że Panu kal800, 4miesiace w roku wylatują z kalendarza, to być może poradzi sobie bez owej podpinki.

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

W dniu 15.09.2020 o 21:25, Arcer napisał:

Na warunki jesienne rozważ modele ze stałą membraną, a jeśli to możliwe, z wprasowaną membraną. 

Generalnie jak coś ma wprasowaną membranę, a nie wpinaną, to już jest wyższa półka i zasadniczo wszystkie będą dobre. Owszem, Rukka to mercedes, ale jest też Dane, Alpinestarsy, i wiele innych.. 

Cokolwiek ma Goretex pro laminowane, da radę. 

Żyj życiem, dając innym żyć. Spokojni są panami życia. Słyszą, widzą i milczą. Śpią dobrze, bo się nie szamoczą. Żyją długo, albowiem kultywują spokój wewnętrzny. Mają wszystko co trzeba, bo nie zabiegają o rzeczy zbędne lub cudze. Zachowują serce spokojne, bo nie przejmują się niczym. 
Baltasar Gracian y Morales

No dobra, ale podpinka jest niczym innym jak warstwą termiczną ale wpiętą w kurtkę, zatem jeżeli dobrze rozumuję, jeżeli założę cienką bluzę z tego samego materiału co rzeczona podpinka, to będę miał to samo?