Skocz do zawartości

Niezwykła technika jazdy, stopy nad jezdnią.


Rekomendowane odpowiedzi

Spotkaliście się z taką techniką jazdy by nie używać podnóżków, a trzymać nogi tuż nad jezdnią? Dziś jechałem za takim niezwykłym przypadkiem. Wprawdzie technikę tą stosował tylko pasażer, ale nieraz spotykam takie zachowanie  również wśród kierujących takimi pojazdami. Zastanawiam się co to daje, czy zwiększa poczucie bezpieczeństwa, czy może są jakieś inne powody takiego sposobu podróżowania?IMG_20200909_063738.jpg.b1bab4ee896979eed7106344862fec74.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma dłuższe nogi to jest to ciut wygodniejsze. Na niektórych skuterach praktycznie nie ma miejsca na nogi pasażera.

Na normalnym moto to bardzo dobrze działa na dłuższych trasach żeby nogi odpoczęły, tyle że powyżej 100km/h pęd powietrza unosi stopy ponad asfaltem. i się luźno jedzie.. 😉 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego to doszło, żeby zwieszone stopy z powodu braku podnóżków lub też z potrzeby wyprostowania nóg nazywać techniką jazdy...

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stefan Kowalski napisał:

Spotkaliście się z taką techniką jazdy by nie używać podnóżków, a trzymać nogi tuż nad jezdnią? Dziś jechałem za takim niezwykłym przypadkiem. Wprawdzie technikę tą stosował tylko pasażer, ale nieraz spotykam takie zachowanie  również wśród kierujących takimi pojazdami. Zastanawiam się co to daje, czy zwiększa poczucie bezpieczeństwa, czy może są jakieś inne powody takiego sposobu podróżowania?IMG_20200909_063738.jpg.b1bab4ee896979eed7106344862fec74.jpg

 

No wlasnie ! Jak mozna debilizm nazwac stosowaniem techniki ? No ale zawsze mozesz kozla zrobic ogrodnikiem !

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Buber napisał:

Jak ktoś ma dłuższe nogi to jest to ciut wygodniejsze. Na niektórych skuterach praktycznie nie ma miejsca na nogi pasażera.

Na normalnym moto to bardzo dobrze działa na dłuższych trasach żeby nogi odpoczęły, tyle że powyżej 100km/h pęd powietrza unosi stopy ponad asfaltem. i się luźno jedzie.. 😉 

Też tak czasami jadę dając odpocząć nogom, często przy wolniejszej jezdzie przez miasto. Ba, czasami staję na podnóżkach i jadę wyprostowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Stefan Kowalski napisał:

To już nie wiem czy powyższe zjawisko, ( by nie użyć słowa technika), to debilizm  grożący urwaniem stopy, czy może jest to rozwiązanie znane i lubiane również wśród motocyklistów?

Jak dla mnie prędkość jest kluczowa. Jadąc wolno musiałbyś podkurczać nogi żeby nie tarły o jezdnię, dopiero jak pęd powietrza utrzymuje je ponad, to ma jakikolwiek sens. 

Więc to jest i debilizm, jak również to ma sens - zależy od kontekstu. Ja często tak jeżdżę na autostradzie - szybko i prosto. 

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idac tym tropem musialbym zapytac, czy jazda w niezapietym helmofonie to tez technika jazdy ? A jak ma sie sprawa z rekawiczkami.

 

Skootezrysta to niemotocyklista !

 

Ok, OK,  moj wafel z Oruni jest motocyklista ! 🤣

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię tak głównie wtedy, gdy się nie rozciągnę i zacznę od startu troszkę łostrzej jeździć - wtedy od razu łapią skurcze od trzymania się baku i trzeba kombinować, machać kopytami - choć najlepszy jest postój i rozciągnięcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, jonaszko napisał:

Ale przecież Ty, to się kierownicy trzymasz a nie bakuemoji16.png

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
 

Nieeeeeee, ja jeżdżę "bez kierownicy". : )

W wolnym tłumaczeniu pozwalam motocyklowi się prowadzić, jedynie nadzorując jego tor. 😄

Edytowane przez Damian85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie można wysnuć wniosek że powyższe zjawisko wynika z posiadania zbyt długich nóg, tudzież zbyt małych motorków niedopasowanych do postury motocyklisty i nie ma związku z np. chęcią łapania szybkiego kontaktu z ziemią z różnych przyczyn. Ale w przypadku skuterzystów kierowca owego pojazdu zazwyczaj ma dość wygodny podest na nogi, więc czy teza o konieczności rozprostowania nóg jest uzasadniona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Stefan Kowalski napisał:

Z tego co piszecie można wysnuć wniosek że powyższe zjawisko wynika z posiadania zbyt długich nóg, tudzież zbyt małych motorków niedopasowanych do postury motocyklisty i nie ma związku z np. chęcią łapania szybkiego kontaktu z ziemią z różnych przyczyn. Ale w przypadku skuterzystów kierowca owego pojazdu zazwyczaj ma dość wygodny podest na nogi, więc czy teza o konieczności rozprostowania nóg jest uzasadniona?

Rozprostowanie nóg jest uzasadnione gdy dostajesz skurczu. : )

Ale to chwilowe i raczej tak jak ma zdjeciu sie nie jedzie. ;D

3 minuty temu, kiler napisał:

Ale pogiąłeś i wyrzuciłeś  czy ukradli ?? 🙂

Nie no, jest, jest.

Nie wyrzuciłem, nie pogiąłem, po prostu jest mniej pieszczona. Nie jeżdżę na "Króla Lwa". : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...