Jump to content
Robert J.

Geopolityczny Tygiel

Recommended Posts

3 minuty temu, Tommo napisał:

W naszym szpitalu pracuje anestezjolog z Egiptu. Jest mega kompetentny i oddany w tym co robi. Generalizowanie w tym temacie jest wielkim błędem.

Ordynatorzy robią hajsy, Tommo, bo to oni ustalają kto, gdzie i kiedy.

No jak nie współtworzy, skoro korzysta z płatnych, patologicznych przywilejów. Generuje sama popyt na dodatkowe „usługi” typu osobny pokój. Nie ma się co oszukiwać, ze nie ma w tym procederze także jej winy...

46 minutes ago, Damian85 said:

U prywaciarzy przynajmniej masz kontrolę nad tym ile kasy odprowadzasz na ubezpieczenia - i czy w ogóle chcesz.

proszę, zapoznaj się z podstawami systemu emerytalnego, który podejmujesz się dyskutować, zanim znów walniesz jak łysy grzywką o kant kuli

dla jasności: nie i nie - nie masz kontroli nad tym, ile odprowadzasz (w zakresie obowiązkowym) i nie możesz "nie chcieć". resztę możesz sobie sprawdzić, albo zapytać  😋  

swoją drogą zdziwiłem się trochę tą ofensywą propagandową moskwy z kalifornii, ale właśnie wyszła książka o trumpie napisana przez dziennikarza od afery watergate: dwie pieczenie przy jednym ogniu, próba odwrócenia uwagi od porażek prezydenta i siłowy przekaz, że białoruś to wewnętrzna sprawa dla pułkownika kgb. kiedyś Polska była wewnętrzną sprawą sowietów, ale wtedy takie przekazy nie przychodziły przez waszyngton... pewnie nie było wtedy rosyjskich hakerów, ale może po prostu nie było prezydentów, którzy dla wygranej w wyborach korzystaliby z takiej pomocy

jsz

bezmotocyklowy

Białoruś jest w gestii Białorusinów. Przynajmniej dopóki ich Putin nie najedzie. Nie da się wprowadzić demokracji na siłę. Ludzie muszą tego chcieć i sami za nią zapłacić. Dopóki większość jest niezdecydowana albo woli cicho siedzieć, mają to co mają. Chcą obalić Łukaszenkę, bo sfałszował wybory? Muszą wyjść na ulicę i się bić, zasłużyć na demokrację. Jak strajkują to musi to być zdecydowania większość. Ale będzie bolało i będzie biedniej, przynajmniej przez jakiś czas.
Jak myślą że ktoś im to załatwi, to się zdziwią jak zobaczą rachunek za usługę.

--
Ups, się czy to wysłało?

Kurcze, nie wiedziałem, że to wszystko się od niej zaczęło.
PS Na zdrowiu się dobrze zarabia. Człowiek zdesperowany odda wszystko co ma - a te skur**syny potrafią to wykorzystać.
Powinna taka sytuację zgłosić do prokuratury. Jeżeli tego nie zrobiła, to sama jest wspólnika. Takie mamy prawo.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

5 hours ago, ks-rider said:

1. Nie mow Brunhilda - bo to dla Brunhildy bylo byublizajace, mow 

makrela 

i wszystko jasne !

2. Ale na jaki uj dzisiaj wojne prowadzic ?

3. Wez mi wytlumacz dlaczego Twoim zdaniem budowa nowego rurociagu jest zla ? 

Robert

Sprawdzsobie prosze, do kogo nalezy dzis Hollywood ? Do kogo LA. I nie mow prosze, ze do Amerykanow b

o na na L.A. juz 30 lat temu mowiono po japonsku, nie zdziwil bym sie, gdyby drugim jezykiem byl chinski !

Mysle, ze gdyprzyjdzie co do czego, to Lukaszenko bedzie mial do gadania a co wazniejsze do ustepowania tyle ile mial Gierek czy 

Caucesku !

Moze po prostu co niektorzy doszli juz do tego, ze zrozumieli, ze obecne prowadzenie wojny to extrawagancki nonsens ? 

Bo w jakim celu ? NA razie ziemia jest w stanie wyzywic te kilka miliardow ludzi, wiec niema problemu.

Problem zacznie sie gdy zacznie brakowac wody i wyzywienia i ewentualnie wtedy nas tapi albo przetrzebianie ludnosci ( oczywiscie wczesniej wybranej do unicestwienia ) Pytanie jakie mi sie nasowa, to jaka bron zostanie do tego celu wybrana ? Mysle, ze bedzie to bron biologiczna !

A z tym meteorytem to moze byc real !

.

