Skocz do zawartości

Tarcze hamulcowe - które marki brać pod uwagę? ( + prośba o pomoc w identyfikacji zużytych)


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dobrych, wytrzymałych (i ładnych, choć to rzecz względna) tarcz na przód CBR F4, ze złotym akcentem.

Które marki brać pod uwagę, których unikać?

 

Optymalnie byłoby znaleźć obecne, ale nie widzę żadnych oznaczeń oprócz informacji o minimalnej grubości. Macie pomysły co to może być ?

20200615_131739.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza > Trochę przypomina stylistyką Sunstar : https://www.webike.net.pl/products/24244264.html , ale dzięki Tobie znalazłem identycznie wyglądającą (różnica w kolorze + u mnie brak oznaczeń. Informacja o min grubości mam nabitą, nie nadrukowaną) Arashi : https://www.aliexpress.com/i/32851138874.html

Na aukcji komplet tarcz na przód i tył kosztuje 200$, czyli zaledwie 750zł. Nie chce mi się wierzyć by taka tarcza wytrzymała 50-70 tys km (zależnie czy i kiedy poprzednia właścicielka zmieniała. Motocykl ma na liczniku 70tys)


Taurus 61 > Dzięki. Przejrzałem to co obecnie mają w ofercie.
Wśród Brembo znalazłem ładną ale czarną (oraz złota ale mocowanie na 5 śrub), TRW Lucas ma ciekawą bezbarwną, EBC sporo złotych ale kształt taki sobie,  Sunstar yako-tako wyglądające (sporo oczek stad pewnie ta cena, ale czy mi to potrzebne? Ciekawe ile wytrzymałaby taka tarcza).

Polecono mi również Yukata, ale jeszcze nie miałem okazji przeszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam w moim gtr 1400 TRW  RACING , i jak do teraz w pelni jestem zadowolony.Obecnie ponad 50tys.km.na nich przejechalem.Ogulnie rzecz biorac do moich motorkow i puszek zakladalem Brembo (TRW) tarcze i klocki tak ze na temat innych fabrykatow nie moge nic powiedziec.

TRW BREMSSCHEIBE SCHWIMMEND RAC MSW264RAC - EUR 213,48 | PicClick DETRW  RACING

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród TRW, właśnie Racing przyciągła oko. Tyle że na surowo.
Nie jestem przekonany czy będą pasować do mojego motocykla.

Pomogłoby gdyby wnętrze pomalować na złoty kolor, ale z malowania zacisków w samochodzie nie jestem zadowolony, więc wolę kupić gotowe "złoto"

50k na tarcze to ładny wynik. Przy takich wyżłobieniach tarczy klocki nie mają tendencji do zbyt szybkiego zdzierania się ? Nie gną Ci się ?

Edytowane przez Bosozoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Bosozoku said:

50k na tarcze to ładny wynik. 

Zwlaszcza jak sprzet gotowy do jazdy w moim przypadku wazy ponad 320k + moje skromne ponad 120kg 😊 Mysle ze jeszcze z 40tys.zrobie na tych talezach

 

17 hours ago, Bosozoku said:

Nie gną Ci się ?

Fabryczne tarcze w moim modelu (2009) mialy takie tendencje , dlatego przy ponad 20tys. wymienilem je na  TRW.W tych tarczach  nic sie nie gnie.Jednak jak bede dalej go trzymal i przyjdzie wymienic tarcze i klocki zaloze Brembo.Po prostu  sa jeszcze lepsze.Jeszcze wiecej materiału do hamowania zostawiono 😉

 

16e8e1a705d7c2199b07acf9a25b18c5f1ac5812_232_78B40875_May082017.jpg

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...