Jump to content
Robert J.

Geopolityczny Tygiel

Recommended Posts

Ratyfikacja umowy o pobycie i działaniach wojsk usa w Polsce została podpisana przez "prezydenta". Więc Panie i Panowie jest po Polsce.

Palestyna Północy (tak nazwali starsi i mądrzejsi) jest o krok od faktu.

No to dwóch jeźdźców Apokalipsy już mamy na forum. Kto będzie kolejnym?

3 godziny temu, Staszek_s napisał:

No to dwóch jeźdźców Apokalipsy już mamy na forum. Kto będzie kolejnym?

Śmiej się śmiej. A bedzie to śmiech przez łzy. 

Będę tym trzecim, bo też uważam, że rozszerzanie/powiększanie wojsk i baz USA w Polsce, nie służy niczemu innemu, jak wydawaniem niepotrzebnie kasy, polskiego podatnika. Wystarczyło by spokojnie to co dotychczas. W myśl zasad NATO, atak kogokolwiek na państwo członkowskie, jest jednoznaczne z zaatakowaniem całego układu. W myśl zasad USA, atak na jakiegokolwiek żołnierza USA, stacjonującemu  w innym kraju, jest jednoznaczne z atakiem na USA. Tak naprawdę, to dziś wojska stacjonujące w Polsce, nie służą bezpieczeństwu Polski a naszych sojuszników i sąsiadów.  Płacimy za to my wszyscy.

Pomijam czynnik społeczny i sprawy karne, wynikłe właśnie z tej sytuacji.

Nie nie, Jonaszko, my tu nie o niepotrzebnym wydawaniu kasy tylko o wojnie. 

Koncowym efektem kryzysu jest wojna, moze nie musi byc, wszystko zalezy od tego czy ktos ten mlyn mielacy gospodarki zatrzyma.

Apropo wojny, jesli ktos uwaza ze wojna jest tylko wtedy kiedy leca pociski, to gratuluje postrzegania rzeczywistosci. Wojna trwa, praktycznie jest wszechobecna od zawsze, a czy przejdzie w stan kinetyczny,  czas pokaze.

-PAXP-deijE.gif

Teraz się wycofujesz rakiem dla odmiany, wprost pisałeś o wojnie, o Polsce nie o całej światowej gospodarce, a teraz rzucasz uwagi natury ogólnej. Pewnie że  wprzyrodzie i gospodarce cały czas trwa wojna, ale nie o takiej wspominałeś w tamtych postach.

Tyle ze ja dalej o Polsce, w kontekscie swiata, tak jest zawsze. Trzeba byc imbecylem S... myslac ze Polska jest oderwana planeta w innej galktyce.

Naucz sie czytac ze zrozumieniem.

• Downvote 1

-PAXP-deijE.gif

Nauczę, jak tylko Ty nauczysz się pisać precyzyjnie.

I nie insynuuj mi myśli, które nawet nie przeszły mi przez głowę.

Zachowujesz sie jak policjant przypierd...... sie za brak maseczki. Ah moge to sie dopierd... czemu nie.

• Downvote 1

-PAXP-deijE.gif

Nie, poddałem w wątpliwość Twoje stwierdzenia o rychłej wojnie w Polsce. Tylko tyle. I nie wmawiaj mi, że tekst o samolotach latających z ładunkami nuklearnymi nad Polską tak naprawdę dotyczył wojny reklamowej pomiędzy pepsi i coca colą w Stanach, bo nie uwierzę.

No popatrz, nie wiedzialem ze ludzkosc wydelegowala twoja zacna postac do sprawdzania wiarygodnosci postow. Zeby to jeszcze bylo sprawdzanie wiarygodnosci. Kolejny cholerny fact checker jakich tu pelno, nierozumiejacy na czym polega wolnosc slowa. Chyba mozna wyrazac swoja opinie na Polskim forum, czy juz nie, moze ja o czyms nie wiem, moze tu juz tylko moga zostac propagandowe tuby, piszaca zgodnie z nurtem oraz ich kmioty popierajace swoich panow.

Edited by Robert J.
  • Downvote 1

-PAXP-deijE.gif

Wyrazac swoja opinie jak najbardziej wolno, tak samo opinie innych o tym ze twoja opinia jest bzdura. Sprawdzanie faktow jest naturalnym dzialaniem w czasach gdy tyle bzdur krazy w przestrzeni infomacyjnej, wiele fabrykowanych specjalnie by wywolac takie a nie inne spoleczne reakcje. Gdy znajduje jajajolwiek wiadomosc ktora uznaje za wazna dla mnie czy ciekawa to staram sie ja sprawdzic u zrodla, bo po co mam sie nakrecac czyms co jest czyims wymyslem a nie faktem?

Problem Adam w tym ze w dzisiejszych czasach(a pewnie bylo tak zawsze, tylko w mniejszym stopniu) nie wiesz czy glowne zrodlo mowi prawde, czy nie klamie. Powiedzialbym ze raczej zdaj sie na wlasna intuicje, nie neguj czegos co odstaje od ogolu. Nawet najbardziej absurdalna opinia moze byc prawdziwa, ale tez nie musi, nie wiesz. Zdawanie sie tylko na glowne zrodlo moze doprowadzic do tragedii, ale tez nie musi. Mam nadziej ze rozumiesz co mam na mysli.

Po to (chyba)jest cala idea forum, zeby dyskutowac, wyrazac swoje zdanie a nie sie tylko przypierd...  Aha ty mowisz tak ..no ok a mi wydaje sie ze jest tak... wlasne zdanie wlasna mysl. A nie od razu przypierdala.... sie jednego do drugiego bo tam to napisales itd Nie, wyraz swoje zdanie, przedstaw wlasna teorie na ten temat, a jak nie masz nic wiecej do powiedzenia to nie szukaj tylko dziury w calym

Edited by Robert J.

-PAXP-deijE.gif