Ks jakos bardziej mi pasuje Brunhilda niz Fredegunda

Ks bron nie uzyta, staje sie z czasem bezuzyteczna, chociazby dlatego.

Poczytaj analizy N. S. 2  B.Zachmanna, Niemca.

Wedlug mojej wiedzy Hollywood nalezy do LGBT, Los Angeles do meksykow.

-PAXP-deijE.gif

21 godzin temu, kiler napisał:

Przecież oni nie dostają socjalu za kolor skóry tylko za dzieci , brak pracy (oczywiście każdy wie że pracy nie chcą )

czarny czy kolorowy jest nietykalny w pojebanym świecie poprawności politycznej , obama prezydentem był beznadziejnym a pokojowego nobla dostał ? no nie innaczej 😄 

to daje dupochron brudasom

jak michoła zrobi 7 dzieci i się okaże że z jakiegoś względu nie dostanie socjalu to wszyscy mają to w dupie , jak czarny zrobi 7 dzieci i ktoś mu nie da socjalu to krzyczy że to rasizm że wszystko przez białasów którzy nie chcą mu dać i białasy żeby zamknął mordę bo serio stanie im się krzywda mu ten socjal dadzą 😄

czyli jest na pewnym gruncie w świecie w którym kasuje się czarne postacie z bajek bo to rasizm , wiadome jest że czarny dostanie , zawsze i wszędzie ...

a ja ryzykuje -co jak zrobię 5 dzieci i nie spełnię jakś warunków formalnych i nie dostanę ? 😄  dlatego nie robię 😄

wystarczy popatrzeć na nachodźców -jedzie zdrowy silny chłop który zamiast walczyć o swój kraj spierdolił jak ta pi*da za kasą i łatwym życie , wjeżdża do kraju xxx robi hałas że uciekł z kraju ogarniętego wojną , dostaje chatę , dodatki itp

co dostałem ja jak pojechałem do Angli ? nawet pracy nie dostałem............jakbym był czarny to narobiłbym hałasu że uciekłem z Polski bo to kraj ogarnięty przez rasistów i nie mogłem tam żyć , popłakał trochę że boję się tam wrócić że skinhedzi mnie dojadą i chata by wpadła , znam taki przypadek serio 😄

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

http://miszczua.cba.pl

Michał, masz linka jak krzyczy i się domaga.

https://youtu.be/4dYK46XcJ4E

Tyle że zła policja ja aresztuje.

--
Ups, się czy to wysłało?

45 minut temu, michoa napisał:

jak michoła zrobi 7 dzieci i się okaże że z jakiegoś względu nie dostanie socjalu to wszyscy mają to w dupie , jak czarny zrobi 7 dzieci i ktoś mu nie da socjalu to krzyczy że to rasizm że wszystko przez białasów którzy nie chcą mu dać i białasy żeby zamknął mordę bo serio stanie im się krzywda mu ten socjal dadzą

Michael Jackson się wybielił to ty możesz się poczernić i udawać murzyna 🙂

Co do łapówek w szpitalach . One były zawsze i niestety zawsze będą (dopóki nie zmieni się system ale to nie nastąpi nigdy 🙂 )

Niestety nie żyjemy w idealnym świecie i mamy tylko wybór - walić głową w mor zbliżony grubością do berlińskiego albo dać i mieć spokój i luksusy

wybór ..................... należy do każdego z nas ale wiem co napiszą tu ludzie a co ci sami ludzie zrobią kiedy rzeczywiście będą musieli poleżeć w szpitalu

15 godzin temu, Robert J. napisał:

Rosja z Chinami mocno sie chwalili ze juz dawno posiadaja samoloty o napedzie hipersonicznym

ruski zawsze się chwalili mocno na wyrost . I to od niepamiętnych czasów 🙂

• Upvote 1

57 minut temu, michoa napisał:

czarny czy kolorowy jest nietykalny w pojebanym świecie poprawności politycznej , obama prezydentem był beznadziejnym a pokojowego nobla dostał ? no nie innaczej 😄 

Zanim kogoś obrazisz i nazwiesz brudasem zastanów się nad sobą w jakich warunkach mieszkasz, podobno miałeś lub masz problemy z prysznicem...Może jednak to Ty masz problemy z zachowaniem czystości...

jak michoła zrobi 7 dzieci i się okaże że z jakiegoś względu nie dostanie socjalu to wszyscy mają to w dupie , jak czarny zrobi 7 dzieci i ktoś mu nie da socjalu to krzyczy że to rasizm że wszystko przez białasów którzy nie chcą mu dać i białasy żeby zamknął mordę bo serio stanie im się krzywda mu ten socjal dadzą 😄

