Jump to content
Robert J.

Geopolityczny Tygiel

Recommended Posts

Chcialbym poznac Wasz punkt widzenia, opinie na temat tego co sie dzieje na swiecie, a dzieje sie sporo.

Australia, Chiny, Indie, Niemcy, Polska, Bialorus, itd.

Nie zastanowilo Was ostatnie posuniecie Brunchildy, pilnej i wiernej uczennicy Putina (Stasi) chodzi o Nord Stream 2. Czyzby to bylo male nono brzydkim i krzywym paluszkiem w kierunku swojego guru i nauczyciela, za to ze ostrzy sobie zabki na czesc Europy, ktora notabene Brunchilda zamierzala wchlonac w swoje szeregi? Dym w oczy i chwilowe ocieplenie stosunkow z US, Polska a za plecami robimy dalej swoje. Lub byc moze prawdziwe grozby. 

Autralia obostrzenia w stanie Victoria, ktore prawdopodobnie rozleja sie na jej reszte stanow. Konflikt z Chinami ktory jest o wlos od wybuchu wojny w tym rejonie, lockdown ma z tym zwiazek? Czy to taki zwykly zbieg okolicznosci ze US wyslala 80 okretow w ten rejon, napiecie w tym rejonie wyglada jak baranie jaja na wiosne.

Bialorus, Lukaszenka nie ustapi, Cichanouska oglosila sie samozwanczym prezydentem Bialorusi, uwila sobie tymczasowe gniazdko dowodzenia z Polski. Rzad Polski popiera ja w 100%  Teraz jakie ruchy wykona Putin i Lukaszenka wgledem Polski. Lukaszenka wykona ruch w stosunku do Polski, patrzac na jego dotychczasowe sposoby dzialania, nie bedzie to mialo nic wspolnego z sankcjami, dyplomacja i rozmowami, on po prostu nie wytrzyma i gdzies przy*ebie.

itd.

• Downvote 1

-PAXP-deijE.gif

A kto to jest Brunchilda?

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

• Downvote 1

Nie ma co drążyć. Jebnie, to jebnie.

...co w wolnym tłumaczeniu oznacza: jako trybik w maszynie dziejów mam to w dupie, nie mam na to wpływu, tak naprawdę mogę domyślać się, że jak zawsze chodzi o (duże) pieniądze, ale szkoda moich nerwów na to, wolę dany mi czas na tym łez padole wykorzystać na coś bardziej mi bliższego niż rozkminy nad polityką wielkich tego świata. I tak gówno wiem o co naprawdę w tym chodzi i mam równie gówniany na to wpływ...

• Upvote 2

@Robert,
Żyjemy w w najdostatniejszych i nabezpieczniejszych czasach w historii ludzkości. Pracujemy mało, wszystkiego mamy pod dostatkiem, nie grozi nam głód, nawet pandemia wydaje się być do ogarnięcia.
A media, no cóż, na codziennym porannym briefingu wymyślają na jaki temat będą panikować przez resztę dnia. Taki mają business model, przeca nikt by nie oglądał nudnych wiadomości.
Co do Chin, to Mr T. (The greatest POTUS ever) jakoś to chyba ogarnie. O ile ogarnie własne podwórko. Problem może być jak wygra B. A może nie.
Nikt nie chce wojny, Niemcy chcą sprzedawać vunderwageny, Rosjanie gaz, a Chińczycy skopiować wszystko po taniości i sprzedać jak najdrożej. Wszyscy pie**olą o jakichś ideałach, a naprawdę chcą tylko zarobić więcej niż inni.
W praktyce nikt nie jest w stanie podskoczyć twojej nowej ojczyźnie. Chiny wbrew własnej propagdzie nie są jeszcze w stanie się same utrzymać, mają znaczenie większe problemy wewnętrzne niż US i partia ma z tym coraz większy problem.
Oni nie staną w polu, jedyna ich nadzieja to że "pokonają "zdegenerowany bezideowy" zachód za pomocą kolejnej rewolucji. Ale to też już było, nawet bardziej w latach 70.
Więc najgorsze co się nam może przytrafić to że nas pierdolnie meteoryt.

--
Ups, się czy to wysłało?

Bardzo możliwe że sprzedają dużo obligacji (to chyba miałeś na myśli) i ogólnie kasują oszczędności, muszą dużo ryżu i soi kupić, mają spore straty w produkcji żarcia przez powodzie. W dodatku mają najwyższe bezrobocie od 10 lat, a w Chinach nie ma zasiłku, emerytury ani nawet darmowego lekarza, taki mają dziwny ten komunizm.

--
Ups, się czy to wysłało?

30 minutes ago, Cosmoss said:

A słyszałeś o akcjach rządowych US. sprzedawanych zbyt szybko i zbyt dużo przez Chiny?

Zgadza sie, w dosc krotkim okresie czasu skumulowalo sie tyle zdarzen, ze az ciezko wymienic wszystkie. Wyglada na to ze te dzialania poprzedzaja cos o czym nie mamy pojecia,  mozemy sie tylko domyslac.

