Skocz do zawartości

Pomoc w doborze nieciężkiego pierwszego motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

W tym roku postanowiłem zrobić prawo jazdy kat. A. Teraz potrzebuję pomocy w wyborze modelu/modeli moto, którymi warto się zainteresować.

O mnie
Nigdy wcześniej nie miałem styczności nawet ze skuterami. Z jednośladów jedynie sporo przejechanych km na rowerze. Podczas nauki spodobała mi się jazda i poradziłem sobie bez problemów ze zdobyciem uprawnień. Teraz zastanawiam się nad zakupem pierwszego motocykla co nie jest prostym zdaniem przez to, że wybór jest ogromny, a moje doświadczenie znikome. Uczyłem się na XJ6 ale miałem też okazję przejechać się MT07, który bardziej przypadł mi do gustu prawdopodobnie dlatego, że jest znacznie lżejszy. Mam 180cm wzrostu i ważę ok 75kg

O moto
Myślę, że motorem będę śmigał bardziej poza miastem. Mieszkam w centrum więc mam wszędzie blisko. Podobają mi się nakedy i wiem, że są wygodne ale pytanie do Was czy jest sens rozważać zakup takiego motocykla do jazdy głównie poza miastem? Z rozmowy z riderami dowiedziałem się, że to raczej słaby wybór przez opór powietrza dlatego byłbym skłonny pójść w stronę czegoś trochę zabudowanego. Chcę dwuosobowe moto ale głównie będę jeździł sam i nie będą to bardzo długie trasy (pewnie do 300km) stąd nie chcę też wdawać się w dużego ciężkiego turystyka. W oko wpadło mi BMW F800ST oraz Kawasaki ER6-F. Czytałem, że są to przyzwoite moto i nadają się też na pierwszy egzemplarz. Jestem również otwarty na wasze propozycje. Założony budżet to ok. 15k. Jakby było warto to mógłbym trochę dołożyć ale jak wiadomo: można tak bez końca, a po zakupie używanego moto i tak pewnie dojdą jeszcze jakieś wydatki z nim związane. W tej chwili nie znam się również na serwisowaniu takich maszyn więc dobrze by było, aby ich budowa nie była zbyt skomplikowana czy podatna na częste uszkodzenia.

PS

A poza tym jako, że zbliża się koniec sezonu to czy warto kupić teraz czy tylko ewentualnie obejrzeć i poczekać (do kiedy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek warto poczytać odpowiedzi do poprzednich, podobnych zapytań. z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że nie ma w Twoim pytaniu nic nowego, co już nie byłoby - nawet wielokrotnie - omawiane

nie dam tylko głowy co do kwestii owiewki (bo chyba pamiętam podobną kwestię sprzed wieków z prm), ale spójrz na to w ten sposób: na większe prędkości jeszcze będziesz miał czas, jak się nauczysz dobrze jeździć. na pierwszym etapie może nawet być lepiej, jeśli będziesz czuł opór podczas jazdy jako wskazówkę

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...