Dzieci nie robisz bo żadna nie chce mieć z Tobą dzieci, nawet na alimenty by cię stać nie było...Nie wspomnę o przekazanych genach...

czyli jest na pewnym gruncie w świecie w którym kasuje się czarne postacie z bajek bo to rasizm , wiadome jest że czarny dostanie , zawsze i wszędzie ...

a ja ryzykuje -co jak zrobię 5 dzieci i nie spełnię jakś warunków formalnych i nie dostanę ? 😄  dlatego nie robię 😄

wystarczy popatrzeć na nachodźców -jedzie zdrowy silny chłop który zamiast walczyć o swój kraj spierdolił jak ta pi*da za kasą i łatwym życie , wjeżdża do kraju xxx robi hałas że uciekł z kraju ogarniętego wojną , dostaje chatę , dodatki itp

Sam poniżej się przyznadłeś że wyjechałeś za granicę dla lepszego bytu, myślę no bo chyba  nie dla sportu czy poznania bliżej innej kultury lub zaliczenia kobiet.

Nie wyszło...Może dlatego że wszędzie czy w  Polsce czy za granicą żeby coś osiągnąć należy zapier...lać. Łatwiej mają ludzie którzy dostali coś na stary np.od rodziców ,kasa robi kasę, trzeba zainwestować żeby zarobić.

co dostałem ja jak pojechałem do Angli ? nawet pracy nie dostałem............jakbym był czarny to narobiłbym hałasu że uciekłem z Polski bo to kraj ogarnięty przez rasistów i nie mogłem tam żyć , popłakał trochę że boję się tam wrócić że skinhedzi mnie dojadą i chata by wpadła , znam taki przypadek serio 😄

Myślę, że narzekanie jak to Ci źle na tym świecie, jak masz przerabane bo jesteś biedny, brzydki itd...masz we krwi i aż się dziwię, że nikt Ci nie pomógł...

Co do koloru skóry,  idź na solarium ze 100razy i będziesz wyglądał jak to nazywasz ciapaty czy brudas.

Co do łapówek w szpitalach...niestety tak jest...nawet głupie czekoladki dają radę....moja babcia leżała w szpitalu, nikt  nie zaglądał, nie zmieniał cewnika, poszłam, pogadałam, bombonierka i kawa poszły na ladę i od razu pielęgniarki babcią się zajęły. Smutne ale prawdziwe. Myślę,że każdy by próbował dla rodziny wszystkiego co lepsze.

• Like 2

czarny czy kolorowy jest nietykalny w pojebanym świecie poprawności politycznej , obama prezydentem był beznadziejnym a pokojowego nobla dostał ? no nie innaczej  
jak michoła zrobi 7 dzieci i się okaże że z jakiegoś względu nie dostanie socjalu to wszyscy mają to w dupie , jak czarny zrobi 7 dzieci i ktoś mu nie da socjalu to krzyczy że to rasizm że wszystko przez białasów którzy nie chcą mu dać i białasy żeby zamknął mordę bo serio stanie im się krzywda mu ten socjal dadzą
a ja ryzykuje -co jak zrobię 5 dzieci i nie spełnię jakś warunków formalnych i nie dostanę ?   dlatego nie robię

co dostałem ja jak pojechałem do Angli ? nawet pracy nie dostałem............jakbym był czarny to narobiłbym hałasu że uciekłem z Polski bo to kraj ogarnięty przez rasistów i nie mogłem tam żyć , popłakał trochę że boję się tam wrócić że skinhedzi mnie dojadą i chata by wpadła , znam taki przypadek serio
Zaciekawiles mnie tym stwierdzeniem o Obamie, że by beznadziejny. Możesz rozwinąć? Chętnie poznam twoja opinię

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

20 minutes ago, kiler said:

ruski zawsze się chwalili mocno na wyrost . I to od niepamiętnych czasów 🙂

dokładnie. trudno nawet te bzdety komentować: prędkości hipersoniczne liczone są od 5 mach, póki co jeden eksperymentalny odrzutowiec przekroczył oficjalnie 6, myśliwce mają 2.5 - 2.8 (tak mówią o swoich ruscy, żeby mieć dłuższego niż amerykanie). rosyjski przemysł stoi na takim poziomie, że nie jest w stanie od lat wyprodukować żadnej sensownej nowej broni - słynne problemy z czołgami, które stają w trakcie parady (pojedyncze egzemplarze testowe). a propaganda opowiada jakie to cuda budują...

