Skocz do zawartości

[ROZ] Nowo zakupiona Honda Hornet 600 przegrzewa się


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

3 dni temu zakupiłem od osoby fizycznej motocykl Honda Hornet 600, 2002 r. 

Podczas oględzin i jazdy próbnej sprzedawca zarzekał się, że wszystko jest w porządku. Ja także nie zauważyłem żadnej usterki.

Niestety wczoraj, po przejechaniu około 20 km zorientowałem się, że coś jest nie tak, bo przy wolnej jeździe motocykl przegrzał się na całą skalę.

- Zajrzałem do zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodniczego - pusty.

- Zajrzałem do chłodnicy - pusta - na korku płyn w kolorze brązowym.

 

Celem odnalezienia ewentualnego przecieku dolałem do chłodnicy i zbiorniczka wody - weszło tylko 500ml, czyli coś było. 

 

Po przejechaniu paru kilometrów zauważyłem kilka kropel jasnobrązowego płynu (mało tłusty). Miejsca pojawienia się zaznaczyłem na zdjęciu.

spacer.png

 

Bardzo proszę o poradę co to może być? Jeżeli coś mało poważnego, to nie zdecyduje się na zwrot, bo motocykl działa jak należy.

 

P.S: chłodnica praktycznie od razu po uruchomieniu silnika, wentylator załącza się powyżej połowy skali, ale mocno huczy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jonaszko napisał:

To co zaznaczyłem, to napinacz łańcucha. Tam nie powinno być płynu. Sprawdź stan oleju i jego jakość, jak wygląda?

 

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Ale skądś się tam pojawia... nie wiem co to za płyn.

Nie do końca wiem jak sprawdzić poprawnie stan oleju w tym moto. Po wypoziomowaniu i wkręceniu wskaźnika jest pełna skala, a nawet lekko ponad - zaznaczyłem na foto.

yb57s9a8hjyd_t.jpg

Jak tylko włożę wskaźnik to gdzieś w połowie skali.

 

Kolor myślę, że spoko - jasny, pomarańczowy. Zapach benzyny.

Edytowane przez Hexadecymalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz skąd ten płyn się wydobywa po jeździe, bo wiatr tak to rozbryzga że wychodzą głupoty.

Wytrzyj wszystko do sucha, wyczyść, uzupełnij płyny, odpal i niech sie rozgrzewa na postoju. Wtedy szukaj miejsca wycieku.

Od razu zobacz czy wentylator sie załacza i daje radę schlodzić na bieżąco.

 

Ale nie wierz w cuda, ktoś go sprzedał bo wiedział co się dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MłodyWilk22 napisał:

Nie patrz skąd ten płyn się wydobywa po jeździe, bo wiatr tak to rozbryzga że wychodzą głupoty.

Wytrzyj wszystko do sucha, wyczyść, uzupełnij płyny, odpal i niech sie rozgrzewa na postoju. Wtedy szukaj miejsca wycieku.

Od razu zobacz czy wentylator sie załacza i daje radę schlodzić na bieżąco.

 

Ale nie wierz w cuda, ktoś go sprzedał bo wiedział co się dzieje...

Dzięki za odpowiedź. Pewnie oddam na serwis do diagnozy i jak będzie coś poważnego to oddam moto.

Co to może być w najgorszym wypadku?

Wentylator się załącza i nie daje rady schłodzić na bieżąco. 

Edytowane przez Hexadecymalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile km przeszedl bez plynu w chlodnicy ?

Jak bedziesz mial pecha, to uszczelka pod glowica do wymiany, modl sie aby chlodnica byla szczelna, termostat, to groszowa sprawa, ale jezeli mowisz, ze n abagnecie oleju czujesz benzyne, to sugerowal bym z biegu go oddac ! 

 

🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ks-rider napisał:

Ile km przeszedl bez plynu w chlodnicy ?

Jak bedziesz mial pecha, to uszczelka pod glowica do wymiany, modl sie aby chlodnica byla szczelna, termostat, to groszowa sprawa, ale jezeli mowisz, ze n abagnecie oleju czujesz benzyne, to sugerowal bym z biegu go oddac ! 

 

🙂

 

 

Ciężko powiedzieć.. z 20. Moment w którym zagrzał się na maksa trwał tylko kilka sekund i był na postoju. Jeżeli koszty naprawy zamkną się w 500 zł to jeszcze pół biedy.

Co może sugerować zapach benzyny w oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat na pewno jest otwarty skoro wiatrak się załącza. Czujnik wiatraka jest w chłodnicy więc skoro się załącza to chłodnica pobiera ciepło od silnika.

A że wiatrak nie może sobie z ciepłem poradzić to obstawiam uszczelkę pod głowicą.

Zdiagnozuj wyciek, bo to prosta sprawa to będzie wiadomo więcej... 

Oby gdzieś nie było mikropęknięcia...

Edytowane przez MłodyWilk22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MłodyWilk22 napisał:

Termostat na pewno jest otwarty skoro wiatrak się załącza. Czujnik wiatraka jest w chłodnicy więc skoro się załącza to chłodnica pobiera ciepło od silnika.

A że wiatrak nie może sobie z ciepłem poradzić to obstawiam uszczelkę pod głowicą.

Zdiagnozuj wyciek, bo to prosta sprawa to będzie wiadomo więcej... 

Oby gdzieś nie było mikropęknięcia...

Jutro oddam na serwis i zobaczymy co to będzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząłbym się martwić na czym jeszcze oszczędzał poprzedni właściciel, jeśli ignorował wymianę płynu chłodzącego za piątaka...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, jeszua napisał:

zacząłbym się martwić na czym jeszcze oszczędzał poprzedni właściciel, jeśli ignorował wymianę płynu chłodzącego za piątaka...

jsz

Wszystko zostało przeglądnięte w serwisie.

Ogólnie dziwna sprawa bo wizualnie bardzo zadbane moto, napęd nowy, oponki, olej, wydech.

Moto stał rok i powodem ww. problemów była zasyfiona rdzą chłodnica i układ chłodzenia oraz drobny wyciek... dziwne trochę.

Edytowane przez Hexadecymalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Qadrat napisał:

To w układzie chłodzenia zamiast płynu była woda?

Niestety dokładnie nie wiem, bo dopiero jutro odbieram moto. Niby jakiś płyn słabej jakości od dawna nie wymieniany. Ale faktycznie po okręceniu korka chłodnicy była widoczna rdza.

Mechanik mówi, że teraz chodzi elegancko, schładza na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...