• Downvote 1

-PAXP-deijE.gif

Mnie najbardziej zastanawia kiedy skończy się ta fikcyjne epidemia.... 

• Like 1

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

http://miszczua.cba.pl

9 hours ago, Robert J. said:

Zgadza sie, w dosc krotkim okresie czasu skumulowalo sie tyle zdarzen, ze az ciezko wymienic wszystkie. Wyglada na to ze te dzialania poprzedzaja cos o czym nie mamy pojecia,  mozemy sie tylko domyslac.

Haha czekałem na to 😆. Pewno wojna idzie, i domyślam się że jesteś prepersem lol

• Upvote 1

Why... So... Serious

13 godzin temu, Robert J. napisał:

Brunchilda zamierzala wchlonac w swoje szeregi?

Coś mało efektywna ta Kanclerz, skoro od 15 lat rządzenia nikogo nie wchłonęła 😏

Audi Sport

Jeżeli chiny wypuszczą na rynek obligacje usa, to pozamiatane ma nie tylko pomarańczowy prezydent ale pewnie i cały świat finansowy. Wię raczej bym sie modlił na miejscu Roberta, aby on nie wygrłl, bo doprowadzi gospodarkę do ruiny. To jest dziś największe zagrożenie dla świata. Natomiast okręty na morzu chińskim, to taki straszak z ktorym chiny sobie poradzą z palcem w de. Tutaj raczej chodzi o Hongkong,  który nie chce wracac do chin ( i słusznie) a amerykanom się wydaje że go przejmie pod swój protektorat. Sen chorego pomarańczowego. Co najwyżej, chiny mogą go przehandlować ale nie oddać pod przymusem, bo to oni są jak na razie rozdającym.

Tutaj więcej na temat zadłużenia usa. https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/wojna-handlowa-chiny-usa-sprzedaz-obligacji-usa/3nbnrdn

• Downvote 1

Jeżeli chiny wypuszczą na rynek obligacje usa, to pozamiatane ma nie tylko pomarańczowy prezydent ale pewnie i cały świat finansowy.
Tutaj więcej na temat zadłużenia usa. https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/wojna-handlowa-chiny-usa-sprzedaz-obligacji-usa/3nbnrdn

Ale dlaczego? Mnie uczyli żeby nie sprzedawać obligacji przed terminem zapadalności.

Wię raczej bym sie modlił na miejscu Roberta, aby on nie wygrłl, bo doprowadzi gospodarkę do ruiny. To jest dziś największe zagrożenie dla świata.

To ciekawe, w jaki sposób T jest zagrożeniem dla świata?

Natomiast okręty na morzu chińskim, to taki straszak z ktorym chiny sobie poradzą z palcem w de.

Tak zajmą cały region jak ich nikt nie powstrzyma, potem pójdą dalej i skończymy w chińskim obozie pracy.

Tutaj raczej chodzi o Hongkong,  który nie chce wracac do chin ( i słusznie) a amerykanom się wydaje że go przejmie pod swój protektorat. Sen chorego pomarańczowego. Co najwyżej, chiny mogą go przehandlować ale nie oddać pod przymusem, bo to oni są jak na razie rozdającym.

Ech... Chiny nie na szczęście nie decydują, gdyby miały przewagę ekonomiczną i militarną to już byśmy mieli przesrane.
Na szczęście, jak na razie mają tylko przewagę w propagandzie. Tak to jest, że każdy totalitaryzm, ma przewagę w propagandzie nad każdą demokracją.

--
Ups, się czy to wysłało?

4 godziny temu, michoa napisał:

Zaraz po tym jak na spotkaniu w klubie Bilderberg Reptilianie dogadają się z Masonami a podpisze to wszystko Sanhedryn. Bo jak wiadomo to oni rządzą światem.... 😉 

• Haha 1
  • Upvote 2

Żyj życiem, dając innym żyć. Spokojni są panami życia. Słyszą, widzą i milczą. Śpią dobrze, bo się nie szamoczą. Żyją długo, albowiem kultywują spokój wewnętrzny. Mają wszystko co trzeba, bo nie zabiegają o rzeczy zbędne lub cudze. Zachowują serce spokojne, bo nie przejmują się niczym. 
Baltasar Gracian y Morales

9 hours ago, michoa said:

Najwieksza w historii swiata operacja spod znaku "false flag". W dobie tak szeroko rozwinietej cyfryzacji spoleczenstwa, trzeba najpierw przygotowac grunt, pod spoleczna zgode na pozniejsze dzialania.

• Downvote 1

-PAXP-deijE.gif

oczywiście moża sobie szydzić  ale  .....

przed 2wś treż ludzie nie wierzyli że wybuchnie , śmiali się z małego niemieckiego kaprala i  jego polityki

Oczywiście nikt z nas maluczkich nie może przewidzieć przyszłości tym niemniej może warto poczytać historie