chińczycy do dziś nie radzą sobie w ogóle z budową silników, bo nie wystarczy skopiować konstrukcji - liczy się technologia. dlatego polują po całym świecie na możliwości wykupienia całych fabryk z inżynierami, żeby przejąć użyteczną wiedzę. póki co popychają swoje samoloty tym, co kupią; silniki, które zbudują, robi tylko liczby na papierze

z jednymi i drugimi trzeba się liczyć, ale sianie strachów jakie to zagrożenie stanowią - to bujdy na potrzeby wykazania, że ameryce potrzebny jest militarny autorytaryzm, zamiast realnych działań na rzecz społeczeństwa i gospodarki

z resztą o czym my mówimy, każdy polityk na świecie brzydzi się podać kimowi rękę, a trump cieszy się jak dziecko, że ten go w listach nazywa "ekscelencją" i przyklaskuje opowiastkom jak tamten wymordował swoją rodzinę dla władzy

jsz

bezmotocyklowy

No ale zupełnie inną sprawą jest to że Chińczycy + CCCP  mogą wysłać do boju tyle ludzi że gdyby ich uzbroić w  karabinki typu Mauser z czasów 2WŚ  są wstanie wydźgać tylko bagnetami całą Europę  🙂

A gdyby do tego konfliktu dołożyć Indie to myślę że w następnej kolejności pokonanie USA za pomocą bagnetów też nie przedstawiałoby dużego problemu

Myślę że na takiej armi straty na poziomie 10 tys zabitych dziennie nie zrobiłyby dużego wrażenia 🙂

• Upvote 1

dlatego napisałem, że trzeba się liczyć: krym pokazał, że putin robi co chce, i w zasadzie nikt mu się realnie nie przeciwstawi. chińczycy trzymają stany w garści za obligacje, jak przycisną ci będą cienko śpiewać. natomiast straszenie rzekomą technologią militarną jest na potrzeby rednecków, którzy za 1.5 miesiąca pójdą głosować

inna sprawa, że wojny typu "rzucimy 10mln woja" skończyły się raczej bezpowrotnie: 1 połowa ub. wieku pokazała, że liczy się potencjał gospodarczy, przede wszystkim. 2-ga że lokalnie - determinacja ludzi (korea, wietnam, potem bliski wschód) i... potencjał gospodarczy (praktycznie za każdym razem główne mocarstwa, ale tylko pośrednio). a nawiasem mówiąc tych sołdatów z mauzerami trzeba by jakoś za kałużę dostarczyć, przez syberię nie przejdą; i tu koncept nawet jako gra słówek bierze w łeb. no i w 1916-17 carskim generałom też się zdawało, że można rzucać do boju dowolne ilości rosyjskiego sołdata bez żadnego ryzyka; pomylili się, warunki ludzkie nie są tak po prostu pomijalne

współczesna biedna rosja, żyjąca na granicy możliwości wyżywienia siebie samej, z kremlem obawiającym się upadku mińska jako wstępu do własnego zejścia ze sceny, może być groźna - ale tylko na małą skalę (wojenki w byłych republikach), albo bardzo dużą (ogólnoświatowa wojna nuklearna)

jsz

bezmotocyklowy

11 godzin temu, kiler napisał:

No ale zupełnie inną sprawą jest to że Chińczycy + CCCP  mogą wysłać do boju tyle ludzi że gdyby ich uzbroić w  karabinki typu Mauser z czasów 2WŚ  są wstanie wydźgać tylko bagnetami całą Europę  🙂

A gdyby do tego konfliktu dołożyć Indie to myślę że w następnej kolejności pokonanie USA za pomocą bagnetów też nie przedstawiałoby dużego problemu

Myślę że na takiej armi straty na poziomie 10 tys zabitych dziennie nie zrobiłyby dużego wrażenia 🙂

Z Chińczykami bym naprawdę nie zadzierał. Prawie półtora miliarda ludności... przemysł mega rozwinięty, nawet jakby wysłali do boju małych skośnookich ludzików z AK-47 robionymi małymi rączkami, to narobiliby mega bałaganu na naszej niebieskiej kuleczce.

13 godzin temu, kiler napisał:

wybór ..................... należy do każdego z nas ale wiem co napiszą tu ludzie a co ci sami ludzie zrobią kiedy rzeczywiście będą musieli poleżeć w szpitalu

Patrząc na przeboje moich teściów, a także ostatnie dni w szpitalach moich dziadków powiem tylko...

Z czymś drobnym to jeszcze można się bawić w wojny z lekarzami, ale jak się człowiekowi nagle sypie zdrowie i trzeba działać TERAZ, to już widzę jak bawią się z prokuratorami i szukają sprawiedliwości... : )

To jak teoretyzowanie z fotela o tym co ktoś mógł zrobić, aby uniknąć paciaka.

Edited by Damian85
literówki